Adriana Lima

Niektóre dziewczęta marzą o karierze modelki praktycznie od dziecka. Zupełnie inaczej było w przypadku Adriany Limy. Miała inny pomysł na życie, ale zapisała się do agencji modelek tylko po to, żeby towarzyszyć swojej koleżance, która o takiej pracy marzyła. I w ten nietypowy sposób rozpoczęła się jedna z większych karier w świecie modelingu. Wydarzenia potoczyły się błyskawicznie, a Adriana Lima w wieku zaledwie 16 lat stała się modelką pracującą w Nowym Jorku. Poznaj więcej szczegółów o jej karierze.

Imię: Adriana Francesca

Nazwisko: Lima

Nazwisko panieńskie: Lima

Pseudonim: Adri

Wzrost: 178 cm

Data urodzenia: 12 czerwca 1981 roku

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: modelka i aktorka

Osoby - związki:
- partner Lenny Kravitz, amerykański piosenkarz i aktor (od 2001 do 2003 roku),
- mąż Mark Jarić, serbski koszykarz, występujący w NBA (od 2009 do 2016 roku),
- partner Andre Lemmers, producent filmowy (od 2021-obecnie).

Rodzice: matka Maria das Gracas Lima, ojciec Nelson Torres

Dzieci: córki Valentina (ur. 2009) i Sienna (ur. 2012) oraz syn Cyan (ur. 2022)

Rodzeństwo: brak

BIO: Adriana Lima urodziła się w Salvadorze, mieście we wschodniej Brazylii nad Oceanem Atlantyckim. Już w szkole podstawowej wygrywała wiele konkursów urody, ale kariera modelki nie była jej marzeniem, można wręcz powiedzieć, że zrodziła się przez przypadek. Wszystko przez koleżankę, która chciała zapisać się do agencji modelek, a Adriana postanowiła jej towarzyszyć. Rozpoczęła od pozowania w centrum handlowym w rodzinnej miejscowości w wieku 13 lat, a dwa lata później wygrała konkurs "Ford Supermodel Brasil". Kiedy miała 16 lat, w takim samym konkursie "Ford Models Supermodel of the World" zajęła drugie miejsce. Stało się to przepustką do wielkiej kariery.
W 1997 roku przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie podpisała kontrakt z Elite Model Management, a jej debiut na wybiegu odbył się w trakcie New York Fashion Week we wrześniu 1997 roku. Wrzesień był miesiącem przełomowych wydarzeń w karierze modelki. W 1998 roku po raz pierwszy znalazła się na okładce czasopisma modowego "Marie Claire Brazil", a dwa lata później na okładce włoskiego wydania "Vogue'a".
W trakcie kariery Adriana Lima chodziła po wybiegach w strojach najznakomitszych światowych projektantów, takich jak: Christian Lacroix, Betsey Johnson, Richard Tyler, Emporio Armani, Giorgio Armani, Ralph Lauren czy Valentino. Współpracowała z licznymi fotografami, m.in. ze Stevenem Meiselem, Patrickiem Demarchelierem, czy Ellen von Unwerth, a jej zdjęcia oglądać można było w takich magazynach, jak "Vogue", "Elle", "Cosmopolitan", "Interview", "Arena", "V" czy "Esquire".
30 listopada 2015 roku odsłonięto jej woskową figurę w gabinecie figur woskowych Madame Tussauds w Nowym Jorku. Stała się drugą osobą pochodzącą z Brazylii, która dostąpiła tego zaszczytu; pierwszy był Pele.

Znana z: Adriana Lima jest znaną na świecie modelką, ale największą sławę przyniósł jej kontrakt z Victoria's Secret. Podpisała go w 1999 roku w wieku niespełna 18 lat, a już rok później stała się twarzą tego producenta. W latach 2003, 2007, 2008, 2010 i 2012 była modelką otwierającą pokaz. W 2004 roku jako jeden z pięciu "aniołków" Victoria's Secret promowała markę w trakcie trasy po USA "Angels Across America".

Funkcja w filmie:
- rola główna w krótkometrażowym filmie "The Follow" (2001);
- rola drugoplanowa w serialu "Jak poznałem waszą matkę" (2007);
- rola drugoplanowa w serialu "Brzydula Betty" (2008);
- rola drugoplanowa w filmie "Ocean's 8" (2018).

Płyty: brak

Książki: W 2013 roku Emily Smith wydała książkę "Everything You Need to Know about Adriana Lima". Jest to zapis kariery modelki od najwcześniejszych lat, okraszony wieloma zdjęciami.

Nagrody:
- najbardziej pożądana kobieta świata według magazynu "Ask.Men" (2005);
- umieszczona na liście 100 najpiękniejszych ludzi świata magazynu "People" (2007);
- 4. miejsce na liście 100 najseksowniejszych kobiet magazynu "FHM" (2007);
- uhonorowana tytułem ikony mody na gali "Daily Front Row Awards" (2019).

Instagram: @adrianalima

Facebook: @AdrianaLima
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index