Przemysław Czarnek na konferencji prasowej
East News
Newsy

Kiedy starsze dzieci wrócą do szkoły? Minister edukacji i nauki wskazuje konkretny termin! 

Kiedy starsze dzieci wrócą do szkoły? Minister edukacji i nauki wskazuje konkretny termin! 

Przemysław Czarnek w najnowszym wywiadze zdradził możliwy termin powrótu starszych uczniów do szkół. Czy wkrótce wszyscy uczniowie będą mogli zakończyć naukę zdalną? Minister edukacji i nauki nie ukrywa, że w pierwszej kolejności do szkoły będą wracać dzieci z klas VIII i maturalnych. Przemysław Czarnek wskazał, kiedy najprawdopodobniej wrócą do nauki stacjonarnej!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Starsi uczniowie wrócą do szkoły?

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce już od wielu tygodni funkcjonuje nauczanie zdalne. Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia poinformował, że po feriach zimowych, czyli od 18 stycznia, do nauki stacjonarnej wrócą najmłodsi uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III). Teraz chyba wszyscy rodzice starszych dzieci i młodzieży zastanawiają się, kiedy ich pociechy będą mogły zakończyć naukę zdalną i wrócić do szkoły. Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki w rozmowie z Onetem zdradził, że w pierwszej kolejności do nauczania stacjonarnego będą mogli wrócić uczniowie klas VIII i maturalnych. Kiedy będzie to możliwe?

W tym optymistycznym wariancie, jeśli nie będzie się zwiększała liczba zarażeń, nie trafi do nas trzecia fala, mam nadzieję, że już w lutym będziemy mogli przynajmniej w systemie hybrydowym puścić do szkół, do systemu stacjonarnego uczniów klas VIII i klas maturalnych, bo oni tego bardzo potrzebują z uwagi na egzaminy- Przemysław Czarnek zdradził w rozmowie z dziennikarzem Onetu. 

A co z pozostałymi uczniami? Kiedy będą mogli wrócić do szkoły? Minister edukacji i nauki podkreśla, że jest to uzależnione od sytuacji epidemicznej w naszym kraju- jeżeli sytuacja będzie się poprawiać, dzieci będą mogli powoli wracać do szkoły. 

Będziemy hybrydowo próbowali puszczać do szkół pozostałe roczniki szkolne na zasadzie takiej, żeby nie było tłoku w szkole, by transmisja wirusa była na najniższym poziomie- mówił minister edukacji i nauki. 

Przemysław Czarnek nie ukrywa jednak, że decyzja o ewentualnym powrocie kolejnych uczniów do szkół będzie podejmowana w lutym lub marcu. 

Zobacz także: Lockdown w Polsce aż do kwietnia? Nieoficjalnie wiadomo, że restrykcje nie zostaną szybko zniesione

Możliwe, że uczniowie klas VIII i klas maturalnych w lutym będą mogli wrócić do nauczania stacjonarnego.

Koronawirus, zamknięte szkoły
East News

Minister edukacji i nauki nie ukrywa, że w sprawie pozostałych uczniów decyzję będą podejmowane nie wcześniej niż w lutym, marcu.

Przemysław Czarnek
East News

 

 

Natalia Kukulska z córką
East News
Newsy
Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"
Natalia Kukulska ​​​​​​​w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa.

Natalia Kukulska w rozmowie z reporterką Party.pl skomentowała obowiązek nauczania zdalnego podczas pandemii koronawirusa. Jak mama trójki dzieci radzi sobie z nauką starszych pociech w domu? Czy artystka musi poświęcać dużo czasu, żeby pomóc swojej 15-letniej córce? Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedziała Natalia Kukulska! Czego, według artystki, najbardziej brakuje uczniom podczas nauczania zdalnego? Z Natalią Kukulską z pewnością zgodzi się zdecydowana większość rodziców!  Sprawdźcie, co powiedziała gwiazda! Zobacz także:   Natalia Kukulska pokazała syna. Jan skończył już 20 lat! "Cały tata" ocenili" internauci Natalia Kukulska zdradziła, czego brakuje jej córce podczas nauczania zdalnego.

Nauka zdalna w szkołach potrwa do końca stycznia?
East News
Newsy
Uczniowie wrócą do szkoły już po feriach zimowych? Jest komentarz ministra edukacji! 
Czy po feriach zimowych wszyscy uczniowie wrócą do szkoły?

Czy po feriach zimowych wszyscy uczniowie wrócą do szkoły? Kto już wkrótce może rozpocząć naukę stacjonarną? Minister edukacji i nauki w najnowszym wywiadzie odpowiedział na pytania, które z pewnością zadają sobie dziś wszyscy rodzice i dzieci. Sprawdźcie, co powiedział Przemysław Czarnek! Kiedy powrót dzieci do szkół? W związku z pandemią koronawiusa uczniowie już wiele tygodni temu musieli rozpocząć naukę zdalną i od tamtej chwili nie mogą wrócić do swoich szkół. Początkowo nauczanie online miało się zakończyć 29 listopada, jednak przez wzrost liczby zachorowań, władze wydłużyły ten termin do 23 grudnia. Teraz trwa przerwa świąteczna, a od 4 do 17 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Dziś chyba wszyscy zastanawiają się, czy w związku z rozpoczęciem szczepień przeciwko koronawirusowi w naszym kraju, dzieci już wkrótce będą mogły zakończyć naukę zdalną i po feriach wrócą do szkoły. Teraz minister edukacji i nauki rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Po 17 stycznia do szkoły wracają w pierwszej kolejności uczniowie klas 1-3, być może uczniowie klas maturalnych i klas ósmych, stopniowo, hybrydowo lub stacjonarnie- Prezmysław Czarnek mówił na antenie radiowej Jedynki.  Minister edukacji i nauki zaznaczył jednak, że powrót dzieci do szkół będzie uzależniony od tego, jak "epidemiolodzy ocenią dynamikę rozwoju pandemii".  Waszym zdaniem uczniowie powinni już wrócić do szkoły?  Zobacz także:   Kiedy koniec obostrzeń? Morawiecki podał prawdopodobny termin: "Wtedy będziemy wracać do normalności" Minister edukacji i nauki zdradził, kiedy część uczniów może wrócić do szkoły. Czy po feriach dzieci zakończą naukę zdalną?  

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News
Newsy
Koniec nauki zdalnej po 29 listopada? Wiemy, jacy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkół
Koniec nauki zdalnej po 29 listopada? Wiemy, jacy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkół

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do nauczania stacjonarnego? To pytanie zadają sobie rodzice w całej Polsce, którzy wraz ze swoimi dziećmi musieli podporządkować się nowej edukacyjnej rzeczywistości. Wygląda na to, że optymistyczny scenariusz na temat końca nauki zdalnej po 29 listopada i stopniowego powrotu do szkół zaczyna być coraz bardziej realny. Minister Edukacji oznajmił dziś, które dzieci jako pierwsze będą mogły przygotowywać się do powrotu do nauki stacjonarnej. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Znamy wstępną datę zakończenia nauki zdalnej w szkołach! Minister edukacji zabrał głos Koniec nauki zdalnej po 29 listopada. Kolejne szczegóły  W związku z panującą pandemią koronawirusa rząd zadecydował o wprowadzeniu nauki zdalnej we wszystkich szkołach w całej Polsce. Tym samym od kilku tygodni uczniowie uczą się w domu. Jeszcze kilka dni temu w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Minister Edukacji, Przemysław Czarnek oznajmił, że są dwie wersje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Ta optymistyczna wskazuje na to, że uczniowie będą mogli stopniowo wracać do nauki stacjonarnej już od grudnia, natomiast w tej pesymistycznej wersji nauka zdalna może zostać przedłużona jeszcze o kilka miesięcy:  Obawiam się, że przy pesymistycznym wariancie nawet do stycznia lub dłużej.   Nie mogę założyć tylko wariantu optymistycznego. - mówił w rozmowie z "DGP" Wszystko wskazuje jednak na to, że duże szanse na spełnienie ma ten optymistyczny wariant mówiący o powrocie dzieci do szkół już po 29 listopada.  Jeśli krzywa dziennych zakażeń koronawirusem zostanie wypłaszczona, to mamy szansę,  by po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół  - powiedział Przemysław Czarnek we wczorajszym wywiadzie...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner