Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Szymon Hołownia w Dzień Dobry TVN
East News
Newsy

Ksiądz odmówił komunii Hołowni! "Za poglądy, które pan głosi" usłyszał podczas mszy

Szymon Hołownia opublikował w sieci wpis, w ktorym opowiedział o szokującej sytuacji do której doszło w kościele na warszawskich Solcu.

Szymon Hołownia opublikował w sieci wpis, w którym opisał szokują sytuację, do której doszło w kościele na Solcu w Warszawie. Podczas mszy ksiądz odmówił komunii byłemu prowadzącemu "Mam talent"!

Dziennikarz opisał całe zdarzenie na swoim profilu na Facebooku, a później zdradził, że na jego wpis już zareagowali przełożeni księdza. Co dokładnie wydarzyło się na mszy i co zrobił Szymon Hołowinia, kiedy duchowny publicznie odmówił mu komunii?

Zobaczcie jego wpis!

Szymon Hołownia w "Maglu towarzyskim". Odchodzi z Mam talent?! WIDEO

Dlaczego ksiądz odmówił komunii Szymonowi Hołowni?

Szymon Hołownia kilka tygodni temu zaskoczył swoich fanów i poinformował, że po 12 latach rezygnuje z prowadzania programu "Mam talent". Szybko okazało się, że dziennikarz podjął taką decyzję ponieważ zamierza... ubiegać się o fotel prezydenta RP! Później Szymon Hołownia wywołał sporo emocji głośno przyznając, że nie podpisałby ustawy zaostrzającej przepisy dotyczące aborcji. 

Mimo, że mam swoje bardzo jasne i precyzyjne poglądy w sprawie aborcji, w tej chwili uważam, że naruszenie tego, co mamy, może wywołać zupełnie nieobliczalne konsekwencje - mówił w programie "Gość Wydarzeń". 

Słowa Szymona Hołowni wywołały spore poruszenie. Jak się okazuje, do tego stopnia, że ksiądz z jednej z warszawskich parafii uznał, iż nie można udzielić celebrycie komunii! Jak wyglądała ta sytuacja?

Wieczorna Msza w kościele karmelitów bosych na warszawskim Solcu, przychodzę tu często. Gdy w kolejce innych wiernych podchodzę do komunii, celebrans odwraca się do mnie bokiem i udziela komunii innym. Przez parę dekad doświadczyłem w moim Kościele wiele, odmawiano mi komunii na rękę, pokrzykiwano że nie tak stoję, ale to - publiczny osąd sumienia - przyznam: wprawia mnie w osłupienie.

Pytam: „Dlaczego?”. Ksiądz, nadal odwrócony do innych, odpowiada: „Nie. Sumienie mi nie pozwala. Za poglądy, które pan głosi”. Odpowiadam mu: „Ale które? I przecież nie wie ksiądz nic o moim sumieniu, motywacjach, nie rozmawiał ksiądz ze mną, nie zna mnie ksiądz, nie jest moim spowiednikiem”. Na ten dialog patrzy cały kościół. Nie odpuszczam, stoję. Minutę, dwie, trzy. Ksiądz (a w zasadzie ojciec, bo karmelita) grozi mi publicznie palcem, po czym wzdycha i udziela komunii kręcąc głową, po czym znów grozi mi palcem jak dwuletniemu dziecku- zaczyna swój wpis Szymon Hołownia. 

Czy wpłynie to jakoś na stosunek do Kościoła?

Ja sobie oczywiście poradzę, z Kościoła nikt mnie tak łatwo nie wyrzuci, tę świątynię - w trosce o komfort pracujących tam duchownych i swój - omijał będę szerokim łukiem, znam inne, w których preferuje się otwarte ramiona nie grożące palce. Zastanawiam się jednak, gdzie doszliśmy - nie tylko przecież w Kościele - skoro przy wątpliwościach (każdy może je mieć) nie pada najpierw: „Zapraszam pana później na herbatę, mam parę pytań, pogadajmy”. Że zamiast przyjmować człowieka pytajnikiem, przyjmuje się wykrzyknikiem. Że osąd i wykluczenie jest zanim jest rozmowa- dodał.

Co ciekawe, Szymon Hołownia po jakimś czasie dodał, że  zadzwonił do niego rzecznik archidiecezji warszawskiej i przeprosił za zachowanie księdza!

Po lekturze tego posta zadzwonił do mnie przed chwilą z przeprosinami rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej (ma mój telefon, bo na dziennikarskiej stopie znamy się od lat). Zapowiedział, że sprawa zostanie formalnie wyjaśniona, a ów zakonnik złamał kościelne przepisy, one bowiem wyraźnie stanowią w jakiej sytuacji można odmówić komuś komunii, i jak się o tym mówi, a w tym wypadku ani nie było takiej potrzeby, ani forma nie była zgodna z prawem. Przeprosiny przyjąłem, żadnych formalnych skarg składał rzecz jasna nie będę - napisał na Facebooku. 

Zobaczcie cały wpis Szymona Hołowni! 

Zobacz także: Kim jest żona Szymona Hołowni? Czy to ona będzie Pierwszą Damą? Zobaczcie!

Szymon Hołownia zdradził, jak ksiądz potraktował go podczas mszy. 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Robert Biedroń, Andrzej Duda
ONS/East News
Newsy
Robert Biedroń zastąpi Andrzeja Dudę w fotelu prezydenta Polski?! Zdradza przed kamerą Party.pl!
Robert Biedroń zastąpi Andrzeja Dudę w fotelu prezydenta Polski?! Zdradza przed kamerą Party.pl!

