Księżna Kate smutna
East News

Księżna Kate była prześladowana w szkole! Okazuje się, że żona Williama ma za sobą ciężkie doświadczenia. Kate jako nastolatka chodziła do szkoły Downe House, do której zapisali ją jej rodzice. Do tej prestiżowej szkoły, w której czesne wynosiło dwadzieścia dwa tysiące funtów rocznie, chodziło wiele sław. Szkoła była przeznaczona wyłącznie dla dziewcząt. Dotychczas lubiana przez rówieśników Kate nie spodziewała się, że w tej prestiżowej szkole spotka ją wiele przykrości. Okazało się, że miła i skromna Kate Middleton została ofiarą klasową. Dlaczego? Kate dobrze się uczyła, brała udział w zawodach sportowych, ale po lekcjach wracała do domu, nie interesowała się jeszcze chłopcami, nie imprezowała jak jej rówieśniczki. To właśnie z tego powodu była prześladowana!

To była świetna szkoła, ale trzeba było umieć walczyć o swoje. Kate została klasową ofiarą - mówi jedna z uczennic Downe House w książce "Kate. Księżna Cambridge".

Zobacz także: Kate i Meghan pobiły się!? W sieci krąży zdjęcie z ich bójki. O co chodzi?

1/3
Księżna Kate w białym kostiumie i toczku
East News

Dla Kate to był szok, bo nigdy nie miała problemu z nawiązywaniem przyjaźni i była lubiana wśród rówieśników. W nowej szkole ciężej było jej się przebić, bo otaczały ją głównie dziewczyny z wielkich miast, spontaniczne, wyluzowana, a ona mieszkała na przedmieściach i wychowana była według tradycyjnych zasad. Kate stała się łatwym celem dla swoich wygadanych i wyluzowanych koleżanek, które wchodziły w okres buntu. Inne uczennice przezywały ją, zabierały książki, a kiedy siadała z nimi przy stoliku, żeby zjeść lunch, ostentacyjnie odchodziły, zostawiając ją samą. 

Strasznie ją nękano. Wyglądała chudo, blado i miała bardzo mało pewności siebie, opowiedziała jedna z uczennic szkoły, Gemma Williamson w "Daily Mail"

 

2/3
Księżna Kate i książę William podczas oficjalnej wizyty
East News

O tym, jak Kate była traktowana w szkole, opowiedziała ówczesna dyrektorka szkoły w rozmowie z "Daily Mail":

Takie przypadki się zdarzają. Dziewczęta lubią tworzyć grupy i potrafią być okrutne dla osób, które do nich nie należą. Błyskawicznie wyłapują z tłumu słabsze koleżanki, robią z nich swoje ofiary. Z przykrością muszę przyznać, że Kate nie czuła się w szkole szczęśliwa.

3/3
Księżna Kate
East News

Po dwóch semestrach rodzice Kate stwierdzili, że czas coś zmienić i zabrali córkę ze szkoły. Przenieśli ją go równie prestiżowej szkoły Marlborough College.

Kiedy do nas przyjechała, była bardzo cicha i zamknięta w sobie. Dołączenie do tak wielkiej szkoły jak Marlborough było trudne, ale szybko się wpasowała, mówiła jej była nauczycielka Joan Gall.

Kate nie zapomniała o tym, co spotkało ją w dzieciństwie. Po ślubie z Williamem poprosiła osoby, które chciały dać im prezenty o wsparcie finansowe dla fundacji pomagającej szykanowanym dzieciom.

Zobacz także: Kate i Meghan na uroczystości księcia Karola. Jeszcze nigdy nie stały tak daleko od siebie!

Więcej na temat Księżna Kate