książę Harry i książę William

Książę William otrzymał nowy tytuł! Przejął obowiązki Harry'ego? 

książę Harry i książę William

Królowa Elżbieta nadała nowy tytuł księciu Williamowi. Czy ma to związek z "Megxitem"? Kiedy książę Harry i Meghan Markle ogłosili, że odchodzą z rodziny królewskiej, Elżbieta II była zmuszona do zwołania spotkania kryzysowego, podczas którego omówione zostały szczegóły tej decyzji. Królowa musiała zdecydować, co dalej z obowiązkami pełnionymi przez jej młodszego wnuka. W oficjalnym oświadczeniu, monarchini przekazała, że proces ograniczania obowiązków księcia Sussex jest skomplikowany. 

Pałac Kensington, poinformował, że książę William uzyskał od królowej nowy tytuł. Czy to oznacza, że przejął obowiązki po młodszym bracie? 

Zobacz także: Wiemy, jaka jest wymarzona praca księcia Harry'ego! Czy ma na nią szanse?

Książę William otrzymał nowy tytuł

Pałac Kensington wydał oświadczenie, w którym informuje, że Elżbieta II nadała księciu Williamowi nowy tytuł. Tym samym starszy wnuk królowej stał się Lordem i Wysokim Komisarzem Zgromadzenia Ogólnego Kościoła w Szkocji. 

Królowa mianowała księcia Williama na Lorda Wysokiego Komisarza na Zgromadzeniu Ogólnym @churchscotland w tym roku. (...) Rolą Lorda Wysokiego Komisarza jest utrzymanie relacji między państwem a Kościołem - czytamy w oświadczeniu

Funkcja księcia Williama będzie trwała przez 12 miesięcy. W tym czasie będzie odpowiadał za relacje państwa z Kościołem, wypełniając ceremonialne obowiązki i pojawiając się z oficjalnymi wizytami, relacjonując następnie wszystko królowej. 

W przeszłości tę funkcję pełniły wszystkie dzieci królowej (książę Karol, księżna Anna dwukrotnie, książę Andrzej i książę Edward). Książę William po raz pierwszy otrzymał ten honor. 

Zobacz także: Nowy dom Meghan i Harry'ego w Kanadzie to willa za 21 milionów. Widok z salonu robi największe wrażenie!

Elżbieta II mianowała księcia WilliamaLordem i Wysokim Komisarzem Zgromadzenia Ogólnego Kościoła w Szkocji.

Książę William i księżna Kate na oficjalnej uroczystości
East News

Tę honorową funkcję pełniły wszystkie dzieci królowej Elżbiety II. Książę William po raz pierwszy otrzymał ten honor. 

Książę William
East News
 

 

Więcej na temat Książę William Elżbieta II
Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13