Robert Biedroń będzie prezydentem Polski?! Od jakiegoś czasu pojawiają się spekulacje o tym, czy obecny prezydent Słupska wystartuje w kolejnych wyborach prezydenckich. Biedroń jest jednym najsympatyczniejszych polityków w naszym kraju. W Słupsku cieszy się ogromną popularnością, a przyszłe pary małżeńskie dobijają się drzwiami i oknami, by ślubu udzielił im właśnie Robert Biedroń. Polityk ma ogromne zaufanie wśród wielu Polaków, którzy doceniają jego postawę oraz wartości, którymi się kieruje. Czy Biedroń będzie chciał stanąć do walki o fotel prezydencki?   Zobacz też:  Robert Biedroń wbija szpilę prezydentowi Dudzie za wpadkę na Dzień Dziecka. "Widać różnicę?" ZDJĘCIE   Posłuchajcie wypowiedzi Robert Biedronia dla Party.pl!   Polecamy:  Robert Biedroń ostro o swojej orientacji: „Nie jestem zboczeńcem, nie jestem pedałem, tylko...”   Robert Biedroń powinien kandydować na prezydenta Polski? Zastąpi Andrzeja Dudę?

Szymon Hołownia w Dzień Dobry TVN
East News
Newsy
Szymon Hołownia opublikował ostry wpis po premierze filmu Tomasza Sekielskiego!
Szymon Hołownia opublikował ostry wpis po premierze filmu Tomasza Sekielskiego!

O filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" zrobiło się naprawdę głośno! Po wielu miesiącach prac nad dokumentem o problemie pedofilii w polskim kościele dziennikarz i jego brat Marek Sekielski opublikowali w sieci wstrząsający film o ofiarach i ich oprawcach. "Tylko nie mów nikomu" bije rekordy popularności - film ma już ponad 7,5 mln wyświetleń! Dokument znanego dziennikarza wywołuje ogromne emocje wśród widzów. Swoimi wrażeniami podzielił się już m.in. Szymon Hołownia. Publicysta, związany z Kościołem Katolickim, w bardzo mocnych słowach skomentował to, co zobaczył w filmie Sekielskiego.  Szymon Hołownia wstrząśnięty filmem Tomasza Sekielskiego Szymon Hołownia już na początku swojego wpisu na Facebooku przyznaje, że już po ponad połowie filmu musiał przerwać oglądanie. Dziennikarz nie ukrywa, że był zszokowany historią ofiar księży i tym, jak duchowni próbowali ukrywać mroczne tajemnice swoich kolegów.  Obejrzałem ponad połowę filmu Tomka Sekielskiego, gdzieś do księdza Cybuli. Więcej na razie nie dam rady, bo zwyczajnie rzygać mi się chce . Obejrzę do końca na pewno. Z szacunku dla ofiar, którym ci księża połamali życie, doprowadzili do prób samobójczych, późniejszego rozpadu małżeństw, anoreksji, zaburzeń osobowości. Najlepszym komentarzem do tego filmu mogą być wczorajsze słowa Franciszka: „Pewnego dnia Duch Święty przewróci kopniakiem stolik i trzeba będzie zaczynać wszystko od początku”. Przestępcy i ich instytucjonalni poplecznicy: ich biskupi, proboszczowie, koledzy, odpowiadają dziś za każdy z tych dramatów. I w równej mierze - skoro ich kryli - za sprawców- zaczyna swój wpis Szymon Hołownia.  Szymon Hołownia głośno krytykuje duchownych, którzy przez wiele lat...

Kim jest żona Szymona Hołowni?
EastNews
Newsy
Kim jest żona Szymona Hołowni? Czy to ona będzie Pierwszą Damą? Zobaczcie!
Kim jest żona Szymona Hołowni? Czy to ona będzie Pierwszą Damą? Zobaczcie!

Start Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich w 2020 roku wzbudził ogromną sensację nie tylko w świecie polityki, ale i show-biznesu. Prezenter i publicysta w związku z kandydaturą zrezygnował z prowadzenia show "Mam talent" po 12 latach. Wszyscy jednak zastanawiają się, jak wygląda życie rodzinne Szymona o którym mówi bardzo niewiele! Kto zostałby Pierwszą Damą, gdyby Hołownia wygrał wybory? Poznajcie szczegóły! Żona Szymona Hołowni. Będzie Pierwszą Damą? Szymon Hołownia w świecie show-biznesu funkcjonuje od kilkunastu lat, ale o jego życiu prywatnym wciąż wiadomo niewiele. W wieku 38 lat poznał Urszulę Brzezińską, młodszą o 8 lat pilot, który służy w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Poznali się na planie "Mam talent": Kręciliśmy materiał w "Mam talent", udawaliśmy pilotów z "Top Gun", którzy chodzą w zachodzącym słońcu pasem startowym. I tak to się wszystko potoczyło, że spotkaliśmy się z moją przyszłą żoną - cytuje Szymona "Dobry tydzień".  Dzieci Szymona Hołowni Dwa lata temu Szymon Hołownia został ojcem, doczekał się córeczki, Manii. Wraz z całą rodziną mieszkają pod Warszawą. Czy to one będą najbardziej wspierać dziennikarza w wyborach prezydenckich? Na pewno! A Wy oddacie na niego głos? Tak wygląda żona Szymona Hołowni. Czy zostanie Pierwszą Damą? Zagłosujecie na niego?   

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner