Kuba Sienkiewicz prowokuje w Opolu i znów udowadnia, że jest artystą nietuzinkowym. Lider grupy Elektryczne Gitary był jedną z gwiazd wieczoru Festiwalu w Opolu. Wziął udział w koncercie poświęconym polskim przebojom filmowym. Zespół ma na koncie wiele przebojów - w tym również użytych w polskich filmach. Chyba najsłynniejszy to "Kiler".

Reklama

Wykonanie wielkiego hitu Elektrycznych Gitar w Opolu wielu jednak mocno zdziwiło. W pewnym momencie, zamiast dobrze znanych słów, pan Kuba zaczął bowiem śpiewać:

Już tylko Kiler, Polska w ruinie, siedzę na minie, kiedy to minie? Same zakręty, Kiler wyklęty, Kiler skazany na dobre zmiany - zabrzmiało ze sceny. I dalej: - Gdzie to dla sportu, lepszego sortu, w tej kategorii, nowej historii, jak naród Polan powstaje z kolan!

Aluzja bardzo jasna. Koncert był bowiem transmitowany przez TVP, która to stała się twarzą i główną tubą “dobrej zmiany” rządów Prawa i Sprawiedliwości. Po zmianie rządu, to właśnie telewizja była tą instytucją, która jako jedna z pierwszych przeszła kadrową, a po niej programową rewolucję. Efekty? Zwolnienia wielu dziennikarzy, ale spadek oglądalności, np. sztandarowego programu informacyjnego, czyli Wiadomości TVP.

Killer w tej wersji, puszczony na żywo w świetnym czasie antenowym nie pozostał bez echa. Od razu pojawiły się komentarze.

Zobacz także

A Wy co myślicie o politycznych akcentach w Opolu? Trafna aluzja? Zobaczcie ten występ!

Reklama

Zobacz też: WOW! W tej sukience Doda wystąpi w Opolu! To dzieło projektanta ubierającego Natalię Siwiec i Margaret! ZDJĘCIE

Reklama
Reklama
Reklama