Małgorzata Ostrowska-Królikowska w ogniu krytyki. Chodzi o grób jej męża. Odpowiedziała
TRICOLORS/East News, Piotr Molecki/East News
Newsy

Małgorzata Ostrowska-Królikowska w ogniu krytyki. Chodzi o grób jej męża. Odpowiedziała

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku, jednak jego nagrobek powstał dopiero ponad rok po śmierci aktora. Teraz Małgorzata Ostrowska-Królikowska tłumaczy, dlaczego.

Mijają dwa lata od śmierci niezwykle utalentowanego i cenionego artysty, Pawła Królikowskiego. Po długiej walce z nowotworem, aktor zmarł 27 lutego 2020 roku, pozostawiając pogrążonych w żalu bliskich. Niestety, choć jego rodzina  starała się odciąć od mediów, by móc w spokoju przeżyć żałobę, fani zmarłego aktora wciąż bombardowali ją kąśliwymi komentarzami. Wszystko z powodu nagrobka Pawła Królikowskiego, a właściwie jego braku. Pomnik powstał bowiem ponad rok od śmierci artysty. Teraz Małgorzata Ostrowska-Królikowska przekonuje, że nie miała na to wpływu. Dlaczego tak długo na grobie aktora nie było nagrobka?

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

Małgorzata Ostrowska-Królikowska tłumaczy się z nagrobka Pawła Królikowskiego 

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. Aktor, którego widzowie pokochali przede wszystkim z jego kreacji w serialu "Ranczo" i programu "Twoja twarz brzmi znajomo", przegrał długoletnią walkę rakiem mózgu. Uroczysty pogrzeb Pawła Królikowskiego miał charakter państwowy, a w ostatnim pożegnaniu artysty tuż obok pogrążonej w żalu rodzinie, wzięli udział także jego przyjaciele z show-biznesu. Na ceremonii pogrzebowej, zorganizowanej 5 marca 2020 roku godzinie 11 w Kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie, pojawili się również przedstawiciele świata polityki, w tym minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz prezydent Andrzej Duda, który uhonorował działalność artystyczną zmarłego Pawła Królikowskiego, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Oznaczenie odebrała żona zmarłego artysty - Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Paweł Królikowski został pochowany w nowej Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych, gdzie spoczywają wielkie nazwiska filmu, kina, czy teatru. Niestety, przez ponad rok od śmierci aktora na jego grobie nie powstał upamiętniający artystę nagrobek. Jak tłumaczy wdowa po Pawle Królikowskim, rodzina zmarłego była bezsilna.

- Nie miałam wpływu na to opóźnienie, ale ludzie i tak mnie za to oceniali - przyznaje w rozmowie z "Faktem" Małgorzata Ostrowska-Królikowska. - Nagrobek nie mógł powstać tuż po pogrzebie. Zwłoka miała pewne uzasadnienie - dodaje.

Zobacz także: Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antoni Królikowski żegnają ukochanego męża i tatę

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci.

Gwiazda "Klanu" tłumaczy, że pomnik nie mógł powstać tuż po pogrzebie, ponieważ zastosowano się do rady specjalistów. Miejsce, w którym spoczęła trumna z ciałem Pawła Królikowskiego, musiało się jeszcze osadzić. Ponadto, w przypadku pomnika dla Pawła Królikowskiego istotne znaczenie miały także walory artystyczne. Zaprojektowanie i wykonanie odpowiedniej formy pochłonęło sporo czasu, jednak efekt jest imponujący. To, jak wygląda grób Pawła Królikowskiego obecnie, to zasługa niezwykle utalentowanej artystki - Aleksandry Śmietany. Trzeba przyznać, że nagrobek jest naprawdę imponujący. Uwagę zwraca nie tylko wykonany z z fluorytu krzyż, ale także poruszający cytat.

- Kiedyś byłam na cmentarzu i jakaś pani mi powiedziała, że przychodzi tu właśnie dlatego, żeby przeczytać ten napis: "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech". Było mi bardzo miło, gdy usłyszałam takie słowa od zupełnie obcej osoby - mówi Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego
Pawel Wodzynski/East News

Aktorka podkreśla, że bardzo docenia to, że fani jej przedwcześnie zmarłego męża wciąż pamiętają o Pawle Królikowskim. Ona sama już nie może doczekać się lata i kolejnej edycji Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej CZ-PL. im. Pawła Królikowskiego.

Zobacz także: Małgorzata Ostrowska-Królikowska gratuluje Joannie Opoździe: "Przygoda się zaczęła" 

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, 2014 rok
East News

Antoni Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska o festiwalu Pawła Królikowskiego
Instagram
Newsy
Antoni Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska nie ukrywają radości! To ma związek z Pawłem Królikowskim 
Antoni Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska nie ukrywają radości! To ma związek z Pawłem Królikowskim 

Od śmierci Pawła Królikowskiego minęło już prawie 4 miesiące, jednak pamięć o nim będzie trwała zawsze. Antoni Królikowski , jego mama Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz cała rodzina postanowili oddać hołd zmarłemu tacie oraz mężowi. Bardzo mocno zaangażowali się w organizację polsko-czeskiego festiwalu w Kudowie-Zdroju, którego pomysłodawcą i organizatorem był Paweł Królikowski. Niestety sytuacja związana z koronawirusem mocno skomplikowała sprawy dotyczące tego wydarzenia. Jednak dziś Antoni i Małgorzata spieszą z dobrymi informacjami!  Zobacz także:  Powstanie film o Pawle Królikowskim?! Rodzina aktora szykuje niespodziankę Antoni Królikowski z mamą o festiwalu Pawła Królikowskiego  Antoni Królikowski zapowiedział, że tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Będzie hołdem dla jego zmarłego taty, dla którego polsko-czeski festiwal w Kudowie-Zdroju był niezwykle ważny. Aktor zapowiedział, że w ramach imprezy będą chcieli zaprezentować film wspomnieniowy, który  upamiętni imię Pawła Królikowskiego.  Wygląda na to, że sprawy dotyczące tegorocznej, niezwykle ważnej edycji festiwalu są na dobrej drodze. Antoni Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska opublikowali radosne zdjęcie, informując:  Dobre wieści dla @festival_czpl😀 Granica z Czechami już otwarta! 🇨🇿🇵🇱 #czechy #polska #granica #nachod #kudowazdroj #festiwalczpl 🐰✌️ Kudowa-Zdrój zajmowała niezwykle ważne miejsce w sercu Pawła Królikowskiego. Tutaj nawet wybudował dom. Za życia aktorka, w tym miejscu odbyły się cztery edycje festiwalu. Tradycja będzie kontynuowana. Pieczę nad wydarzeniem przejęli Małgorzata, Jan oraz Antoni Królikowscy.  Zobacz także:  Antoni Królikowski...

Pogrzeb Pawła Królikowskiego
East News
Newsy
Pogrzeb Pawła Królikowskiego: rodzina i przyjaciele uczestniczą w ostatnim pożegnaniu aktora [zdjęcia]
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Rodzina, przyjaciele i fani żegnają aktora

O godzinie 11 w Kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie rozpoczęło się ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Następnie o godzinie 13:00 aktor spocznie na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.  Pogrzeb Pawła Królikowskiego ma charakter państwowy, a zmarły aktor został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, który odebrała Małgorzata Ostrowska - Królikowska .  Na uroczystościach pogrzebowych Pawła Królikowskiego, oprócz najbliższej rodziny, pojawili się także przyjaciele z branży między innymi Krzysztof Ibisz, Elżbieta Romanowska, Anna Korcz. Nie zabrakło również Ilony Ostrowskiej , która w serialu "Ranczo" razem z Pawłem Królikowskim stworzyła kultową parę. Zobacz także:  Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Gwiazdy "Rancza" żegnają Kusego Paweł Królikowski zmarł 27 lutego po walce z ciężką chorobą neurologiczną. Aktor miał 58 lat. Śmierć artysty pogrążyła w żałobie rodzinę, przyjaciół i wielu fanów. W czwartek 5 marca tłumy zgromadziły się na pogrzebie wspaniałego aktora. W uroczystościach bierze udział prezydent Andrzej Duda Prezydent @AndrzejDuda odznaczył pośmiertnie Pawła Królikowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski Uroczystości pogrzebowe trwają w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa w Warszawie #pawelkrolikowski #pogrzeb #odznaczenie pic.twitter.com/14BjL3gZJO — Polskie Radio RDC (@rdcpolskieradio) March 5, 2020 oraz wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Wicepremier @PiotrGlinski : 2 lata temu Paweł #Królikowski został wybrany prezesem ZASP, obchodzącego...

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, 2011 rok
EastNews
Newsy
Małgorzata Ostrowska - Królikowska opowiedziała o codzienności po śmierci męża: "Ten czas staramy się przerobić na pozytyw, żeby wynikało z tego coś dobrego"
Małgorzata Ostrowska - Królikowska opowiedziała o codzienności po śmierci męża: "Ten czas staramy się przerobić na pozytyw, żeby wynikało z tego coś dobrego"

Już od ponad dwóch miesięcy nie ma wśród nas Pawła Królikowskiego . To bardzo trudny czas przede wszystkim dla rodziny, która przeżywa okres żałoby. Małgorzata Ostrowska - Królikowska razem z synem Antonim opowiedzieli w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" o rzeczywistości po śmierci męża i ojca. Aktorka przyznała, że najstarszy syn bardzo jej pomaga i jest z niego niezwykle dumna. Zobaczcie co jeszcze wyjawiła rodzina Pawła Królikowskiego.  Zobacz także:  Małgorzata Ostrowska-Królikowska świętuje 18. urodziny córki: "Życie toczy się dalej..." Małgorzata Ostrowska Królikowska i Antoni Królikowski opowiedzieli o rzeczywistości po śmierci Pawła Królikowskiego Paweł Królikowski zmarł 27 lutego po walce z ciężką chorobą neurologiczną. Aktor zostawił piątkę dzieci oraz swoją ukochaną żonę Małgorzatę, która czuwała przy swoim mężu do ostatniej chwili. To dla całej rodziny bardzo trudny czas, jednak muszą znaleźć w sobie siłę, aby żyć dalej. O tym jak wygląda życie bez Pawła Królikowskiego po dwóch miesiącach od jego śmierci opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Antoni Królikowski.  Jest różnie, bo wiadomo, jakie mamy czasy.   W naszym domu jest pewna pustka, która od niedawna powstała, ale jednocześnie jest też pełna chata, bo jest dużo dzieciaków. Dajemy radę   - powiedział Antek Królikowski.  Małgorzata Ostrowska - Królikowska przyznała, że jej najstarszy syn, Antek, bardzo jej pomaga i jest z niego niezwykle dumna. Cała rodzina zaś stara się poświęcić wspólnym zajęciom, i spędza wiele czasu razem.  Mamy poczucie, że Paweł tu z nami jest, jest jasno . [...]  W tej chwili jestem w domu...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik