Łukasz Szumowski
East News

Łukasz Szumowski potwierdził, że przebywa w szpitalu. Jak się czuje były minister zdrowia?

Łukasz Szumowski
East News

We wtorek 13. października media obiegła bardzo niepokojąca informacja. Jak ustalił portal wp.pl, były minister zdrowia, Łukasz Szumowski, trafił do szpitala z powodu koronawirusa. Teraz te medialne doniesienia potwierdził sam Szumowski, w rozmowie z portalem money.pl. Jak się czuje i dlaczego wcześniej pojawiły się informacje, że już wyzdrowiał?

Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Koronawirus: Polska przegrała walkę z pandemią? Dramatyczna wizja specjalisty: "Musimy nie doprowadzić do upadku opieki zdrowotnej"

Łukasz Szumowski trafił do szpitala. Jak się czuje?

Pod koniec września w mediach pojawiły się doniesienia, że były minister zdrowia, Łukasz Szumowski, jest zarażony koronawirusem. Lekarz potwierdził wtedy te informacje i poinformował, że najgorsze już minęło. Szumowski miał przechodzić chorobę praktycznie bezobjawowo. Zaraz po zakończeniu izolacji został sfotografowany na zakupach przez "Super Express". To wszystko wskazywało, że temat koronawirusa u byłego ministra zdrowia jest już zamknięty.

Jednak we wtorek 13. października portal wp.pl poinformował, że Łukasz Szumowski trafił do szpitala. Okazało się, że ma to związek z zarażeniem koronawirusem. Szybko zaczęły rodzić się pytania, jak to możliwe - czy były minister zdrowia zachorował drugi raz?

Odniósł się do tego sam Szumowski, który w rozmowie z portalem money.pl stwierdził, że poprzednie wyniki testu na obecność koronawirusa prawdopodobnie dały fałszywy wynik.

Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był w moim przypadku fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza - poinformował Łukasz Szumowski w rozmowie z portalem money.pl

Teraz sytuacja zdrowotna u byłego ministra wygląda o wiele poważniej. Łukasz Szumowski na pytanie o to, jak się teraz czuje, odpowiedział tylko: 

Bywało lepiej.

Również żona Łukasza Szumowskiego, Anna Szumowska, potwierdziła w rozmowie z RMF FM, że jej mąż jest chory i obecnie przebywa w szpitalu. Wyjaśniała także, że pozostali członkowie rodziny są zdrowi, ale przebywają w domowej  izolacji.

Łukasz Szumowski
EastNews

Łukasz Szumowski potwierdził, że przebywa w szpitalu w związku z zarażeniem koronawirusem. 

Łukasz Szumowski
EastNews

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48