Kuba Błaszczykowski udzielił bardzo poruszającego wywiadu dziennikarzom magazynu "Alarm". Sportowiec opowiedział o swoim rodzinnym dramacie. Piłkarz na swoich oczach stracił mamę Annę, którą zamordował ojciec - Zygmunt. Jak Błaszczykowskiemu udało się podnieść po tak dramatycznym wydarzeniu? Zobaczcie, co powiedział.

Reklama

Błaszczykowski o dramacie

Kuba Błaszczykowski stracił mamę w wieku 10 lat. Sportowcem zajęła się jego babcia Felicja Brzęczek, która wspierała go na każdym kroku.

On bardzo dużo przeżył, ale poradził sobie z tym wszystkim. Starałam się ich wspierać, a kiedy płakałam, to nie przy nich – powiedziała babcia w programie "Alarm".

Zobacz także: Kuba Błaszczykowski w dzieciństwie przeżył dramat. Teraz opowie o tragicznej śmierci mamy

Kuba Błaszczykowski wyznał, że babcia odegrała w jego życiu bardzo ważną rolę. Pani Felicja jest dla niego "fundamentem". Kobieta przekazała mu wiele wartości. Jakub Błaszczykowski na antenie TVP1 wspomniał również śmierć mamy.

Wiara w to, że mama jest z nami, pozwoliła mi przetrwać najtrudniejsze momenty. Dzieli nas tylko czas, który musi upłynąć. Im więcej ciosów przyjmujesz, to jesteś słabszy. Jeśli miałbym świadomie przejść przez to jeszcze raz, to bym nie przeszedł – powiedział sportowiec.

Dodał, że "jak chyba każdy" tęskni za swoją mamą.

Zobacz także

Ja leżałem, byłem w bardzo ciężkiej sytuacji - wyznał.

Kuba Błaszczykowski powiedział, że nieobecność mamy tłumaczy sobie tym, że tylko czas ich dzieli. Sportowiec dodał, że nigdy nie zastanawiał się, dlaczego taka krzywda go spotkała, bo wie, że inni ludzie mają gorzej. Podkreśliła, że warto walczyć o siebie, swoje życie, bliskich, a najważniejszy na świecie jest drugi człowiek .

Miałem takie momenty w życiu, że wydawało mi się, że nic dobrego się nie wydarzy, a moje życie tak się zmieniło. Do pewnego momentu w życiu lubiłem jak deszcz pada. Teraz lubię jak jest słońce - zakończył.

Błaszczykowski wyznał, że nie lubi mówić o pomocy. Co warto podkreślić kilka miesięcy temu sportowiec udzielił pożyczki klubowi Wisła Kraków. Piłkarz uratował klub, w którym sam zaczynał grę.

Kuba Błaszczykowski był kapitanem reprezentacji Polski

EastNews

Kuba z żoną Agatą

East News

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama