Księzna Diana łamała protokół
Wiemy dlaczego!
1/5
Księzna Diana łamała protokół

 

Nie pokazywać ramion, nosić rękawiczki, nie nosić spodni, nakładać szpilki, unikać koturnów i tak dalej, i tak dalej... Zasady etykiety królewskiej są bardzo trudne do opanowania, o czym doskonale wie chociażby księżna Meghan. Po jej ślubie z Harry'm każdy krok amerykańskiej aktorki jest śledzony przez media, a jej zachowanie oceniane od specjalistów od protokołu, którzy z precyzją chirurga wyliczają księżnej Sussex błędy. Ta na szczęście nie powinna się przejmować nimi aż tak... Wystarczy, że weźmie przykład z księżnej Diany, która czasami świadomie łamała wszelkie zasady na brytyjskim dworze i lubiła eksperymentować z modą, co nie raz wywoływało konsternację, a wręcz kontrowersje. Nie robiła jednak tego bezmyślnie... Zobaczcie!

Zobacz także: Meghan i Harry nie byli pierwsi! Rodzicie księcia też łamali protokół! Która z par robiła to z większym wdziękiem? GŁOSUJ

 

2/5
Księzna Diana łamała protokół

 

Księżna Diana lubiła odważne kreacje - z chęcia odkrywała ramiona, dekolt, co od zawsze było piętnowane przez królową Elżbietę II. Monarchini jest w tych sprawach nie ugięta - członkowie rodziny królewskiej według protokołu, powinni wykazywać się wielką skromnością i powsciągliwością. Diana jednak taka nie była. Nie chciała być:

Robię wszystko inaczej, bo nie lubię stosować się do zasad, bo wolę kierować się sercem, niż rozumem - mówiła Diana w romowie z BBC1 w 1995 roku. 

 

Zobacz: Królowa Elżbieta II: „Karol jest beznadziejny… Nie wiem, co powinnaś zrobić”

3/5
Księzna Diana łamała protokół

 

Cały świat pokochał księżną Dianę właśnie za to - odwagę i charyzmę. Lady Di bywała niepokorna, a w czasach, kiedy wizerunek rodziny królewskiej był nieco przykurzony, Diana i jej styl wnosiły do pałacu energię i koloryt. Choć przez to miała problemy z Elżbietą II, to i tak Brytyjczycy stali za nią murem! Czy z Meghan, która również wychodzi poza schematy, będzie podobnie? 

 

Zobacz: Wzruszające... Książę William i książę Harry o ostatniej rozmowie z książną Dianą!

 

4/5
East News
5/5
księżna Diana z kwiatami w Londynie
East News
Więcej na temat Księżna Diana