Wywiad z Magdą Gessler
Piotr Molecki/East News
Newsy

Magda Gessler w szczerym wywiadzie o diecie, filmie i swoim szalonym życiu!

"Nigdy nie będę stateczną kobietą z krótkimi włosami" - mówi w "Party" Magda Gessler! Co zdradziła nam na temat diety, filmu i dzieciach?

Uratowała od upadku już ponad 300 biznesów i na tym nie poprzestanie, bo do „Kuchennych rewolucji” z prośbą o pomoc wciąż zgłaszają się kolejni restauratorzy.

– Gastronomia przeżywa kryzys. Pandemia nie ułatwia mi zadania, ale zrobię wszystko, by ich restauracje przetrwały. Mój zakon smaku nigdy się nie poddaje – mówi Magda Gessler (68).

Gwiazda wymyśla nie tylko nowe lokale. Jej córka Lara ma rację: Magda jest wciąż w ruchu i nieustannie wyznacza sobie nowy „challenge”, którym zadziwia świat. Jakie wyzwania stawia przed sobą w tym roku? 

Zobacz także: Będzie ślub u Gesslerów! Zachwycona Magda Gessler pisze: "Tyle na sercu ciepła czuje"

Najdroższe pączki w Polsce? Kuba Wojewódzki przebił nawet Magdę Gessler. Cena zwala z nóg

Wywiad z Magdą Gessler

Z urlopu na Sri Lance przyjechała pani prosto na plan 23. sezonu „Kuchennych rewolucji”. Z naładowanymi bateriami?

Nawet kilka dni spędzonych z moim mężem Waldkiem (Kozerawskim – przyp. red.) działa na mnie jak najlepsze sanatorium (śmiech). Ale muszę przyznać, że tym razem nie udało mi się osiągnąć stanu nirwany, mimo że starałam się nie myśleć o tym, co nowego chcę jeszcze zrobić, stworzyć. Za to czerpałam energię z przyrody, bliskości mojego męża i z idyllicznych warunków wyspy Cejlon. I to się udało. Nowy rok powitaliśmy wysoko w górach, choć podróż tam trwała osiem godzin. Korek, w którym staliśmy, groza, gdy ciężarówki i autokary jechały jak na czołowe zderzenie, a między nimi mknęły ocierające się o siebie tuk-tuki, i to wszystko jeszcze w ruchu angielskim… Dla mnie, jako córki dziennikarza, było to fenomenalne przeżycie. Plaża mnie psychicznie osłabia. Pięć dni spędzonych na piasku to byłoby trochę za długo.

Jak zatem wyglądają dni Magdy Gessler, gdy jest zmuszona zwolnić szalone tempo?

Każdy mój dzień ma jakiś swój rytuał. Zaczynam go od filiżanki dobrej herbaty, a potem np. wymyślam nowe sposoby pokazania się na social mediach, które sama prowadzę. Zaczynam trochę dilować z młodymi twórcami, co widać choćby na rolce poświęconej promocji mojej książki „Magda”, w której wykorzystałam utwór idolki młodego pokolenia Young Leosi. Nie wszystkim się to spodobało, a przecież to jest piosenka o mojej młodości, gdy byłam kompletnie szalona. Wiem, że nigdy nie będę stateczną kobietą z krótkimi włosami, która nosi garsonki. Zawsze będę szaloną Magdą bez wieku, która czerpie z życia garściami. I absolutnie nie jest to walka z PESEL-em, tylko walka o żywotność mózgu, chęć życia, które tak kocham, i radość.

W tej piosence Young Leosia śpiewa: „Wszystko, co zrobiłam, to było dopiero intro”. Mam wrażenie, że z panią jest dokładnie tak samo.

