Mateusz Morawiecki
East News

Lockdown zostanie jeszcze wydłużony?! Niepokojący komentarz premiera na konferencji prasowej!

Mateusz Morawiecki
East News

Do kiedy będą obowiązywać obostrzenia w Polsce? Czy od 1 lutego zaczniemy choć stopniowo wracać do "normalności"? Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej odpowiedział na pytania, które z pewnością dziś zadają sobie wszyscy. Sprawdźcie, co o ewentualnym luzowaniu obostrzeń powiedział premier. Jego słowa mogą niepokoić!

Kiedy koniec lockdownu w Polsce?

Dokładnie 11 stycznia minister zdrowia poinformował, że wprowadzony kilka tygodni wcześniej "etap odpowiedzialności", który miał obowiązywać do 17 stycznia, zostanie wydłużony do 31 stycznia. Obecnie w Polsce wciąż zamknięte są m.in. galerie handlowe, hotele czy stoki narciarskie. Jedyną zmianą jest powrót uczniów klas 1-3 do szkół - najmłodsze dzieci po zakończonych feriach wróciły do nauczania stacjonarnego. Teraz chyba wszyscy zastanawiają się, czy 31 stycznia zakończy się "etap odpowiedzialności" i czy władze pozwolą na luzowanie obostrzeń.

Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej przyznał, że na informacje o tym, jak będzie wyglądać nasza rzeczywistość od 1 lutego będziemy musieli jeszce trochę poczekać. Niestety, słowa premiera nie brzmią zbyt optymistycznie...

W wielu krajach nas otaczających, a także w zachodniej Europie, nieco dalej od nas te restrykcje są coraz większe, coraz ostrzejsze - mówił premier. (...) najwyraźniej eksperci, specjaliści w Europie Zachodniej widzą już teraz działanie trzeciej fali i działanie tego zmutowanego korowirusa.

Premier przyznał, że cały czas trwają rozmowy, czy i jak ma wyglądać rzeczywistość w Polsce od lutego. 

Nie możemy tego lekceważyć, dlatego mimo iż u nas sytuacja wygląda na nieco bardziej stabilną, choć przecież poziom zgonów cały czas smuci, niepokoi to jednak mimo względnie lepszej sytuacji niż u niektórych naszych sąsiadów chcemy jeszcze cały czas poczekać do końca tego tygodnia, do początku przyszłego, żeby przedstawić, jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż od 1 lutego. Nie wykluczamy pewnych zmian w reżimie sanitarnym, który będzie przez naszych kolegów ministrów wypracowywany we współpracy z poszczególnymi branżami, ale dziś jest za wcześnie, żeby coś takiego obiecać - przyznał Mateusz Morawiecki.

Przypominamy, że m.in. władze Niemiec przedłużyły lockdown do 14 lutego, a we Francji od kilku dni obowiązuje godzina policyjna. 

Myślicie, że w Polsce obostrzenia będą łagodzone, czy wręcz przeciwnie? 

Zobacz także: Kiedy starsze dzieci wrócą do szkoły? Minister edukacji i nauki wskazuje konkretny termin! 

Premier przyznał, że wciąż nie wiadomo, kiedy rozpocznie się łagodzenie obostrzeń.

Mateusz Morawiecki
East News

Czy 31 stycznia zakończy się "etap odpowiedzialności"?

Mateusz Morawiecki
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43