Adam Strycharczuk wygrał finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo Adam Strycharczuk wygrał finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo Finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo występ finalistów Finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo Emilia Komarnicka Finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo Ewelina Lisowska
Finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Fot. M. Zawada

Zwycięzcą 12. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” został Adam Strycharczuk. Youtuber wcielił się w postać Violetty Villas i zachwycił jurorów, a Małgorzatę Walewską doprowadził do łez. Po ogłoszeniu wyników Strycharczuk nie mógł uwierzyć w wygraną i zaskoczony powiedział:

Ale jaja (..) Dziękuję moim towarzyszom w doli i niedoli, którzy wspierali mnie cały czas (…), że zacząłem wierzyć w siebie i dziękuję jury (…). Dziękuję telewidzom, publiczności, dziękuję za wsparcie, dziękuję Endemolowi, Polsatowi za tak wspaniałe przedsięwzięcie – powiedział odbierając czek na 100 tysięcy złotych.

1/8
Adam Strycharczuk wygrał finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Fot. M. Zawada

Adam Strycharczuk wygraną w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zdecydował się przeznaczyć na wsparcie Leny Szczepańskiej z Fundacji Zdążyć z Pomocą, która cierpi na chorobę kociego krzyku.

2/8
Adam Strycharczuk wygrał finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Fot. M. Zawada

Kim jest Adam Strycharczuk?

Adam Strycharczuk swoją popularność zawdzięcza parodiom znanych utworów muzycznych, m.in. Dawida Podsiadło, które zamieszczał na kanale "Na Pełnej", który współprowadzi razem z Janem Frączkiem na YouTube. Artysta już jako dziecko chodził do szkoły muzycznej, potem pracował też jako statysta. Od początku swoje życie wiązał z działalnością artystyczną. W 2018 roku został jednym z członków zespołu Galaxi. Prywatnie Adam Strycharczuk jest miłośnikiem zwierząt i starych Mercedesów.

3/8
Finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo występ finalistów
Fot. M. Zawada

W kogo wcielili się finaliści „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w ostatnim odcinku 12. edycji programu?

W finale TTBZ mogliśmy zobaczyć Emilię Komarnicką-Klynstra, Adama Strycharczuka, Ewelinę Lisowską i Łukasza Zagrobelnego, z kolei w duetach wystąpili Kasia Ptasińska i Jeremi Sikorki oraz Ewelina Ruckgaber i Robert Koszucki. 12. odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo rozpoczął się od występu wszystkich finalistów, którzy wspólnie zaśpiewali hit lat 90. „Step By Step” zespołu New Kids On The Block .

4/8
Finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo Emilia Komarnicka
Fot. M. Zawada

Emilia Komarnicka–Klynstra wcieliła się w postać Edyty Geppert „Jaka róża taki cierń”. Dzięki temu wykonaniu zajęła drugie miejsce. Występ aktorki podsumował Paweł Królikowski, mówiąc:

Emilia chcesz mnie zabić, serce żeby mi wypadło po prostu. Coś niebywałego, taka potęga śpiewu, to jest taka potęga miłości, potęga emocji, jestem ci strasznie wdzięczny za to co zrobiłaś, jesteś fenomenalna.

5/8
Finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo Ewelina Lisowska
Fot. M. Zawada

Z kolei Ewelina Lisowska zmienił się w Ritę Hayworth w „Put The Blame On Mame” i wywalczyła dla siebie trzecie miejsce. Jej występ zachwycił Kacpra Kuszewskiego:

Ten występ proszę państwa naprawdę wymaga niezwykłych aktorskich umiejętności, dlatego że bohaterka występuje przed publicznością w tej scenie z filmu, ale bohaterka w tym momencie, w którym to robi, jest dosyć mocno nietrzeźwa. A jednocześnie jest uwodzicielska, jest rozkoszna i zrobiłaś to fantastycznie. Jestem zachwycony.

6/8
Jeremi Sikorski Kasia Ptasińska finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Fot. M. Zawada

Jeremi Sikorski i Kasia Ptasińska na scenie pojawili się jako Camila Cabello i Shawn Mendes w hicie „Senorita”. Kacper Kuszewski, wręczając artystce nagrodę specjalną, powiedział:

Uważam, ze jesteś nie tylko cudowną artystką, bardzo wszechstronną, ale też masz ogromny wdzięk, dzięki któremu można cię nazwać maskotką tej edycji.

7/8
Finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo Ewelina Ruckgaber i Robert Koszucki
Fot. M. Zawada

Prawdziwe show na scenie wykonali też Ewelina Ruckgaber i Robert Koszucki, wcielając się w duet Iwony Maciejewskiej i Jana Zielińskiego, z grupy Bolter i zaśpiewali hit „Daj mi tę noc”.

8/8
Finał 12. edycji Twoja Twarz Brzmi Znajomo Łukasz Zagrobelny
Fot. M. Zawada

Zwycięzcą 4. miejsca został Łukasz Zagrobelny, zdobywając Żelazną Twarz w finałowym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wiosną na antenie Polsatu kolejna, już 13. edycja programu. Będziecie oglądać?

 

Więcej na temat Twoja Twarz Brzmi Znajomo