Uwielbiam słuchać artystów młodego pokolenia i jestem z ich muzyką na bieżąco. Łączy nas jedno: mamy głowy pełne pomysłów. Ostatnio nawet moja córka Lara śmiała się, że jestem uzależniona od tego, żeby być aktywna i potrzebna. Ciągle muszę mieć coś do zrobienia i stale wynajduję sobie challenge. Ale nie działam na ślepo. Mam nieprawdopodobną wrażliwość, taką nadprzyrodzoną czujność, i widzę rzeczy, których inni nie widzą. Strasznie ciężko jest wytłumaczyć komuś, że potrafię coś przewidzieć.

Wymyśliła pani sobie challenge na ten rok?

Nigdy tego nie robię! Zamiast gadać, wolę działać. Wierzę w to, że los bywa przeklęty i jakiś chochlik może pokrzyżować wszystkie plany. Nie myślę, dokąd pojadę za dwa lata. Widziałam już zbyt wiele ludzkich tragedii, by wierzyć w takie planowanie.

Żyje więc pani dniem?

„Carpe diem”, czyli „chwytaj dzień” – to moje życiowe motto. Takie postrzeganie świata pozwala mi się cieszyć tym, co się dzieje tu i teraz, wyciskać z każdej minuty jak najwięcej dobrego. Wielu z nas nie było psychicznie przygotowanych na to, co przyniosły nam COVID-19 i izolacja, ale ta epidemia sprawiła też, że nauczyliśmy się kolekcjonować najpiękniejsze momenty i dzielić tort na bardzo małe kawałki, a przestaliśmy myśleć o tym, że możemy zjeść cały.

Zobacz także: Jak uchronić restauratorów przed przed bankructwem? Posłuchajcie, co powiedziała nam Magda Gessler!

Magda Gessler o filmie
Artur Zawadzki/REPORTER

Które momenty minionego roku zapisały się w pani sercu najmocniej?

Z pewnością ślub mojej córki Lary. To było magiczne doświadczenie. Powiem szczerze, że nie przypominam sobie, żebym była kiedykolwiek równie wzruszona. No, może oprócz chwili, gdy Lara powiedziała mi, że jest w ciąży. To był kompletny obłęd!

Pomagała jej pani w organizacji ślubu?

Nie. Lara jest taka jak ja. Nie lubi zdradzać swoich sekretów i chwalić się na zapas. I tak było z jej weselem. Wszystko było zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Larę poprowadzili do ołtarza jej bracia Mikołaj Gessler i Tadeusz Müller, którzy, co prześmieszne, urodzili się tego samego dnia, czyli 13 sierpnia. Atmosfera, wzruszające słowa przysięgi, którą wypowiadali Lara i Piotr… Byłam tak dumna i oszołomiona, że z tych emocji nie mogłam wydobyć z siebie słowa.

Czego życzyła pani młodej parze na nowej drodze życia?

Szczęścia, bo uważam, że ludziom nie należy życzyć niczego innego – od tego w życiu zależy najwięcej. Od małego uczyłam moje dzieci, by same projektowały swoje szczęście, a nie, jak się często zdarza, realizowały niespełnione ambicje rodziców.

Chce pani powiedzieć, że Lara i Tadeusz nie musieli dźwigać nazwiska znanej mamy?

Każde z nich od dzieciństwa było bardzo niezależne i miało na siebie pomysł. Nigdy w to nie ingerowałam. Moje dzieci, podobnie jak ja, uwielbiają działać na własną rękę i świetnie im to wychodzi. Lara łączy obowiązki mamy z byciem restauratorką, Tadeusz rozwija swój nowy biznes – wegetariański catering, naprawdę pyszny, który dodatkowo osobiście przygotowuje.

Magda Gessler z dziećmi: Larą i Tadeuszem
East News/ADAM JANKOWSKI/REPORTER

W ostatnim czasie mocno pani schudła. Czy sekretem nowej figury jest dieta roślinna?

