W zeszłym tygodniu Andrzej Piaseczny trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Zdecydował się na opublikowanie w swoich mediach społecznościowych szokującego nagrania, w którym zaapelował do fanów, aby nie lekceważyli swojego zdrowia. Na opublikowanym nagranie widać było, że artysta nie czuje się dobrze, a trudności sprawiało mu nawet mówienie.

Reklama

Dwa dni temu wydał pierwsze dłuższe oświadczenie po odłączeniu go od aparatury wspierającej oddychanie. Dziś w "Newsroom WP" stan zdrowia Andrzeja Piasecznego skomentował lekarz Marek Posobkiewicz.

Zobacz także: Andrzej Piaseczny o objawach COVID-19. "Ataki kaszlu doprowadzały do utraty przytomności". Kiedy przyszedł kryzys?

Nowe informacje o stanie zdrowia Andrzeja Piasecznego

Andrzej Piaseczny jest aktualnie hospitalizowany z powodu koronawirusa, którym jak się okazało zaraził się od bliskich. Stan jego zdrowia, który można było zaobserwować na nagraniu bardzo zmartwił wszystkich jego fanów. Kilka dni temu aktor wydał pierwsze oświadczenie, w którym zapewnił, że jego stan zdrowia się poprawia:

Dziś jest pierwszy dzień wiosny, pierwszy dzień nadziei. Właśnie przed chwilą odłączono mnie od wspomagania w oddychaniu. Tlen przyjmuję już tylko jak wszyscy lżej chorzy pacjenci. Wszedłem na ostatnią prostą do wyzdrowienia. Może będzie to nawet bardzo długa prosta, a jej przejście zajmie jeszcze kilka miesięcy, ale na końcu jest coś absolutnie najcenniejszego - zdrowie - napisał na Facebooku

Dzisiaj stan zdrowia Andrzeja Piasecznego skomentował lekarz Marek Posobkiewicz w programie "Newsroom WP":

Zobacz także

Byłem u Andrzeja Piasecznego w szpitalu, jest rzeczywiście chory i jest podłączony do tlenu. Nie powiedział ani nie zaśpiewał jeszcze ostatniego słowa, więc wróci do nas i będzie nas bawił i cieszył swoją muzyką. (...) Myślę, że z Andrzejem Piasecznym będzie wszystko dobrze, jako lekarze robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pacjenci jak najszybciej mogli wrócić do swoich domów

Choroba Andrzeja Piasecznego wywołała w sieci prawdziwą burze. Artysta naraził się grupie osób, która nie wierzy w koronawirusa. Spadła na niego ogromna krytyka, którą Marek Posobkiewicz postanowił skomentować w ostrych słowach:

Jeżeli chodzi o komentarze dotyczące tego, że Andrzej Piaseczny udaje, to mogę powiedzieć tylko jedno. Doczekaliśmy się szczepionki na koronawirusa, ale tej na głupotę niestety jeszcze nie ma

Przy okazji opowiedział również o szczegółach leczenia Andrzeja Piasecznego:

Andrzej Piaseczny jest leczony między innymi tlenoterapią wysokoprzepływową. W szczegóły leczenia pacjenta nie będę się wdawał, ale jeśli chodzi o standardowe leczenie zakażenia koronawirusem w sytuacji, kiedy dochodzi do zapalenia płuc, stosujemy antybiotyk, steryd, heparynę drobnocząsteczkową i leki przeciwwirusowe oraz duże dawki tlenu, żeby zabezpieczyć dobrze utlenowanie krwi

Miejmy nadzieję, że artysta szybko powróci do pełni zdrowia.

Zobacz także: Andrzej Piaseczny wydał pierwsze oświadczenie o nagraniu ze szpitala: "Właśnie przed chwilą odłączono mnie od wspomagania w oddychaniu"

Andrzej Piaseczny trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Lekarz skomentował jego stan zdrowia

East News

Marek Posobkiewicz w programie "Newsroom WP" skomentował również krytykę, która spadła na zarażonego koronawirusem Andrzeja Piasecznego. Gorzkich słów nie szczędziła mu m. in. Viola Kołakowska.

Instagram
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama