Kto zapali znicz olimpijski Rio 2016? Pele, Adriana Lima, a może… Władimir Putin?
East News, ons.pl

Kto zapali znicz olimpijski Rio 2016? Pele, Adriana Lima, a może… Władimir Putin?

Kto zapali znicz olimpijski Rio 2016? Pele, Adriana Lima, a może… Władimir Putin?
East News, ons.pl

Najważniejszym momentem każdej ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich jest zapalenie znicza olimpijskiego. Bukmacherzy przyjmują zakłady, kto dostąpi tego zaszczytu. Niektóre propozycje są zaskakujące. Można obstawiać, że znicz olimpijski na igrzyskach Rio 2016 zapali... Władimir Putin.

 

Kto zapali znicz olimpijski podczas ceremonii otwarcia igrzysk Rio 2016?

Prawdopodobieństwo wygrania takiego zakładu jest właściwie mikroskopijne, ale też, jeśli ktoś by go trafił, wygra naprawdę duże pieniądze. Kurs na takie zdarzenie na stronie efortuna.pl to 9999.00, co oznacza, że za każdą postawioną złotówkę można by wygrać 9 tysięcy 999 złotych (minus podatek). „Można by”, bo bukmacher ograniczył możliwą wygraną do niewiele ponad czterech tysięcy złotych. Czyżby wiedział coś więcej? :).

Podobnie wysoki kurs jest na Maradonę. Powszechnie znana jest rywalizacja piłkarska pomiędzy Brazylią i Argentyną, a także odwieczna kłótnia o to, kto jest najlepszym piłkarzem w historii: Brazylijczyk Pele czy Argentyńczyk Maradona? W świetle tego wszystkiego nie dziwi wysoki kurs na Boskiego Diego – im wyższy kurs, tym mniejsze prawdopodobieństwo wygranej. Zapalenie znicza na brazylijskiej ziemi przez Maradonę z pewnością zostałoby uznane za zniewagę.

 

Czy Pele zapali znicz olimpijski podczas ceremonii otwarcia igrzysk Rio 2016?

To właśnie najlepszy brazylijski piłkarz w historii Edson Arantes do Nascimento, czyli popularny Pele, jest faworytem bukmacherów do najważniejszej roli podczas ceremonii rozpoczęcia igrzysk olimpijskich Rio 2016. Kurs na takie zdarzenie to zaledwie 1.7 i cały czas maleje. A to oznacza, że jeśli Pele zapali znicz olimpijski na stadionie Maracana, to za każde postawione 10 złotych gracz wygra 7 złotych minus podatek.

Innymi kandydatami do zapalenia znicza olimpijskiego podczas ceremonii otwarcia igrzysk Rio de Janeiro są kolejno:

Romario (piłkarz) – kurs 10.0

Rivaldo (piłkarz) – 15.0

Robinho (uwaga, niespodzianka... piłkarz!) – 30.0

Ronaldo (piłkarz; nie mylić z Cristiano Ronaldo!) – 40.0

Emerson Fittipaldi (były mistrz Formuły 1) – 100.0

Adriana Lima (modelka) – 333.0

Ronaldinho (piłkarz) – 500.0

Max Cavalera (wokalista Sepultury) – 555.0

Dilma Rousseff (była Prezydent Brazylii) – 750.0

Cristiano Ronaldo (nie mylić z Ronaldo :) ) – 7777.0

 

Tego, kto dostąpi tego zaszczytu dowiemy się prawdopodobnie dopiero w trakcie ceremonii otwarcia igrzysk, która rozpocznie się już w piątek 5 sierpnia. Na igrzyska wybiera się mocna reprezentacja Polski i wszyscy wierzymy, że nasi faworyci nie zawiodą i zdobędą więcej medali niż na trzech poprzednich letnich igrzyskach olimpijskich, z których wracaliśmy z dziesięcioma krążkami.

Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22