Prof. Krzysztof Simon na konferencji prasowej
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. "To jest tragedia! Epidemia wymknęła się spod kontroli" Lekarze są przerażeni

Pandemia koronawirusa wymknęła się spod kontroli? Jak wygląda dziś rzeczywistość w szpitalach? Czy wszyscy, którzy potrzebują opieki lekarskiej naprawdę mogą na nią liczyć?

Pandemia koronawirusa wymknęła się spod kontroli? Jak wygląda dziś rzeczywistość w szpitalach? Czy wszyscy, którzy potrzebują opieki lekarskiej naprawdę mogą na nią liczyć? Profesor Krzysztof Simon w rozmowie z mediami powiedział, jak dziś wygląda praca lekarzy w szpitalach. Wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych i ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu we Wrocławiu nie ukrywa, że sytuacja jest dramatyczna! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jak wygląda rzeczywistość w szpitalach?

W związku z coraz większą liczbą osób zakażonych koronawirusem w szpitalach zaczyna brakować miejsc dla pacjentów? Niestety, takie niepokojące informacje już od kilku dni przekazują lekarze z całej Polski. W związku z tymi doniesieniami władze podjęły decyzję o budowie szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. W szpitalu polowym, według doniesień TVN24.pl, początkowo ma być przygotowanych 500 łóżek dla chorych na Covid-19, z czasem ta liczba ma wzrosnąć do 2 tysięcy - według portalu, przy stadionie mają powstać też chłodnie na ciała zmarłych.

A jak sytuację w szpitalach opisuje prof. Krzysztof Simon? Konsultant ds. chorób zakaźnych i ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu we Wrocławiu w rozmowie z z portalem GazetaWroclawska.pl przyznał, że jest bardzo źle!

Żeby przyjąć chorych z koronawirusem, musimy wypisywać do domu część ludzi chorych na inne choroby. A miejsc i tak zaczyna brakować. To jest tragedia! Epidemia wymknęła się spod kontroli- w rozmowie z portalem przyznał prof. Krzysztof Simon. 

Specjalista nie ukrywa, że dla chorych już brakuje łóżek w szpitalach.

Urzędnicy wyliczają ile mamy wolnych łóżek. Nie rozumieją, że wolne łóżko w ich rejestrach nie oznacza wcale, że może nim zostać położony pacjent. Czasem w trzyosobowej sali muszę położyć jednego pacjenta, by nie zakaził innych. A karetka co chwilę przywozi kolejną osobę i jest awantura, że nie chce się jej przyjąć- prof. Krzysztof Simon przyznał w wywiadzie dla GazetaWroclawska.pl.

Przypominamy, że dziś ( w poniedziałek 19 października) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 7482 przypadkach koronawirusa - niestety, 41 osób zmarło. Łącznie, od początku pandemii w Polsce koronawirusa wykryto u 183 248 osób, a 3614 osób zmarło.

Zobacz także: Wkrótce wszystkie dzieci wrócą do nauki zdalnej? Jest komentarz premiera! 

Według specjalistów sytuacja w szpitalach jest dramatyczna.

Szpital koronawirus
East News

Lekarze nie ukrywają, że brakuje łóżek dla chorych.

East News

 

Paweł Wilczak w szarej marynarce, Tomasz Karolak w czarnej kurtce
East News
Newsy
Paweł Wilczak ostro o "maseczkowej aferze" z Tomaszem Karolakiem: "To głupota!"
Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka!

Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka! Jak gwiazdor serialu "Usta, usta" ocenił zachowanie kolegi z show-biznesu, który ostatnio został wyproszony z jednego ze sklepów za brak maseczki ochronnej? Tomasz Karolak przekonywał wówczas, że nie musi zakrywać nosa i ust i był oburzony decyzją władz sieciówki. Teraz Paweł Wilczak w zdecydowany sposób skomentował postawę Tomasza Karolaka!  Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedział Paweł Wilczak! Aktor stosuje się do wprowadzonych w Polsce obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz także:  Wraca ulubiony serial Polaków w TVN. Paweł Wilczak grał w nim główną rolę! Paweł Wilczak skrytykował zachowanie kolegi z show-biznesu. Paweł Wilczak i obsada serialu "Usta Usta"! Premiera nowego sezonu już w niedzielę o 21:30, oczywiście w TVN!  

Prof. Simon o skutecznej metodzie walki z koronawirusem. To mieszanka 33 leków
East News
Newsy
Lekarze z Wrocławia mają skuteczną metodę walki z koronawirusem. To mieszanka 33 leków
Ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu we Wrocławiu prof. Krzysztof Simon poinformował, że eksperymentalna terapia stosowana przez jego placówkę przy leczeniu osób z koronawirusem, jest skuteczna. Jest to mieszanka 33 leków, m. in. na HIV oraz malarię. 

Ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu we Wrocławiu prof. Krzysztof Simon poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że eksperymentalna terapia stosowana, przez jego placówkę przy leczeniu osób z koronawirusem, jest skuteczna. Jest to mieszanka 33 leków, m. in. na HIV oraz malarię.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce, 23.03: kolejne przypadki zachorowań! Lekarze z Wrocławia o skutecznej terapii przeciwko koronawirusowi  W poniedziałek prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu przy ul. Koszarowej opowiedział o nowatorskiej metodzie walki z koronawirusem, którą stosuje jego załoga.  Terapia, której używamy, to 33 leki mieszane w różnych sytuacjach. Na dzisiaj mogę powiedzieć, że działa: nikt z pacjentów, którzy je dostają, nie umarł ani nie wykazuje pogorszenia. (...)To droga terapia, nie wiem czy jest idealna, ale jest jakaś. Nawet gorsza decyzja jest lepsza niż nie podawanie niczego i czekanie "jak to będzie" - powiedział, co cytuje "Gazeta Wyborcza"  Poinformował również, że poprawił się stan 74-letniej pacjentki z koronawirusem. To dzięki lekom na HIV i malarię.  Dodał również, że szpitale korzystają z różnych kombinacji lekowych: Opieramy się na doświadczeniach chińskich, zdania są podzielone - od entuzjazmu do zupełnej negacji. Nie są to leki ściśle powstrzymujące wirusa, ale wbijające się w metabolizm wirusa w pewnym fragmentach. Czy szykuje się przełom w zwalczaniu koronawirusa? Na takie deklaracje jeszcze jest za wcześnie.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Ordynator oddziału...

Znicze na cmentarzu
East News
Newsy
Eksperci ostrzegają przed podróżami na cmentarze! "Grobów do odwiedzania będzie znacznie więcej"
Eksperci ostrzegają przed masowymi podróżami na Wszystkich Świętych! Co się wydarzy jeżeli 1 listopada nie będziemy przestrzegać obostrzeń i całymi rodzinami spotkamy się przy grobach swoich bliskich?

Eksperci ostrzegają przed masowymi podróżami na Wszystkich Świętych! Co się wydarzy jeżeli 1 listopada nie będziemy przestrzegać obostrzeń i całymi rodzinami spotkamy się przy grobach swoich bliskich? Słowa wirusologa prof. Tomasza Wąsika ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przerażają! Sprawdźcie, co powiedział na antenie Polsat News! Wirusolog o odwiedzinach na cmentarzu 1 listopada Od kilku dni chyba wszyscy zastanawiali się, czy w tym roku 1 listopada będziemy mogli odwiedzić groby swoich bliskich. W związku z lawinowo rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem pojawiły się głosy, że władze mogą zamknąć cmentarze w Polsce. Podczas konferencji prasowej nie wykluczał tego minister zdrowia, jednak później Jarosław Gowin zapewnił, że na Wszystkich Świętych cmentarze pozostaną otwarte. Wicepremier przypomniał jedynie, że w tym roku nie możemy zapominać o zasłanianiu ust i nosa na terenie cmentarza. Tym razem wszyscy będą musieli nosić maseczki niezależnie od tego, czy w danym powiecie, gminie jest względnie bezpiecznie, czy gmina objęta jest żółtym lub czerwonym alertem - powiedział wicepremier.  Cmentarze będą więc otwarte, a to oznacza jedno - 1 listopada Polacy masowo ruszą na  groby. Eskperci ostrzegają, że może się to zakończyć się tragicznie! Jeżeli będziemy zachowywali się tak, jak do tej pory, czyli wszyscy ruszymy masowo na groby, wszyscy będziemy się spotykali, to to jest raj dla wirusa i będziemy mieli jeszcze gorszą sytuację niż teraz - tak na antenie Polsat News mówił prof. Tomasz Wąsik. Słowa eksperta przerażają! Wirusolog apeluje, żeby na cmentarze nie jeździły całe rodziny.  Jeżeli możemy nie pojechać w tym roku na te groby, tylko część rodziny się tym grobem zajmie, to zróbmy tak. Jeżeli będziemy się zachowywać tak, jak do tej pory, to...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner