Maciej Musiał
Instagram

Maciej Musiał otworzył sklep, aby wesprzeć kobiety! Nie obyło się bez krytyki...

Maciej Musiał
Instagram

Maciej Musiał właśnie otworzył swój pierwszy sklep internetowy! Aktor choć nigdy nie mówił, że interesuje go branża odzieżowa zaczął sprzedawać koszulki. Co ciekawe, 24-latek zrobił to po to, aby pokazać jak bardzo wspiera kobiety na całym świecie. Choć dochód ze sprzedaży postanowił przekazać na jedną z organizacji, to inicjatywna podzieliła fanów. Co stało się chwilę po uruchomieniu strony? 

Maciej Musiał otworzył sklep 

W Międzynarodowy Dzień Kobiet Maciej Musiał wyszedł do pań i panów z pięknym gestem. Aktor otworzył sklep internetowy, w którym za 49 złotych można kupić koszulkę z nadrukiem "Kobiety są mądrzejsze". Dochód ze sprzedaży nie trafi jednak na konto Musiała. Cała inicjatywna jest non-profit. Pieniądze otrzyma Centrum Praw Kobiet. 

Koszulki kosztują 49 zł i są zrobione z bawełny, a inicjatywa jest non-profit. Żeby nie było, że coś kręcę. Jest 10 zł zysku z jednej koszulki - powiedział Maciek Musiał na Instagramie. 

Zobacz także: "Czułem, że stoję w miejscu" Maciej Musiał szczerze o przeprowadzce do Krakowa i "Rodzince.pl"! Czy odejdzie z serialu?

Po opublikowaniu posta na Instaramie Musiał zamieścił link do sklepu, gdzie można nabyć T-shirty. Chwilę później okazało się, że inicjatywa nie przypadła niektórym internautom do gustu. Ci zgłosili ją do administratora! Konsekwencją tego było zablokowanie linku w bio przez Instagram. Posypały się również niemiłe komentarze... 

Te kobiety muszą mieć naprawdę ciężki los, że jest potrzeba funduszy wspierania ich praw. Rozumiem w krajach fundamentalnych sunnitów, ale w PL? - zapytał jeden z internautów.

Na odpowiedź ze strony Maćka nie musiał długo czekać! 

Proces legislacyjny jest bardzo skomplikowany i czasami małe zmiany w ustawach są ważne. Oprócz tego pod wspieraniem praw, kryje się również wsparcie konkretnych przypadków kobiet, które doświadczają przemocy od swoich partnerów – tworzenie im zaplecza pomocy min. psychologicznej. Pod wspieraniem praw kryje się również walka ze stereotypami i uświadamianie społeczeństwa. Także Twoja niezgoda na wspieranie praw kobiet bierze się z innego rozumienia tego pojęcia. Mówisz, że te problemy są nierealne. Być może dla Ciebie takie są. Ale nie możesz powiedzieć, że nie istnieją dla innych. Dlatego daj tym innym przestrzeń i możliwość wsparcia - napisał Maciek w InstaStories.  

W komentarzach pojawiło się również sporo ciepłych słów, wspierających inicjatywę. Przeczytajcie!

Coś pięknego!

Świetna, mądra inicjatywa, nie odpuszczaj Maciek!

Młody, zdolny i jeszcze mądry.

To jest po prostu dramat, że cudowna inicjatywa, która łączy w sobie poczucie humor z bardzo ważną sprawą jest tak okropnie krytykowana. A najbardziej boli mnie fakt jak niektóre kobiety nie potrafią w ogóle zrozumieć idei całej akcji. Żadna z nas nie wie, czy kiedyś taka organizacja nie będzie nam potrzebna. Gratuluje pomysłu, pozdrawiam i oby więcej takich inicjatyw, mężczyzn jak Pan i organizacji - pisali internauci.

Zobaczcie poniżej koszulkę. Podoba wam się?

Maciej Musiał
Instagram

Aktor otworzył sklep internetowy

Maciej Musiał
Instagram

Zobacz także: Maciej Musiał ma nową dziewczynę?! Brała udział w wyborach Miss! 

 

Więcej na temat Maciej Musiał
Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47