Syn nie musiał mnie do niej namawiać, bo ja i tak nigdy nikogo nie słucham (śmiech). Rzeczywiście ograniczyłam ilość spożywanego mięsa. Postawiłam na warzywa, ryż, dobre ryby i takie menu mi służy. Czuję się lżejsza, mam więcej energii tak potrzebnej w moim zawodzie, a efektem ubocznym jest kilkanaście kilogramów mniej.

Zdradzi pani, ile dokładnie?

Nie wiem, ale efekty widać gołym okiem. Jem oszczędniej, staram się jeść pięć posiłków dziennie. Jeśli wybieram sałatę, to zjadam jedną czwartą główki, a nie pół. Piję dużo wody, ziołowych naparów. Jeśli alkohol, to tylko okazjonalnie kieliszek szampana. W przeciwieństwie do tych bzdur, które piszą niektóre plotkarskie portale, alkohol nigdy nie był moim przewodnikiem. Odkąd pamiętam, czuję paniczny strach przed pijanymi ludźmi. Zwyczajnie się ich boję.

Czego jeszcze boi się Magda Gessler?

Jak każda matka boję się o przyszłość moich dzieci, wnuczki, o nasze zdrowie, ale nie pozwalam, by ten lęk mnie paraliżował. Kiedy jestem z moim mężem, który jest moją wielką miłością, nie boję się niczego! Zawsze możemy na siebie liczyć, mimo że dzielą nas tysiące kilometrów. To uczucie przetrwało już dwie dekady, bo wiemy, jak je pielęgnować. To kwestia adoracji, częstych telefonów, wymiany poglądów, ale też dążenia do tego, by liczba naszych spotkań w ciągu roku była jak największa.

Wkrótce będą państwo mieli okazję znów się spotkać. Na ślubie pani syna.

Nie chcę nic mówić za Tadeusza i jego narzeczoną. O szczegóły można zapytać samych zainteresowanych, ale moje dzieci są bardzo dyskretne w takich sprawach.

Niedawno córka Lary, Nena, skończyła rok. Spełnia się pani w roli babci?

Przy ilości pracy, którą mam, i częstych nieobecnościach jest to dość trudne. Nie jestem babcią stacjonarną, tylko babcią, która ciągle gdzieś fruwa. Spotykamy się zawsze, kiedy jest to możliwe, bo córka i zięć też sporo podróżują z Neną. Miałam podobnie z Tadeuszem – wszędzie jeździł ze mną. Jako dziecko ubóstwiał omułki, a Nena zajada się małymi, chrupiącymi kałamarnicami. Poszła w mamę, która od zawsze lubiła śledzie, anchois i kawior.

Zobacz także: Magda Gessler znowu schudła! Znamy sekret jej nowej diety

Genów nie da się oszukać! 

To prawda. Zainteresowanie smakiem to znak rozpoznawczy całej naszej rodziny. Z tego grona wyłamuje się tylko mój mąż, który uważa, że siedzenie przy stole i rozprawianie o jedzeniu przez sześć godzin jest grubą przesadą. Ale my tak mamy!

Jednak nie tylko jedzeniem człowiek żyje. To prawda, że powstaje druga część biografii „Magda”?

Tak, ale nie zdradzę jeszcze, o czym będzie. Pierwsza była ogromnym sukcesem i została ciepło przyjęta przez ludzi, bo w mojej historii zobaczyli oni nie telewizyjną gwiazdę, ale prawdziwą Magdę, która wszystkie przykre doświadczenia przekuła w swoją siłę. Moje wspomnienia spisaliśmy wspólnie z Dominikiem Linowskim, poświęcając na to rok naszego życia. Chyba zrobiliśmy to naprawdę dobrze, bo ma powstać z tego film biograficzny.

Proszę zdradzić więcej szczegółów!

Na razie mogę powiedzieć, że trafiło do mnie już kilka projektów scenariuszowych. Wkrótce okaże się, który wygra.

Wie już pani, która polska aktorka mogłaby zagrać młodą Magdę Gessler?

Musi to być osoba, która ma w sobie tyle energii, radości i chęci do życia co ja. I tu nie chodzi o twarz, tylko o wewnętrzną moc. Zagranie mnie może być nie lada wyzwaniem, bo jak na razie wszyscy przy mnie są wykończeni (śmiech).

ROZMAWIAŁA: Magdalena Jabłońska-Borowik

Kto zagra Magdę Gessler?
Artur Zawadzki/REPORTER

Rewolucja w życiu Magdy Gessler
Newsy
Jak wnuczka zmieniła jej życie? Jak ratuje restauracje w czasach pandemii? Niezwykły wywiad z Magdą Gessler! 
Magda Gessler o wnuczce, restauracjach i rewolucji. Jak pomaga innym? Co mówi o wnuczce?

Ma na koncie setki uratowanych restauracji, a do tej liczby dojdą następne, bo Magda Gessler  radzi już kolejnym, jak przetrwać w pandemii. Gwiazda zdradza też, jak maleńka wnuczka Nena zmieniła życie całej rodziny Niemal 300 odmienionych lokali, trwające przeszło dekadę „Kuchenne rewolucje”, a do tego jej własne, świetnie prosperujące restauracje. Magda Gessler (67) od lat jest guru branży gastronomicznej. Nic więc dziwnego, że w trakcie pandemii to właśnie do niej z prośbą o pomoc zwracają się restauratorzy z całej Polski. – Zrobię wszystko, by uratowane przeze mnie restauracje nie upadły – zapewnia Magda Gessler. – Tworzę nowe miejsca pracy, bo wszyscy musimy jakoś przetrwać – dodaje restauratorka. Ten trudny czas niewątpliwie osłodziły jej narodziny wnuczki. Jak gwiazda TVN czuje się w roli babci i czego pragnie dla małej Neny? Pani Magdo, czy pandemia rzeczywiście prawie uśmierciła branżę gastronomiczną? Niestety, nastał dla niej bardzo trudny czas. Wiele lokali, które dotąd świetnie prosperowały, zostało zamkniętych, choćby z powodu wysokich czynszów, których właściciele teraz nie byli w stanie zapłacić. Czy zgłaszają się do pani restauratorzy z prośbą o pomoc? Tak, podpowiadam im, jak tę sytuację przetrwać. Ostatnio w Lubiążu zrobiłam „Kuchenne rewolucje” w restauracji, którą prowadzi para młodych ludzi. On robił najlepsze hamburgery i najlepszą pizzę, jakie w życiu jadłam, ale nie potrafił tego sprzedać. Restauracje są zamknięte dla gości, więc otworzyliśmy tam pięknie wyeksponowane i, co najważniejsze, bezpieczne okienko Drive, do którego ludzie podjeżdżają samochodami. I mają tam teraz kolejki! Czy setki restauracji, które pani uratowała, mają szanse przetrwać? Oczywiście! Jestem w kontakcie z wieloma właścicielami. Poleciłam im otwarcie...

Magda Gessler o filmie
Artur Zawadzki/REPORTER
Newsy
Powstaje film o Magdzie Gessler! Kto zagra główną rolę?
Drogę do wielkiej sławy, miłości, bolesne straty, wzloty i upadki Magda Gessler opisała w swojej biografii i zrobiła to tak dobrze, że materiałem zainteresowało się kilku reżyserów. Szykuje się nowy kinowy hit?

Nie ma w Polsce osoby, która nie zna Magdy Gessler! Ludzie kochają ją za szczerość, niespożytą energię  i charyzmę. Uratowała od upadku już ponad 300 biznesów i na tym nie poprzestanie, bo do „Kuchennych rewolucji” z prośbą o pomoc wciąż zgłaszają się kolejni restauratorzy. W wywiadzie z "Party" gwiazda TVN zdradziła, że jej "zakon smaku" nigdy się nie poddaje, dlatego zrobi wszystko, by zagrożone zamknięciem restauracje przetrwały. Ale nadchodzący rok zapowiada się dla niej jeszcze bardziej pracowicie. Okazuje się bowiem, że Gessler zaczęła prace nad kolejną częścią swojej biografii. Pierwsza część pod tytułem "Magda" okazała się takim hitem, że na jej podstawie powstanie film! Która aktorka zagra Magdę Gessler? Restauratorka ma już swoje typy! Magda Gessler o walce z peselem Życie Magdy Gessler to nieustający bieg i mało kto byłby stanie wytrzymać takie tempo. Ale gwiazda TVN nie tylko wymyśla nowe lokale, które trafiają na listę "Kuchennych rewolucji". Jej córka Lara ma rację: Magda jest wciąż w ruchu i nieustannie wyznacza sobie nowy „challenge”, którym zadziwia świat. Jakie wyzwania postawiła przed sobą w tym roku restauratorka? W wywiadzie z "Party" Magda przyznała, że mocno pracuje nad nowymi sposobami pokazania się na social mediach, które sama prowadzi. Zaczynam trochę dilować z młodymi twórcami, co widać choćby na rolce poświęconej promocji mojej książki „Magda”, w której wykorzystałam utwór idolki młodego pokolenia Young Leosi. Nie wszystkim się to spodobało, a przecież to jest piosenka o mojej młodości, gdy byłam kompletnie szalona. Wiem, że nigdy nie będę stateczną kobietą z krótkimi włosami, która nosi garsonki. Zawsze będę szaloną Magdą bez wieku,...

Magda Gessler
Iza Grzybowska/Move
Newsy
Magda Gessler - O Magdo boska!
Skąd w niej tyle energii, miłości, pasji, ambicji? Jak to jest być Magdą Gessler?

- Życie zaczyna się po…? Magda Gessler: To jakaś bzdura, życie nie ma wieku. Wszystko jest kwestią temperamentu: albo żyjesz, albo nie. – Co to znaczy „żyjesz”? Magda Gessler: Żyjesz, przeżywasz, a nie przysychasz do ściany, chowając się w ciemny kąt. Masz odwagę, wychodzisz na ulicę. Przechodzisz przez jezdnię, omijasz samochody. – Magda, naprawdę nie zaglądam Ci w metrykę, tylko chciałabym dowiedzieć się, jak to jest. Jako kobieta dojrzała osiągasz wielki sukces, stajesz się megapopularna i jesteś piękniejsza niż kiedykolwiek. Magda Gessler: Właśnie ci odpowiadam. Cały czas jestem tego życia ciekawa, lubię je, kocham ludzi. Ja po prostu uwielbiam wszystko, co robię. Odkąd pamiętam, gdy sobie coś zamarzyłam czy wyobraziłam, miałam to. Po prostu trzeba mieć marzenia i cele, a wiek nie ma nic do tego. Zresztą ja nigdy wieku nie ukrywałam, wszyscy wiedzą, ile mam lat. – Mówisz: cele. Na przykład jakie? Magda Gessler: Żeby być kochaną, żeby mieć pasje i czerpać z nich przyjemność, żeby wchodzić do sklepu z kredkami i tracić oddech z radości, że widzisz tyle kolorów. Ja mam ciągle skurcze żołądka, bo tak bardzo podniecają mnie rzeczy, które innym wydają się nieważne i nieinteresujące.  – Co Cię ostatnio podnieciło?   Magda Gessler: Od dwóch lat „Kuchenne rewolucje”. Wkurzają mnie i nakręcają – to wyzwanie. Wejście do zakonu pracy, która nie ma nigdy końca, i poznawanie Polski od podszewki. Odpowiedzialność za decyzje to rzecz poważna. Może kręcić jak narkotyk, ale też przerażać jak decyzja o czyimś życiu lub śmierci. „Kuchenne rewolucje” są teraz wyznacznikiem mojego czasu i mojego stylu życia. – A kiedyś co nim było? Magda Gessler: Kiedyś...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik