książę Harry i książę William
Newsy

Książę William otrzymał nowy tytuł! Przejął obowiązki Harry'ego? 

Książę William otrzymał nowy tytuł! Przejął obowiązki Harry'ego? 

Królowa Elżbieta nadała nowy tytuł księciu Williamowi. Czy ma to związek z "Megxitem"? Kiedy książę Harry i Meghan Markle ogłosili, że odchodzą z rodziny królewskiej, Elżbieta II była zmuszona do zwołania spotkania kryzysowego, podczas którego omówione zostały szczegóły tej decyzji. Królowa musiała zdecydować, co dalej z obowiązkami pełnionymi przez jej młodszego wnuka. W oficjalnym oświadczeniu, monarchini przekazała, że proces ograniczania obowiązków księcia Sussex jest skomplikowany. 

Pałac Kensington, poinformował, że książę William uzyskał od królowej nowy tytuł. Czy to oznacza, że przejął obowiązki po młodszym bracie? 

Zobacz także: Wiemy, jaka jest wymarzona praca księcia Harry'ego! Czy ma na nią szanse?

Wszystko, co powinniście wiedzieć o aferze z Meghan i Harrym. To koniec brytyjskiej rodziny królewskiej?

Książę William otrzymał nowy tytuł

Pałac Kensington wydał oświadczenie, w którym informuje, że Elżbieta II nadała księciu Williamowi nowy tytuł. Tym samym starszy wnuk królowej stał się Lordem i Wysokim Komisarzem Zgromadzenia Ogólnego Kościoła w Szkocji. 

Królowa mianowała księcia Williama na Lorda Wysokiego Komisarza na Zgromadzeniu Ogólnym @churchscotland w tym roku. (...) Rolą Lorda Wysokiego Komisarza jest utrzymanie relacji między państwem a Kościołem - czytamy w oświadczeniu

Funkcja księcia Williama będzie trwała przez 12 miesięcy. W tym czasie będzie odpowiadał za relacje państwa z Kościołem, wypełniając ceremonialne obowiązki i pojawiając się z oficjalnymi wizytami, relacjonując następnie wszystko królowej. 

W przeszłości tę funkcję pełniły wszystkie dzieci królowej (książę Karol, księżna Anna dwukrotnie, książę Andrzej i książę Edward). Książę William po raz pierwszy otrzymał ten honor. 

Zobacz także: Nowy dom Meghan i Harry'ego w Kanadzie to willa za 21 milionów. Widok z salonu robi największe wrażenie!

Elżbieta II mianowała księcia WilliamaLordem i Wysokim Komisarzem Zgromadzenia Ogólnego Kościoła w Szkocji.

Książę William i księżna Kate na oficjalnej uroczystości
East News

Tę honorową funkcję pełniły wszystkie dzieci królowej Elżbiety II. Książę William po raz pierwszy otrzymał ten honor. 

Książę William
East News
 

 

Księżna Kate
East News
Newsy
Księżna Kate zachwyca w sukni za 2 tys. zł, a William wspomina o Harrym. To pierwsze ich wyjście od "Megxitu"!
Księżna Kate zachwyca w sukni za 2 tys. zł, a William wspomina o Harrym. To pierwsze ich wyjście od "Megxitu"!

Księżna Kate i książę William wzięli udział w ważnym wydarzeniu w pałacu Buckingham. Odbyło się tam spotkanie przedstawicieli różnych państw wraz z ich małżonkami, członków rządu Wielkiej Brytanii oraz biznesmenów z okazji szczytu inwestycyjnego między Wielką Brytanią a Afryką. Książęca para po raz pierwszy reprezentowała rodzinę królewską samodzielnie, po tym jak Meghan i Harry zdecydowali się opuścić rodzinę królewską! Jakie nastroje towarzyszyły Kate i Williamowi podczas spotkania? Nie uwierzycie, co w tym czasie robili Meghan i Harry w Kanadzie !

Meghan Markle i książę Harry - oficjalna sesja zdjęciowa
East News
Newsy
Jaki tytuł będzie nosiło dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego?
Jaki tytuł będzie nosiło dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego?

Od kiedy Meghan Markle i książę Harry w połowie października ogłosili, że wiosną 2019 roku zostaną rodzicami , świat oszalał na punkcie kolejnego royal baby. Im mniej czasu zostało do porodu, tym większe emocje wywołuje przyszły członek rodziny królewskiej. Będzie chłopiec czy dziewczynka? Jakie imię otrzyma? W zakładach bukmacherskich na Wyspach większym zainteresowaniem cieszą się zakłady dotyczące imienia dziecka niż te sportowe! Wiele mówi się również na temat tytułu, które będzie nosiło dziecko Meghan Markle i  księcia Harry'ego !  Dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego nie będzie księciem ani księżniczką? W dniu ślubu Meghan i Harry otrzymali od królowej Elżbiety II niezwykły prezent - zostali księciem i księżną Sussex . Okazuje się, że dziecko książęcej pary nie dostanie tytułu po rodzicach! Dlaczego? Zgodnie z tradycją, która została ustanowiona przez Jerzego V, tytuł księcia lub księżniczki należy się wyłącznie najstarszemu dziecku książęcej pary. W przypadku dzieci Williama i Kate - tytuł księcia dostałby tylko George, który obecnie jest trzeci w kolejce do tronu. Charlotte i Louis dostaliby tytuł lady i lorda. Tak się jednak nie stało, bowiem Elżbieta II przed 7 laty wydała dekret zgodnie, z którym Charlotte dostała tytuł Princess Charlotte of Cambridge, a Louis tytuł Prince Louis of Cambridge. Nowe zasady, które ustaliła Elżbieta II dotyczą jednak dzieci Williama i Kate, a nie Meghan i Harry'ego. Wszystko zależy od królowej, która z myślą o swoim kolejnym prawnuku może znów zmienić zasady. Biorąc pod uwagę fakt, że ponoć Harry to jej ukochany wnuk, Elżbieta na pewno będzie chciała, żeby jego dziecko miało tytuł książęcy. Jeśli królowa podejmie inną decyzję, syn Meghan i...

Meghan Markle i książę Harry w Australii
East News
Newsy
Syn Meghan Markle i księcia Harrego zostanie kiedyś królem? Wiemy, jakie ma szanse
Syn Meghan Markle i księcia Harrego zostanie kiedyś królem? Wiemy, jakie ma szanse

Meghan Markle urodziła syna! 6 maja rodzina księżnej i księcia Harry'ego powiększyła się. Informację potwierdził oficjalnie najpierw Pałac Buckingham, a potem sam szczęśliwy tatuś - książę Harry . Syn pary będzie potencjalnym następcą tronu. Nie ma jednak do niego blisko. Które w kolejce do tronu będzie dziecko Meghan i   Harry'ego ? Dziecko Meghan i młodszego syna księżnej Diany oraz księcia Karola ma szansę zostać kiedyś królem albo królową ? Szansa zawsze jest, ale niewielka, bowiem kolejka do tronu jest długa, a królowa Elżbieta II jest w dobrej formie i nie zamierza abdykować na rzecz swojego syna, księcia Karola. To właśnie on jest pierwszy w kolejce do tronu. A tak przedstawia się lista: 1. Książę Karol 2. Książę William 3. Książę George 4. Księżniczka Charlotte 5. Książę Louis 6. Książę Harry 7. Syn Meghan Markle i księcia Harry'ego 8. Andrzej, książę Yorku. Jeśli jednak książę William i księżna Kate zdecydują się na kolejne dziecko, książę Harry, jego dziecko i książę Andrzej spadną o jedno oczko w tej hierarchii. Wciąż też nie wiadomo, czy potomek Meghan i Harry'ego otrzyma tytuł księcia albo księżniczki . Ostatnie słowo należy do Elżbiety II, która będzie musiała wydać specjalny dekret, jeśli zdecyduje o nadaniu tytułu. Zgodnie z zasadą ustaloną lata temu, tytuł należy się wyłącznie najstarszemu dziecku książęcej pary. Gdyby Elżbieta II nie zainterweniowała, tytuł księcia otrzymałby tylko książę William, a Harry byłby lordem. Tak się jednak nie stało. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku dzieci Williama i Kate. Charlotte dostała tytuł Princess Charlotte of Cambridge, a Louis tytuł Prince Louis of Cambridge, bo po ich narodzinach Elżbieta II wydała specjalne dekrety na mocy,...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner