Małgorzata Kożuchowska komentuje sytuację polityczną
/FORUM
Newsy

Małgorzata Kożuchowska szczerze o orderze od prezydenta. Skomentowała też sytuację polityczną! "Też mnie to boli"

Małgorzata Kożuchowska szczerze o orderze od prezydenta. Skomentowała też sytuację polityczną! "Też mnie to boli"

Małgorzata Kożuchowska skomentowała falę hejtu, która pojawiła się w sieci po przyjęciu przez nią Orderu Odrodzenia Polski z rąk prezydenta, Andrzeja Dudy. Przy okazji gwiazda seriali "Rodzinka.pl" i "Druga szansa" oceniła sytuację polityczną w Polsce. Aktorka w rozmowie z Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak się czuła, kiedy internauci nie pozostawili na niej suchej nitki po tym, jak została odznaczona przez prezydenta. 
Zobacz: Małgorzata Kożuchowska tłumaczy się z orderu od prezydenta i zdjęć synka, pisze o "zaczepkach i prowokacjach"

Ida Nowakowska zagrała w filmie z Małgorzatą Kożuchowską! Jak wspomina współpracę z aktorką?

Małgorzata Kożuchowska o trudnej sytuacji politycznej w Polsce

Aktorka w rozmowie z DDTVN przyznała, że nie była zaskoczona negatywnymi komentarzami, po tym jak kilka tygodni temu odebrała Order Odrodzenia Polski. Małgorzata Kożuchowska zdradziła jednak, że nie spodziewała się tak wielkiego szumu wokół swojej osoby. Podkreśliła też, że nie jest jedyną osobą publiczną, którą coś takiego spotkało. Jedną z osób, które wysłały aktorce gratulacje była Maja Ostaszewska, która wcześniej mocno wspierała czarny protest. 

Ja nie czułam, że to może być jakaś kontrowersja, że odbieram od tego prezydenta, a nie od innego. To mnie jakoś nieszczególnie zaskoczyło. Zazwyczaj to co jest w tym zaskakującego, to jest to skala czy taka zaciekłość. Rozmawiałam na ten temat z Mają Ostaszewską, która wysłała mi takiego sms-a: "Gratuluję. Przypuszczam, że zalewa cię fala hejtu. Mnie spotyka to samo na co dzień tylko z drugiej strony". Podziały były zawsze i mieliśmy zawsze różne poglądy i każdy ma do tego prawo.

Małgorzata Kożuchowska skomentowała również sytuację polityczną w naszym kraju. Serialowa gwiazda przyznała, że od dawna nie było tak wielkich podziałów pomiędzy Polakami.  

Ja się nie zajmuję polityką, natomiast mieszkam w tym kraju i to wszystko co się dzieje oczywiście też mnie dotyka i też mnie boli. Wolałabym żyć w kraju, który rzeczywiście jest krajem demokratycznym, a demokracja polega na tym, że szanujemy zdanie tego kogoś kto myśli inaczej niż my i potrafimy usiąść do stołu, i razem porozmawiać, a nie upierać się twardo przy swoich racjach. My przestaliśmy mieć wolę rozmowy ze sobą. Mamy takie poczucie, jedna i druga strona, że mamy monopol na prawdę. Nie ma czegoś takiego.

Zgadzacie się z opinią Małgorzaty Kożuchowskiej?

 

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska została odznaczona orderem i spotkała się z krytyką. Które gwiazdy bronią aktorki?

 

Małgorzata Kożuchowska o przyjęciu odznaczenia od prezydenta.

Małgorzata Kożuchowska odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę
Forum

Aktorka jest zaniepokojona sytuacją polityczną w Polsce.

Małgorzata Kożuchowska
FORUM

Małgorzata Kożuchowska w kobiecym garniturze na prezentacji ramówki TVN
EastNews
Newsy
Kożuchowska na ramówce TVN-u! Wybrała efektowny satynowy garnitur. Dobry wybór? ZDJĘCIA
Kożuchowska na ramówce TVN-u! Wybrała efektowny satynowy garnitur. Dobry wybór? ZDJĘCIA
Małgorzata Kożuchowska pokazała syna
Newsy
Kożuchowska odebrała order od prezydenta i pokazała twarz syna! Jan Franciszek ma już dwa lata i jest śliczny! ZDJĘCIE
Kożuchowska odebrała order od prezydenta i pokazała twarz syna! Jan Franciszek ma już dwa lata i jest śliczny! ZDJĘCIE

Małgorzata Kożuchowska odebrała 11 listopada z rąk prezydenta Andrzeja Dudy państwowe odznaczenie - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Aktorka została odznaczona "za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej". Małgorzata Kożuchowska przy okazji wizyty w Belwederze po raz pierwszy  pokazała swojego syna Jana Franciszka, który 10 października skończył 2 latka!   Jak wygląda syn Małgorzaty Kożuchowskiej?   @malgorzatakozuchowska_ została wyróżniona przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności państwowej i publicznej. 🇵🇱 🎖Aktorka zabrała na uroczystość swojego 2-letniego synka Jasia ❤️ #tv #tvn #tvnpl #malgorzatakozuchowska #małgorzatakożuchowska #krzyżkawalerski #krzyżkawalerskiorderuodrodzeniapolski #druga #szansa #drugaszansa #drugaszansatvn #actress #pictureoftheday Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika TVN.pl (@tvn.pl) 11 Lis, 2016 o 7:13 PST   Galeria zdjęć z synkiem Małgorzaty Kożuchowskiej TUTAJ.   Syn Małgorzaty Kożuchowskiej i jej męża Bartka Wróblewskiego jest słodkim blondynkiem.  A Waszym zdaniem jest podobny do mamy czy do taty? Kożuchowska jest bardzo dumna z odznaczenia państwowego i na Facebooku dodała wpis, w którym opisała swoją radość. Od zawsze bardzo ważny dla mnie i chyba wszystkich naszych rodaków "Dzień Niepodległości" dziś stał się szczególnym. Zostałam bowiem odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski z uwagi na prowadzoną przeze mnie działalność artystyczną. Odznaczenie, którym zostało wcześniej nagrodzonych wielu ważnych dla mnie artystów, miedzy innymi Jan Machulski, Tadeusz Nalepa czy opiekunowie mojego roku na studiach Maja Komorowska i Wieslaw Komasa. To dla mnie piękny dzień, cieszę się też, ze przeżywałam go z moimi...

Małgorzata Kożuchowska odznaczona przez prezydenta Dudę
Eastnews
Newsy
Małgorzata Kożuchowska odznaczona przez prezydenta krzyżem kawalerskim. Co docenił Andrzej Duda?
Zobacz zdjęcia aktorki z prezydentem!

Prezydent Andrzej Duda odznaczył dziś Małgorzatę Kożuchowską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.  Aktorka została odznaczona "za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej". Jednak na stronie prezydenta po jej nazwisku następuje informacja, że została odznaczona " za wybitne zasługi w działalności na rzecz ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych, za działalność państwową i publiczną". W sieci nastąpiło zamieszanie za co Małgorzata Kożuchowska została oznaczona.     W niektórych mediach źle odczytano, za co aktorka dostała order, a Internauci podchwycili temat i zaczęli się oburzać, dlaczego Kożuchowska dostaje order za " ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych". Mało kto zauważył, że kolejny zapis po nazwisku aktorki tyczy się następnych osób. Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się w Belwederze. Andrzej Duda odznaczył dzisiaj m.in. Halinę Frąckowiak i Anitę Włodarczyk. Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska wystąpi w TzG? Aktorka pokazała ZDJĘCIE i przyznaje: "Taka miła niespodzianka"   Małgorzata Kożuchowska podczas odznaczania przez Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.   Małgorzata Kożuchowska została odznaczona  za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej.

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner