Leonard Pietraszak nie żyje
Wojciech OLSZANKA/East News
Newsy

Leonard Pietraszak nie żyje. Aktor znany z filmów "Vabank" czy "Kingsajz" miał 86 lat

"Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł Leonard Pietraszak" - czytamy w komunikacie ZASP. Leonard Pietraszak był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych.

Bardzo smutna wiadomość dotarła do mediów w środę, 1 lutego 2023 roku. Nie żyje Leonard Pietraszak, ceniony aktor, który stworzył wiele niezapomnianych i kultowych ról w polskich produkcjach. Leonard Pietraszak cieszył się wielką sympatią fanów - zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia. Ogromną popularność przyniosły mu role m.in. Gustawa Kramera w filmach "Vabank" i "Vabank II", czy doktora Karola Stelmacha w "Czterdziestolatku".

Agnieszka Kaczorowska otwarcie przyznaje: "Lubię zarabiać pieniądze, lubię mówić o tym głośno"

Nie żyje Leonard Pietraszak. Aktor miał 86 lat

Leonard Pietraszak był wybitnym aktorem filmowym i teatralnym. Wystąpił w wielu polskich, kultowych produkcjach, m.in. "Listy do M.",  "Czterdziestolatek", "Vabank", "Kingsajz", czy "Czarne chmury". Prywatnie był dwukrotnie żonaty - z pierwszą żoną, Hanną, miał syna Mikołaja. Następnie ożenił się z aktorką Wandą Majerówną.

Leonard Pietraszak nie żyje
MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Zobacz także: Annie Wersching nie żyje. Gwiazda serialu "24 godziny" i "The Last of Us" miała 45 lat

Informację o śmierci Leonarda Pietraszaka potwierdził prezes Związku Artystów Scen Polskich, Krzysztof Szuster. W komunikacie na oficjalnym facebookowym profilu ZASP, czytamy:

- Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł Leonard Pietraszak - wybitny aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, wieloletni członek naszego stowarzyszenia.

Leonard Pietraszak nie żyje
MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Zobacz także: Lisa Loring nie żyje. To ona jako pierwsza zagrała Wednesday Addams. Miała 64 lata

W dalszej części komunikatu ZASP podkreśla, że Leonard Pietraszak był nie tylko wspaniałym aktorem, ale też niezwykle życzliwym, dobrym człowiekiem.

Zawsze pomocny, życzliwy z ogromnym wyczuciem i wrażliwością. Był nie tylko wspaniałym Artystą, ale przede wszystkim niezwykle dobrym Człowiekiem.

Stworzył wiele niezapomnianych ról teatralnych i filmowych za co publiczność Go uwielbiała. Jego odejście to ogromna strata dla kultury polskiej.

Żegnaj Przyjacielu, będzie Cię nam bardzo brakowało... [*] 

Rodzinie i najbliższym Leonarda Pietraszaka składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Leonard Pietraszak nie żyje
VIPHOTO/East News

Krzysztof Zakrzewski nie żyje
TOMEK ZIELINSKI/East News
Newsy
Krzysztof Zakrzewski nie żyje! Gwiazdor "Klanu" i "Na dobre i na złe" zmarł w wieku 72 lat
Tuż przed śmiercią Krzysztof Zakrzewski otrzymał nową pracę. Aktor znany z takich seriali jak "Niania", "Klan" czy "Na dobre i na złe" odszedł w wieku 72 lat

W wieku 72 lat zmarł Krzysztof Zakrzewski, polski aktor teatralny, filmowy i serialowy. O śmierci artysty poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Przed śmiercią Zakrzewski objął nowe stanowisko w ZASP. Przyjaciele i bliscy są wstrząśnięci śmiercią gwiazdora: Z żalem i niedowierzaniem żegnamy Krzysztofa Zakrzewskiego - aktora, absolwenta Wydziału Aktorskiego łódzkiej Filmówki. Odszedł po długiej, heroicznej walce. Jeszcze niedawno wydawało się, że zwycięskiej. Zobacz także:  Andrzej Szczytko nie żyje. Aktor znany z "M jak miłość" i "Na dobre i na złe" miał 65 lat Nie żyje Krzysztof Zakrzewski, znany m.in. z "Na dobre i na złe" i "Klanu" Tuż przed śmiercią Krzysztof Zakrzewski dostał się do zarządu nowej sekcji w ZASP. Tryskał zdrowiem i optymizmem, dlatego informacja o śmierci jest ogromnym szokiem dla współpracowników aktora: Niemal przed chwilą Koleżanki i Koledzy wybrali go do Zarządu nowo powstałej Sekcji Dubbingu ZASP. Świetnie wyglądał, wydawało się, że wraca do nas z nową energią, by włączyć się w społeczne działania, a zawodowo wcielić się w kolejne postaci w filmie i dubbingu właśnie. Był wyrazisty, świetnie śpiewał, miał charakterystyczny głos, więc nie dziwi, że w studiach nagraniowych spędził niezliczone godziny. Dzisiaj trudno pogodzić się z myślą, że już się nie zobaczymy - czytamy na Facebooku ZASP. Zobacz także:  Nie żyje gwiazdor "Kogla Mogla" i "Świata według Kiepskich"! Ferdynand Matysik miał 90 lat Bliskim i rodzinie składamy szczere kondolencje. Krzysztof Zakrzewski ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu znanych produkcjach, zwłaszcza serialowych. Grał m.in. w „Klanie”, „Na sygnale”, „Prawie Agaty”, "Niani", „Na dobre...

Kirk Douglas czarno białe zdjęcie
East News
Newsy
Kirk Douglas nie żyje. O śmierci legendy kina poinformował jego syn
Smutna wiadomość dla wszystkich fanów kina. Kirk Douglas nie żyje.

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów kina. Kirk Douglas nie żyje. Słynny hollywoodzki aktor zmarł w wieku 103 lat. O śmierci Kirka Douglasa poinformował jego syn, Michael Douglas. Aktor wydał oświadczenie w którym przekazał przykrą wiadomość.  Z ogromnym smutkiem informujemy, że Kirk Douglas opuścił nas dzisiaj, w wieku 103 lat. Dla świata był legendą, aktorem ze złotego wieku filmów, filantropem, którego przywiązanie do sprawiedliwości i wartości, w które wierzył, stanowiło dla nas wszystkich wyzwanie. Ale dla moich braci i dla mnie był przede wszystkim tatą. Dla Catherine (Zety-Jones) cudownym teściem, dla wnuków i prawnuków kochającym dziadkiem, a dla swojej żony Anne, wspaniałym mężem- czytamy w oświadczeniu. Kirk Douglas był prawdziwą legendą hollywood. Kariera Kirka Douglasa Kirk Douglas, a właściwie Issur Danielovitch Demsky, urodził się 9 grudnia 1916 roku w Nowym Jorku. W 946 roku Kirk zadebiutował na wielkim ekranie w filmie "Dziwna miłość Marthy Ivers", ale naprawdę wielką i światową sławę przyniosła mu rola w filmie "Spartakus" z 1960 roku. Aktor miał na swoim koncie udział w takich produkcjach jak: "Był sobie łajdak" czy "Pasja życia". W 1996 roku Kirk Douglas odebrał Oscara za całokształt swojej kariery.  Kirk Douglas miał czterech synów (Eric Douglas zmarł w 2004 roku). Z Żoną Anne Buydens tworzył szczęśliwy związek od 1954 roku.  Zobacz także:   Nie żyje uczestnik "Mam Talent". Miał tylko 30 lat! Kirk Douglas nie żyje. O śmierci legendy Hollywood poinformował jego syn.  

Ksiądz Kazimierz Orzechowski nie żyje
East News
Newsy
Ksiądz Kazimierz Orzechowski nie żyje. Był znany z roli w serialu "Złotopolscy"
Ksiądz Kazimierz Orzechowski nie żyje. Był znany z roli w serialu "Złotopolscy"

Nie żyje ksiądz Kazimierz Orzechowski, który był doskonale znany z roli w serialu „Złotopolscy”. Aktor i duchowny występował w wielu polskich produkcjach, ale to hitowy serial TVP2 przyniósł mu największą sławę. O śmierci księdza poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Ks. Kazimierz Orzechowski miał 90 lat. Szanowni Państwo, z wielkim smutkiem, zawiadamiamy, że dziś rano, w Domu Artystów Weteranów, zmarł Ksiądz Kazimierz Orzechowski. Duchowny, aktor oraz wieloletni rezydent naszego Domu w Skolimowie - czytamy na profilu ZASP. Kim był Kazimierz Orzechowski? Kazimierz Orzechowski urodził się 3 marca 1929 roku w Gdańsku. Zanim został księdzem studiował aktorstwo w Łodzi. Mając prawie 40 lat został księdzem, ale nie zrezygnował ze swojej pasji do kina. Zagrał w wielu polskich filmach m.in. „Pannach z Wilka” czy„ Człowieku z żelaza”. Największą popularność przyniosły mu role w serialach, szczególnie hitowej produkcji TVP2 - „Złotopolscy”. Od listopada 2009 roku przebywał w  Domu Aktora w Skolimowie.   Ksiądz Kazimierz Orzechowski miał 90 lat.    

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik