ONS
Newsy

Maciąg chce rodzić BEZ znieczulenia

Skąd taka decyzja?

Agnieszka Maciąg już wkrótce po raz drugi zostanie mamą, ale będzie to jej pierwszy poród po czterdziestce. Modelka na swoim przykładzie chce zapewnić Polki, że wiek nie jest istotny w przypadku porodu, a jakby tego było mało, podkreśla, że czuje się o wiele lepiej niż w przypadku pierwszego dziecka. W rozmowie z "Twoim Stylem" Maciąg podsumowała stan ciąży teraz i przed laty.

Przy pierwszym porodzie Agnieszka poddała się stereotypowemu myśleniu. Chciała za wszelką cenę uniknąć bólu, co kosztowało ją dużo negatywnych emocji:

- To była trauma. Być może dlatego tak długo podświadomie odsuwałam myśl o macierzyństwie. Tak jak inne kobiety wtedy nie rodziłam "po ludzku". Zabrano mi Michała, wetknięto mu butelkę z glukozą, a kiedy płakał na sali noworodków, mogłam tylko patrzeć zza szyby. Pękało mi serce, bo przecież dziecko potrzebuje w takiej chwili bliskości.


Na szczęście Maciąg wyciągnęła wnioski i do drugiego porodu ma o wiele lepsze psychiczne nastawienie:

- Teraz przygotowałam się do porodu inaczej. Dzięki jodze umiem świadomie oddychać, mam sprawne ciało, nie boję się bólu. Nie koncentruję się wyłącznie na sobie, tylko na Helence.


Jaki rodzaj porodu wybrała gwiazda?

- Chcę rodzić bez znieczulenia, w sposób normalny, najlepszy dla dziecka.


Życzymy żeby wszystkie plany i postanowienia Agnieszki spełniły się, a dziecko przyszło na świat zdrowie. Przy okazji przypomnijmy jak Maciąg wygląda w aktualnym trymestrze ciąży: Maciąg chwali się ciążowym brzuszkiem.fot. styl.pl

"Hotel Paradise 3": Klaudia El Dursi o relacji Basi i Krzysztofa. Ta reakcja mówi wszystko

ONS
Newsy
Agnieszka Maciąg urodziła!
Jakie imię wybrała dla dziecka?

Agnieszka Maciąg niedawno udzieliła obszernego wywiadu miesięcznikowi "Twój Styl", w którym pochwaliła się ciążowym brzuszkiem. Ujmującym zdjęciom towarzyszyła rozmowa, w której modelka opowiedziała jaką metodę porodu wybrać. Maciąg zdecydowała się na naturalne, tradycyjne i bez znieczulenie poczęcie dziecka. Przy okazji zdradziła, że spodziewa się córki. Zapowiedzi lekarzy okazały się bezbłędne i od dzisiaj można już oficjalnie uznać, że Maciąg ma drugie dziecko. Swojej córce dała imię Helena . Ojcem dziecka jest mąż Agnieszki, Robert Wolański. To pierwsze dziecko cenionego fotografa. Przypomnijmy, że Maciąg ma już 20-letniego syna Michała z pierwszego małżeństwa. AfterParty.pl wita na świecie!  

ból krocza w ciąży
© imagesbyhope/Fotolia.com
Styl życia
Przyczyny i leczenie bólu krocza w ciąży
Ból krocza może pojawić się na początku, a także pod koniec ciąży. Jest on najczęściej spowodowany rozrastaniem się macicy lub rozszerzaniem spojenia łonowego. Na ogół jest to niegroźna, choć dość bolesna dolegliwość. Zawsze jednak warto skonsultować ją z lekarzem.

Ból krocza może pojawić się na początku, a także pod koniec ciąży. Jest on najczęściej spowodowany rozrastaniem się macicy lub rozszerzaniem spojenia łonowego. Na ogół jest to niegroźna, choć dość bolesna dolegliwość. Zawsze jednak warto skonsultować ją z lekarzem.   Ból krocza często bywa bardzo silny, utrudnia, a nawet uniemożliwia chodzenie, szczególnie pod koniec ciąży. Przyczyny bólu krocza na początku ciąży W pierwszym trymestrze ciąży niektóre kobiety doświadczają silnego bólu obejmującego okolice spojenia łonowego i pachwin. Spojenie łonowe to miejsce, w którym chrząstka łączy dwie kości łonowe miednicy. Rozrastające się w ciąży łożysko uciska na całe podbrzusze, macica także znacznie się powiększa, wywierając nacisk na okoliczne narządy i tkanki. Zakończenia nerwowe więzadeł macicy znajdują się właśnie w okolicach spojenia łonowego (jest to splot maciczno-pochwowy), dlatego często właśnie tam i w pachwinach odczuwany jest ból.   Ból może mieć różne nasilenie, może być odczuwany jak ból po uderzeniu. Niektóre osoby opisują go jednak jako silny, głęboki i rozrywający. Mimo takiego nasilenia, na ogół nie jest on zagrożeniem dla zdrowia matki ani dla ciąży. Jeśli jednak towarzyszy mu gorączka lub plamienie, niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ mogą to być objawy krwiaka poza łożyskowego. Przyczyny bólu krocza w ostatnich tygodniach ciąży W ostatnich tygodniach ciąży ból krocza związany jest z przygotowaniem ciała do porodu . Główka dziecka obniża się, a połączenia kostne rozszerzają się na tyle, aby dziecko mogło przecisnąć się przez nie podczas porodu. Znacznemu poluzowaniu ulega m.in. spojenie łonowe, stąd ból pojawiający się w dolnym odcinku miednicy. Ból pod koniec ciąży może pojawiać się przy próbie zmiany pozycji ciała, podczas wstawania, siadania,...

Agnieszka Maciąg, Robert Wolański
Piotr Porębski/Metaluna
Newsy
Agnieszka Maciąg i Robert Wolański - Do dwóch razy sztuka
Pokonali ostry zakręt. Wszyscy mówili: „To koniec”. A oni w tym roku wzięli ślub! Agnieszka Maciąg i Robert Wolański opowiadają o wielkiej miłości i o tym, dlaczego czasem trzeba się rozstać, żeby znów się sobą zachwycić!

– Kim jesteś, Agnieszko? Agnieszka Maciąg: Człowiekiem, wieczną duszą. A dopiero potem kobietą: matką i żoną. Dalej są zawodowe funkcje, jakie w życiu spełniam. Taka jest hierarchia. – Kim jesteś, Robercie? Robert Wolański: Czy ja wiem? Dopiero nad tym pracuję. Zmieniłem priorytety w życiu. Najważniejsze jest teraz to, co się dzieje pomiędzy mną a Agnieszką. Kiedyś nie czułem się dobrze w swojej skórze. Teraz jest o wiele lepiej. Agnieszka Maciąg: Myślałam, że powiesz: Robert – fotograf. Robert Wolański: Dawniej bym tak odpowiedział. Ale bardzo dużo nauczyłem się od Agnieszki i te lekcje spodobały mi się. I coraz bardziej mi się podobają. – Jakbyś nie spotkał Agnieszki, to kim byś był? Robert Wolański: Ktoś mi powiedział… Agnieszka Maciąg: Astrolog ci powiedział… Robert Wolański: …że bym się stoczył. Alkohol, balangi, panienki. – Dragi? Robert Wolański: Dragi to nie. Agnieszka Maciąg: Ale dobre wino – tak. Robert Wolański: Wolałbym się upić niż naćpać. – Napisałaś w swojej książce „Smak szczęścia”, że dopiero kiedy człowiek wie, kim jest, potrafi kochać. Długo do tego dochodziłaś? Agnieszka Maciąg: Przeszłam długą drogę rozwoju. Widzę ogromną różnicę między mną kiedyś a dzisiaj. Teraz nie mam roszczeń wobec partnera. Nie potrzebuję, żeby był plastrem na moje rany. Sama je musiałam wyleczyć. Nikt nie jest w stanie mnie naprawić, jeśli sama tego nie zrobię. I to jest ta najważniejsza prawda, jaką odkryłam. – Jakie były te Twoje rany? Agnieszka Maciąg: Musiałabym sięgnąć do przeszłości, o której nie chcę za dużo mówić. Nie żyję przeszłością. Moje dzieciństwo było podobne do innych, trójka dzieci, rodzice, którzy wiedzieli, że do końca życia będą razem. Ale...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik