Kuba Sienkiewicz zmienił tekst Killera. Dlaczego?
Newsy

Kuba Sienkiewicz broni nower wersji "Kilera". Bardzo mocny komentarz! "Będę z tego szydził!"

Kuba Sienkiewicz broni nower wersji "Kilera". Bardzo mocny komentarz! "Będę z tego szydził!"

Kuba Sienkiewicz, lider Elektrycznych Gitar, na Festiwalu w Opolu dodał jedną zwrotkę do hitu "Kiler", z zabarwieniem mocno politycznym, nawiązującym do "dobrej zmiany" po objęciu władzy przez PiS. Stał się gwiazdą sieci, a jego występ do tej pory robi furorę! Co Sienkiewicz zaśpiewał dokładnie w nowej wersji "Kilera"?

Już tylko Kiler, Polska w ruinie, siedzę na minie, kiedy to minie? Same zakręty, Kiler wyklęty, Kiler skazany na dobre zmiany. Gdzie to dla sportu, lepszego sortu, w tej kategorii, nowej historii, jak naród Polan powstaje z kolan! - śpiewał Sienkiewicz w Opolu, czym z pewnością zdenerwował Jacka Kurskiego...

Skąd pomysł na taki tekst? Sienkiewicz zabrał głos w rozmowie z Party.pl, ale również na Facebooku:

Dziękuję wszystkim za sympatyczne reakcje na mój wygłup w Opolu. Bardzo mnie to wspiera i pomaga. Wiem, że nie muszę tego tłumaczyć, bo wszyscy, którzy znają choć trochę mój styl działania, czują, o co tu chodzi. Jednak dla uporządkowania sprawy piszę, co następuje. Celem mojego żartu na estradzie amfiteatru opolskiego było wytknięcie obecnego w mediach i nasilającego się od około roku języka manipulacji i agresji. Słowa i wyrażenia takie jak "ruina", "wyklęty", "dobra zmiana", "sort", "kategoria", "wstawanie z kolan" pojawiają się w kontekście obraźliwym dla wielu Polaków i w celach kłamliwych. Jako błazen (bo tym się zajmuję) będę z tego szydził przy każdej okazji. Kończący moją opolską wyliczankę "łuk tryumfalny" to aluzja do czekającej nas prawdopodobnie fali pomników. Nie lubię tej mody. Bardziej podoba mi się zbiorowa siła wewnętrzna i pamięć historyczna bez takiej pompy. Warto honorować tych, którzy o naszej wschodniej historii nauczali w warunkach opresyjności PRL, poświęcając swoje życie osobiste. Wielu z nich żyje i nie mają się najlepiej - napisał Sienkiewicz na Facebooku.

Zgadzacie się z Sienkiewiczem? Jak wam się podoba nowa wersja "Kilera"? Sienkiewicz przesadził, a może podoba się wam jego poczucie humoru i takie podejście do "dobrej zmiany"?

 

Zobacz też: Plejada gwiazd podczas Festiwalu w Opolu: Kayah, Mlynkova, Wyszkoni i wiele innych! ZDJĘCIA

 

Nowa wersja "Kilera". Podoba się wam?

 

Mocny wpis Kuby Sienkiewicza na Facebooku.

Kuba Sienkiewicz na Facebooku
Facebook

 

Kuba Sienkiewicz z pewnością rozzłościł Jacka Kurskiego...

Jacek Kurski wygwizdany w Opolu
YouTube

 

Michał Szpak stylizacje w Opolu
Newsy
Show Dody, nietypowe prowadzące, afery ze Szpakiem i Kurskim. I inne najciekawsze momenty Opola!
Show Dody, nietypowe prowadzące, afery ze Szpakiem i Kurskim. I inne najciekawsze momenty Opola!
Agnieszka Sienkiewicz w okularach
Newsy
Agnieszka Sienkiewicz na spacerze z dzieckiem! Czy wróciła do figury sprzed ciąży? ZDJĘCIA
Agnieszka Sienkiewicz na spacerze z dzieckiem! Czy wróciła do figury sprzed ciąży? ZDJĘCIA

Zobaczcie nowe zdjęcia!

Kuba Sienkiewicz
East News
Newsy
Kuba Sienkiewicz w Opolu prowokuje i śpiewa... “Kiler skazany na dobre zmiany!” Jest WIDEO!
Wykonanie hitu Elektrycznych Gitar - Kiler wielu zdziwiło...

Kuba Sienkiewicz  prowokuje w Opolu i znów udowadnia, że jest artystą nietuzinkowym. Lider grupy Elektryczne Gitary był jedną z gwiazd wieczoru Festiwalu w Opolu. Wziął udział w koncercie poświęconym polskim przebojom filmowym. Zespół ma na koncie wiele przebojów - w tym również użytych w polskich filmach. Chyba najsłynniejszy to "Kiler".  Wykonanie wielkiego hitu Elektrycznych Gitar w Opolu wielu jednak mocno zdziwiło. W pewnym momencie, zamiast dobrze znanych słów, pan Kuba zaczął bowiem śpiewać: Już tylko Kiler, Polska w ruinie, siedzę na minie, kiedy to minie? Same zakręty, Kiler wyklęty, Kiler skazany na dobre zmiany - zabrzmiało ze sceny. I dalej: - Gdzie to dla sportu, lepszego sortu, w tej kategorii, nowej historii, jak naród Polan powstaje z kolan! Aluzja bardzo jasna. Koncert był bowiem transmitowany przez TVP, która to stała się twarzą i główną tubą “dobrej zmiany” rządów Prawa i Sprawiedliwości. Po zmianie rządu, to właśnie telewizja była tą instytucją, która jako jedna z pierwszych przeszła kadrową, a po niej programową rewolucję. Efekty? Zwolnienia wielu dziennikarzy, ale spadek oglądalności, np. sztandarowego programu informacyjnego, czyli Wiadomości TVP.   Killer w tej wersji, puszczony na żywo w świetnym czasie antenowym nie pozostał bez echa. Od razu pojawiły się komentarze. #Opole Raz się żyje - uznał chyba Kuba Sienkiewicz śpiewając m.in. "Killer skazany na dobre zmiany". W #TVP na żywo #dobrazmiana — A. Gmiterek-Zabłocka (@AnnaZabl) 3 czerwca 2016 A Wy co myślicie o politycznych akcentach w Opolu? Trafna aluzja? Zobaczcie ten występ!       Zobacz też:  WOW! W tej sukience Doda wystąpi w Opolu! To dzieło projektanta ubierającego Natalię Siwiec i Margaret! ZDJĘCIE

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner