Koronawirus w Polsce
East News
Newsy

Koronawirus: Polska przegrała walkę z pandemią? Dramatyczna wizja specjalisty: "Musimy nie doprowadzić do upadku opieki zdrowotnej"

Koronawirus. Ile będzie zakażeń? Czy czeka na drugi lockdown?

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a co gorsza, nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy znaczący przyrost dziennych zachorowań, który oscyluje w granicach 5000 przypadków na dobę. Specjalista medycyny ratunkowej, lek. Patryk Konieczka, szef SOR w HCP i wiceprezes Porozumienia Lekarzy Medycyny Ratunkowej uważa, że jesteśmy krok za koronawirusem i przegrywamy walkę z pandemią. Jego zdaniem wkrótce możemy odnotowywać nawet kilkadziesiąt tysięcy nowych przypadków dziennie! Dlaczego? Sprawdźcie szczegóły.

Zobacz także: Powrót nauczania zdalnego?! Czy szkoły zostaną zamknięte? Jest jasna deklaracja premiera!

Co Julia Wieniawa sądzi o ograniczeniach w związku z koronawirusem? Co radzi fanom?

Koronawirus. Polska przegrała walkę z pandemią? Zdaniem specjalisty wkrótce czeka nas nawet dziesiątki tysięcy zakażeń dziennie! 

Tak źle jeszcze nie było. Koronawirus w Polsce niestety zbiera coraz większe żniwo. Wielu z nas zastanawia się, co dalej? Jak będą wyglądały najbliższe tygodnie, miesiące, lata... Niestety eksperci nie mają dobrych informacji. Jak podaje Polska Times, zdaniem niektórych specjalistów wkrótce możemy dojść nawet do 200 tysięcy dziennych zakażeń! To naprawdę bardzo pesymistyczna wizja, ale zdaniem lekarza Patryka Konieczki, Polska przegrywa walkę z pandemią. W wywiadzie dla Polska Times specjalista stwierdził, żenie jesteśmy już w stanie skutecznie opanować koronawirusa. 

Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że jesteśmy krok za pandemią koronawirusa. Przegraliśmy. Skala zakażeń wzrasta, potrzeby szpitali są coraz większe i rosną w zastraszająco szybkim tempie, a system opieki zdrowotnej jest coraz bardziej niewydolny - powiedział Patryk Konieczka w wywiadzie dla Polska Times. 

Według eksperta, już teraz sytuacja wygląda u nas tak, jak kilka miesięcy temu we Włoszech. Niedługo możemy odnotowywać nawet kilkadziesiąt tysięcy nowych zakażeń dziennie.

Z dnia na dzień skala zakażeń zwiększyła się dwukrotnie, trzykrotnie. Z tygodnia na tydzień zajęte zostały w szpitalach prawie wszystkie respiratory. Za chwilę dzienny przyrost zakażeń możemy odnotowywać w skali dziesiątek tysięcy. Jesteśmy na tej górce, na której Włosi byli w lutym czy marcu.

Patryk Konieczka w rozmowie dla Polska Times stwierdził również, że musimy zrobić wszystko, aby mimo całej trudnej sytuacji związanej z COVID-19, nie doprowadzić jednocześnie do upadku opieki zdrowotnej. 

Cały czas tkwimy w przekonaniu, że jesteśmy w stanie opanować pandemię koronawirusa, że jesteśmy w stanie ustalić kto z kim miał kontakt, gdzie jest źródło zakażenia, że możemy wygasić wszystkie ogniska choroby. No nie jesteśmy. [...] Musimy przede wszystkim nie doprowadzić do upadku opieki zdrowotnej w zakresach niezwiązanych z COVID-19, tak jak się to teraz dzieje. [...] Musimy leczyć chorych z zapaleniem wyrostka robaczkowego, z bólem głowy, złamaniem biodra, zawałem czy udarem, niezależnie od tego czy koronawirus jest, czy go nie ma. Myślę, że dojdziemy w pewnym momencie do etapu, że w każdym szpitalu będziemy musieli mieć tzw. oddział COVID-owy, gdzie będzie strefa zakaźna, a pacjenci będą podzieleni - powiedział specjalista medycyny ratunkowej, lek. Patryk Konieczka.

Jak widać sytuacja w naszym kraju jest niezwykle trudna, a rządzący i Ministerstwo Zdrowia będą musieli sprostać wielu wyzwaniom. Miejmy jednak nadzieję, że mimo wszystko nie dojdzie do najczarniejszego scenariusza i w Polsce nie będzie przybywać po kilkadziesiąt tysięcy zachorowań dziennie...

koronawirus
East News

Zdaniem specjalisty medycyny ratunkowej, lek. Patryka Konieczki, Polska przegrywa walkę z pandemią. 

koronawirus
East News

Zobacz także
koronawirus

Bezobjawowe zakażenie koronawirusem. Jak sprawdzić, że przechodzisz COVID-19 bezobjawowo?

Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy

Nie wierzycie w pandemię? TO pokazuje, jak groźny jest koronawirus! 

 

Picie wody na ulicy
East News
Newsy
Mandat za jedzenie i picie wody na ulicy? Zobacz, co grozi za złamanie przepisów
Mandat za jedzenie i picie wody na ulicy? Zobacz, co grozi za złamanie przepisów

Ze względu na coraz większą liczbę zakażeń koronawirusem w naszym kraju, od soboty 10 października w całej Polsce mamy nakaz zakrywania ust i nosa, także w przestrzeni otwartej. Idąc ulicą, czy jadąc w komunikacji miejskiej nie powinniśmy ściągać maseczki nawet na chwilę, ponieważ za takie zachowanie grozi nam mandat. Co jednak w przypadku, gdy zachce nam się pić, jeść, czy zapalić papierosa na ulicy? Okazuje się, że - niestety - nie możemy tego zrobić! A co nam grozi za złamanie przepisów? Sprawdźcie. Zobacz także:  Koronawirus: Polska przegrała walkę z pandemią? Dramatyczna wizja specjalisty: "Musimy nie doprowadzić do upadku opieki zdrowotnej" Mandat za picie wody na ulicy? Zobacz, co grozi za złamanie przepisów Koronawirus w Polsce niestety zbiera coraz większe żniwo. Wielu z nas zastanawia się co dalej. Jak będą wyglądały najbliższe tygodnie, miesiące, lata... Niestety, eksperci nie mają dobrych informacji. Niektórzy specjaliści twierdzą, że wkrótce będziemy odnotowywać nawet po kilkadziesiąt tysięcy nowych zakażeń dziennie!  Polski rząd ostatnio nieco zaostrzył panujące już restrykcje w związku z nasilającą się pandemią koronawirusa. Od kilku dni każdy z nas ma obowiązek zakrywania nosa i ust także w przestrzeni publicznej - nawet idąc ulicą. Niestet,y przepisy są jednak mało precyzyjne przez co mogą być nadinterpretowane i prowadzić do absurdów.  Idąc ulicą oczywiście musimy mieć założoną maseczkę, której w myśl przepisów nie możemy zdejmować pod żadnym pozorem. Oznacza to, że nawet jeżeli będziemy głodni czy spragnieni, to nie będziemy mogli się posilić czy napić, chyba, że zrobimy to z założoną na twarzy maseczką (co oczywiście jest niewykonalne).  Jeżeli jednak zdecydujemy się coś zjeść, wypić czy zapalić...

koronawirus
East News
Newsy
Zdaniem ekspertów, ponad 1,6 mln Polaków miało już koronawirusa! Do końca grudnia nawet 30 tys. zachorowań dziennie
Zdaniem ekspertów, ponad 1,6 mln Polaków miało już koronawirusa! Do końca grudnia nawet 30 tys. zachorowań dziennie

Prognozy ekspertów na najbliższe miesiące w związku z pandemią koronawirusa są naprawdę dramatyczne. Liczba dziennych zachorowań może jeszcze w grudniu tego roku przekroczyć 30 tysięcy! Co więcej, zdaniem specjalistów, o których pisze "Dziennik Gazeta Prawna", do połowy marca przyszłego roku aż 54 proc. populacji przejdzie zakażenie. Z analiz wynika również, że już 1,6 mln Polaków przeszło COVID-19. Z czego to wynika? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Zakaz wesel w całym kraju i nauczanie zdalne w podstawówkach? Nieoficjalne ustalenia mediów Zdaniem ekspertów już ponad 1.6 mln Polaków miało koronawirusa Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy rekordy nowych, dobowych zakażeń. Tylko w czwartek, 22. października przybyło ponad 12 tys. nowych przypadków, a 168 osób zmarło. Te liczby zdecydowanie nie napawają optymizmem, a rząd stopniowo wraca do obostrzeń, które pamiętamy z początku pandemii.  Jednak zdaniem ekspertów już niedługo może być jeszcze gorzej. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że specjaliście przewidują nawet 30 tys. przypadków dziennie, jeszcze w tym roku. Autorzy modelu matematycznego wypracowanego z ICM UW przekonują, że do końca grudnia będzie wykrywanych po około 30 tys. dziennych przypadków (eksperci jeszcze liczą, ile będzie przypadków, jeżeli na naukę zdalną zostaną skierowane dzieci po IV klasie podstawówki). Natomiast całkowite zamknięcie szkół mogłoby ograniczyć zakażenia do wartości bliższej 20 tys. - pisze "DGP".  Jednak zdaniem analityków, realna liczba chorych na koronawirusa jest dużo wyższa. Ta wartość jest...

Szpital, walka z koronawirusem
East News
Newsy
Nawet 900 ofiar koronawirusa dziennie? Wstrząsające prognozy dla Polski
Nawet 900 ofiar koronawirusa dziennie? Wstrząsające prognozy dla Polski

Jak już wiemy, Święta Bożego Narodzenia w tym roku będą inne niż dotychczas. Rząd wprowadził limity osób podczas świątecznych spotkań , a premier apeluje, aby ten czas spędzić w gronie najbliższych i unikać dużych uroczystości rodzinnych. Co prawda według ostatnich danych liczba zakażeń koronawirusem w Polsce spada i rząd mówi o pewnego rodzaju stabilizacji, ale nadal niepokojąca jest dobowa  liczba ofiar. Według piątkowych statystyk ministerstwa zdrowia zakażenie potwierdzono u 16 310 osób. Niestety kolejnych 579 osób zmarło. Okazuje się, że sytuacja może wyglądać jeszcze gorzej, a kryzysowy moment przepadnie na okres świąteczny! Według naukowców, możemy spodziewać się nawet  900 ofiar śmiertelnych dziennie ! Skąd tak przerażające liczby? 900 ofiar koronawirusa dziennie? Obecnie Polska według WHO jest jednym z krajów z najwyższym wskaźnikiem śmiertelności z powodu Covid-19. Sytuacja nie wygląda optymistycznie, bo jak informuje se.pl według Institute for Health Metrics and Glutation w Waszyngtonie - to w okresie świąt Bożego Narodzenia w Polsce będziemy notowali najwięcej ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa . Zdaniem amerykańskich badaczy ta liczba może przekroczyć nawet 900 zgonów dziennie, jeśli nie będziemy stosowali się do obostrzeń! Polscy lekarze i eksperci też nie mają wątpliwości, że duża liczba zgonów to efekt dużego wzrostu zachorowań, jaki w Polsce został odnotowany na początku listopada: Dynamiczny wzrost liczby zgonów z powodu koronawirusa to rezultat drastycznego wzrostu zakażeń z początku miesiąca" - wyjaśniła w "Faktach po Faktach" w TVN dr Grażyna Cholewińska-Szymańska, ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.  Ordynator z warszawskiego szpitala podkreśliła, że wzrost...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik