Stadion Narodowy w Warszawie
Newsy

Na Stadionie Narodowym powstaje szpital polowy! Już w tym tygodniu może przyjąć pacjentów

Na Stadionie Narodowym powstaje szpital polowy! Już w tym tygodniu może przyjąć pacjentów

To informacja dotycząca pandemii koronawirusa musi przemawiać do wyobraźni. Od dwóch dni na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje szpital polowy dla chorych na Covid-19 - informuje TVN24.pl. Jak pisze portal, na początek na płycie największej sportowej areny w naszym kraju ma być przygotowanych 500 łóżek, a docelowo stanie ich nawet 2 tysiące. Według portalu, przy stadionie mają powstać też chłodnie na ciała zmarłych.

Trwa przygotowywanie instalacji do dostawy i rozprowadzania tlenu dla pacjentów - TVN24.pl cytuje swojego rozmówcę zaangażowanego w budowę.

Już w poniedziałek na budowie ma się pojawić ciężki sprzęt, i być może w tym tygodniu szpital przyjmie pierwszych pacjentów. 

Budowę koordynuje szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Jak informuje portal, w niedzielę odbyło się spotkanie premiera, ministra zdrowia i kierownictwa Stadionu Narodowego. Podobne szpitale polowe mają powstać w innych województwach. 

Zobacz także: Szkoły znów zostaną zamknięte? Jest pomysł zawieszenia nauki na dwa tygodnie! Będą kolejne zmiany?

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8536 nowych zakażeniach koronawirusem.

Przerażające prognozy dotyczące ofiar koronawirusa w Polsce
East News

Prof. Krzysztof Simon na konferencji prasowej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. "To jest tragedia! Epidemia wymknęła się spod kontroli" Lekarze są przerażeni
Pandemia koronawirusa wymknęła się spod kontroli? Jak wygląda dziś rzeczywistość w szpitalach? Czy wszyscy, którzy potrzebują opieki lekarskiej naprawdę mogą na nią liczyć?

Pandemia koronawirusa wymknęła się spod kontroli? Jak wygląda dziś rzeczywistość w szpitalach? Czy wszyscy, którzy potrzebują opieki lekarskiej naprawdę mogą na nią liczyć? Profesor Krzysztof Simon w rozmowie z mediami powiedział, jak dziś wygląda praca lekarzy w szpitalach. Wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych i ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu we Wrocławiu nie ukrywa, że sytuacja jest dramatyczna!  Jak wygląda rzeczywistość w szpitalach? W związku z coraz większą liczbą osób zakażonych koronawirusem w szpitalach zaczyna brakować miejsc dla pacjentów? Niestety, takie niepokojące informacje już od kilku dni przekazują lekarze z całej Polski. W związku z tymi doniesieniami władze podjęły decyzję o budowie szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. W szpitalu polowym, według doniesień TVN24.pl, początkowo ma być przygotowanych 500 łóżek dla chorych na Covid-19, z czasem ta liczba ma wzrosnąć do 2 tysięcy - według portalu, przy stadionie mają powstać też chłodnie na ciała zmarłych. A jak sytuację w szpitalach opisuje prof. Krzysztof Simon? Konsultant ds. chorób zakaźnych i ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu we Wrocławiu w rozmowie z z portalem GazetaWroclawska.pl przyznał, że jest bardzo źle! Żeby przyjąć chorych z koronawirusem, musimy wypisywać do domu część ludzi chorych na inne choroby. A miejsc i tak zaczyna brakować. To jest tragedia! Epidemia wymknęła się spod kontroli- w rozmowie z portalem przyznał prof. Krzysztof Simon.  Specjalista nie ukrywa, że dla chorych już brakuje łóżek w szpitalach. Urzędnicy wyliczają ile mamy wolnych łóżek. Nie rozumieją, że wolne łóżko w ich rejestrach nie oznacza wcale, że może nim zostać położony pacjent. Czasem w trzyosobowej sali muszę położyć jednego pacjenta,...

Pusta galeria handlowa
East News
Newsy
Całkowity lockdown jednak zostanie wprowadzony?! Rząd już nie wyklucza takiej możliwości! Zaskakujący komentarz
Całkowity lockdown jednak zostanie wprowadzony?! Rząd już nie wyklucza takiej możliwości! Zaskakujący komentarz

Już wkrótce władze wprowadzą całkowity lockdown?! Polacy muszą liczyć się z tym, że znów będą zamykane galerie handlowe, kina, szkoły czy salony fryzjerskie? Jest komentarz szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka! Do tej pory władze w naszym kraju zapewniały, że nie zamierzają zamykać gospodarki i drugi lockdown nam nie grozi. Teraz to się zmieniło! Sprawdźcie, co powiedział Michał Dworczyk! Będzie drugi lockdown? Od kilku tygodni liczba chorych na koronawirusa wzrasta w zastraszającym tempie. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o ok. 7-8 tys. nowych przypadków, a podczas ostatniej konferencji prasowej Adam Niedzielski przyznał, że według najgorszego scenariusza już niebawem dziennie może być nawet 15-20 tys. zachorowań. Lekarze mówią wprost, że "epidemia wymknęła się spod kontroli", a władze już rozpoczęły budowę szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Minister zdrowia zapowiedział ostatnio, że chorzy na COVID-19 będą leczeni również w prywatnych placówkach, a do Polski mają być ściągani lekarze z zagranicy.  W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi pandemii władze wprowadziły wiele obostrzeń, ale do tej pory rządzący zapewniali, że nie wprowadzą drugiego lockdownu. Teraz to się zmieniło! Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rozmowie z TVN24 przyznał, że rząd już nie wyklucza zamknięcia gospodarki! Dzisiaj trudno jest wypowiadać się jednoznacznie, dlatego że sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać - Michał Dworczyk powiedział na antenie TVN24.  Michał Dworczyk przyznał, że ma nadzieję, że władze nie będą musiały wprowadzać drugiego lockdownu... Ale dzisiaj mówienie w taki sposób stanowczy,...

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce. Te szpitale będą przekształcone w zakaźne! Zobacz listę
Pełna lista szpitali przekształconych w zakaźne z powodu koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę szpitali, które zgodnie z zapowiedzią Ministra Łukasza Szumowskiego zostaną przekształcone już od poniedziałku w jednoimienne szpitale zakaźne ! Organizujemy sieć szpitali jednoimiennych zakaźnych, będzie przekształcone 19 szpitali. Te szpitale będą w gotowości na przyjmowanie chorych zarażonych koronawirusem. Będzie tam co najmniej 10% łóżek respiratorowych. (...) Te szpitale zostaną sfinansowane z NFZ - powiedział 12 marca na konferencji Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski. W tych szpitalach mają się znaleźć również sale przystosowane do leczenia innych schorzeń u pacjentów chorych na koronawirusa . Chodzi m.in. o sale operacyjne, porodowe czy wyposażone w sprzęt do leczenia chorób serca. Ministerstwo Zdrowia w ten sposób przygotowuje się na  zwiększającą się ilość pacjentów zarażonych koronawirusem . Zobaczcie pełną listę szpitali przekształconych w jednoimienne szpitale zakaźne! Lista szpitali przekształconych w zakaźne 1. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, Koszarowa 5, Wrocław; 2. Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu; 3. SPZOZ Puławy, ul. Bema 1, Puławy; 4. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przy ul. Walczaka 42; 5. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu; 6. Szpital Uniwersytecki w Krakowie przy ul. Jakubowskiego 2 w Krakowie (NSSU); 7. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA 8. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu; 9. Centrum Medyczne w Łańcucie; 10. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku; 11. 7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ; 12. Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy-Wejherowo, ul. dr. Alojzego Jagalskiego 10; 13. Szpital Specjalistyczny im. N.M.P....

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner