Mateusz Morawiecki
East News
Newsy

Lockdown zostanie jeszcze wydłużony?! Niepokojący komentarz premiera na konferencji prasowej!

Lockdown zostanie jeszcze wydłużony?! Niepokojący komentarz premiera na konferencji prasowej!

Do kiedy będą obowiązywać obostrzenia w Polsce? Czy od 1 lutego zaczniemy choć stopniowo wracać do "normalności"? Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej odpowiedział na pytania, które z pewnością dziś zadają sobie wszyscy. Sprawdźcie, co o ewentualnym luzowaniu obostrzeń powiedział premier. Jego słowa mogą niepokoić!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kiedy koniec lockdownu w Polsce?

Dokładnie 11 stycznia minister zdrowia poinformował, że wprowadzony kilka tygodni wcześniej "etap odpowiedzialności", który miał obowiązywać do 17 stycznia, zostanie wydłużony do 31 stycznia. Obecnie w Polsce wciąż zamknięte są m.in. galerie handlowe, hotele czy stoki narciarskie. Jedyną zmianą jest powrót uczniów klas 1-3 do szkół - najmłodsze dzieci po zakończonych feriach wróciły do nauczania stacjonarnego. Teraz chyba wszyscy zastanawiają się, czy 31 stycznia zakończy się "etap odpowiedzialności" i czy władze pozwolą na luzowanie obostrzeń.

Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej przyznał, że na informacje o tym, jak będzie wyglądać nasza rzeczywistość od 1 lutego będziemy musieli jeszce trochę poczekać. Niestety, słowa premiera nie brzmią zbyt optymistycznie...

W wielu krajach nas otaczających, a także w zachodniej Europie, nieco dalej od nas te restrykcje są coraz większe, coraz ostrzejsze - mówił premier. (...) najwyraźniej eksperci, specjaliści w Europie Zachodniej widzą już teraz działanie trzeciej fali i działanie tego zmutowanego korowirusa.

Premier przyznał, że cały czas trwają rozmowy, czy i jak ma wyglądać rzeczywistość w Polsce od lutego. 

Nie możemy tego lekceważyć, dlatego mimo iż u nas sytuacja wygląda na nieco bardziej stabilną, choć przecież poziom zgonów cały czas smuci, niepokoi to jednak mimo względnie lepszej sytuacji niż u niektórych naszych sąsiadów chcemy jeszcze cały czas poczekać do końca tego tygodnia, do początku przyszłego, żeby przedstawić, jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż od 1 lutego. Nie wykluczamy pewnych zmian w reżimie sanitarnym, który będzie przez naszych kolegów ministrów wypracowywany we współpracy z poszczególnymi branżami, ale dziś jest za wcześnie, żeby coś takiego obiecać - przyznał Mateusz Morawiecki.

Przypominamy, że m.in. władze Niemiec przedłużyły lockdown do 14 lutego, a we Francji od kilku dni obowiązuje godzina policyjna. 

Myślicie, że w Polsce obostrzenia będą łagodzone, czy wręcz przeciwnie? 

Zobacz także: Kiedy starsze dzieci wrócą do szkoły? Minister edukacji i nauki wskazuje konkretny termin! 

Premier przyznał, że wciąż nie wiadomo, kiedy rozpocznie się łagodzenie obostrzeń.

Mateusz Morawiecki
East News

Czy 31 stycznia zakończy się "etap odpowiedzialności"?

Mateusz Morawiecki
East News

 

Natalia Kukulska z córką
East News
Newsy
Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"
Natalia Kukulska ​​​​​​​w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa.

Natalia Kukulska w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa. Jak mama trójki dzieci radzi sobie z nauką starszych pociech w domu? Czy artystka musi poświęcać dużo czasu, żeby pomóc swojej 15-letniej córce? Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedziała Natalia Kukulska! Czego, według artystki, najbardziej brakuje uczniom podczas nauczania zdalnego? Z Natalią Kukulską z pewnością zgodzi się zdecydowana większość rodziców!  Sprawdźcie, co powiedziała gwiazda! Zobacz także:   Natalia Kukulska pokazała syna. Jan skończył już 20 lat! "Cały tata" ocenili" internauci Natalia Kukulska zdradziła, czego brakuje jej córce podczas nauczania zdalnego.

PILNE
Newsy
Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! 
Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! 

Mateusz Morawiecki i szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosili kolejne obostrzenia. W związku z ogromnym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem władze  podjęły kolejne kroki, ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Ostatnio w całym kraju wprowadzono żółtą strefę (czerwone strefy dalej obowiązują) w której m.in. wszyscy mają nakaz noszenia maseczek. Teraz premier i minister zdrowia zapowiedzieli kolejne obostrzenia! Kolejne obostrzenia w Polsce Dziś, w czwartek 15 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto u 8099 osób- niestety, aż 91 osób zmarło. W związku z rekordową liczbą zakażonych rządzący poinformowali o nowych obostrzeniach, jakie zostaną wkrótce wprowadzone. Czy nas czeka w najbliższym czasie? Premier i minister zdrowia rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Co powiedzieli podczas konferencji prasowej? Premier apelował do Polaków, żeby ograniczyli wychodzenie ze swoich domów i- jeżeli mogą- żeby pracowali zdalnie.   - W strefie żółtej działaność gastronomiczna będzie funkcjonować w godzinach 6- 21.00, później tylko na wynos. - wesela, imprezy okolicznościowe do 20 osób- bez zabawy tanecznej (od 19 października) - zgromadzenie publiczne do 25 osób. - transport publiczny 50% miejsc siedzących. - w strefie żółtej w szkołach wyższych i ponadpodstawowych nauczanie hybrydowe - zamknięte baseny i siłownie. W strefie czerwonej (od 17 października): - Zakaz organizowania wesel i innych imprez okolicznoścowych (od 19.10) - ograniczenie w placówkach handlowych do 5 osób na jedną kasę - działalność gastronomii w godzinach 6-21:00- potem tylko na wynos, zajęty może być co drugi stolik. - zgromadzenia publiczne...

Mateusz Morawiecki, zdalna konferencja, zdjęcie w tablecie
East News
Newsy
Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki? Ważne oświadczenie premiera Morawieckiego!
Kiedy kolejny etap odmrażania gospodarki? Ważne oświadczenie premiera Morawieckiego!

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się we wtorek (21 kwietnia) na kolejnej konferencji w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o odmrażanie gospodarki . Kiedy zostaną otwarte sklepy i punkty usługowe? Kiedy możemy liczyć na zniesienie ograniczeń? W poniedziałek wszedł w życie pierwszy etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią. Zniesiono zakaz wejścia do parków i lasów , zmieniły się też zasady przeliczania klientów w sklepach, czy wiernych w kościołach.  Podczas wtorkowej konferencji dziennikarze pytali premiera na jakiej podstawie chce przechodzić do kolejnych etapów odmrażania i czy te kryteria nie powinny być bardziej konkretne. W innych krajach podano np. konkretne daty znoszenia ograniczeń. U nas dotąd żadne wiążące terminy nie padły. Pramiera pytano również czy w niektórych regionach kraju odmrażanie mogło by nastąpić wcześniej - tam gdzie jest mało przypadków zachorowań? Zobaczcie, co odpowiedział Morawiecki. Zobacz także:   Kiedy drugi etap odmrażania gospodarki? Minister rozwoju podała wstępną datę!  Premier Morawiecki o kolejnych etapach odmrażania gospodarki Jak przyznał Mateusz Morawiecki , władze zastanawiają się, czy obostrzenia w niektórych powiatach nie powinny zniknąć wcześniej. Zastanawiamy się, by pewne reguły, które pozwalałyby na otwarcie działalności gospodarczej w zakresie szerszym, obowiązywały w innym stopniu w tych powiatach, w których jest zero zakażeń, lub liczba osób zakażonych jest poniżej pięciu, czy poniżej dziesięciu - mówił premier. Jednak jak dodał, na razie jednak takie decyzje jeszcze nie zapadły.  A co myśli na temat kryteriów wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodrki? Czy będą konkretne daty np....

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner