Krzysztof Skiba o artystach narzekających na odwołanie koncertu
EastNews

Koronawirus w Polsce. Artyści narzekają na odwołane koncerty, Krzysztof Skiba atakuje: "Jęczą jak stare baby u lekarza"

Krzysztof Skiba o artystach narzekających na odwołanie koncertu
EastNews

Epidemia koronawirusa i wprowadzony przez rząd stan epidemiczny spowodował, że szkoły, kina, teatry, opery, muzea, kluby i restauracje zostały zamknięte. To odbija się na finansach wielu Polaków, którzy z dnia na dzień zostali bez wynagrodzenia. Niektórzy artyści, aktorzy czy muzycy podkreślają, że bez koncertów, spektakli czy pracy na planie filmów i seriali zostają bez środków do życia. Krzysztof Skiba, który jest znany, z tego, że swoje poglądy wyraża wprost, zamieścił na Facebooku ostry wpis, w którym rozprawia się z narzekającymi artystami!

Już nie mogę czytać tego utyskiwania moich koleżanek i kolegów z branży artystycznej. Jęczą jak stare baby u lekarza, że odwołano im koncerty czy spektakle. Stękają jak dziady kościelne, że stracą pieniądze. No trudno WSZYSCY (oprócz producentów maseczek ochronnych i płynów dezynfekujących) STRACĄ. Nie tylko artyści, są w tej trudnej sytuacji.

Muzyk doskonale zdaje sobie sprawę, że w trudnej sytuacji jest wiele grup społecznych, a niektórzy mogą zupełnie zostać bez pracy.

Podstawowa przyzwoitość każe, aby w ciężkich czasach nie myśleć tylko o sobie. Wielu innym JEST i BĘDZIE o wiele gorzej. Wy po prostu zarobicie w tym roku MNIEJ kasy.

Krzysztof Skiba ostro o artystach myślących tylko o pieniądzach!

Krzysztof Skiba bez ogródek pisze na Facebooku, że trudny czas związany z epidemią koronawirusa można poświęcić na coś więcej niż narzekanie na finanse, bo w życiu chodzi nie tylko o pieniądze i imprezy:

Być może warto zadumać się nad kruchością życia, przypomnieć sobie starą prawdę, że jesteśmy tylko pasażerami w tym pociągu pędzącym przez czas, a samo życie nie polega tylko na fajnej imprezie z kokainą pod nosem i bentleyem pod pachą.

Ostatnia część wpisu jest jeszcze ostrzejsza! Krzysztof Skiba zarzuca gwiazdom z pierwszych stron gazet, że zaledwie po kilku dniach kwarantanny już narzekają i pyta wprost czemu nie odkładali pieniędzy, które otrzymywali np. za koncerty:

Minęły zaledwie cztery dni kwarantanny, a już polskie GWIAZDY cierpią i skarżą się, że nie będą miały za co płacić rachunków. Gdyby to byli jeszcze jacyś młodzi wykonawcy na dorobku, debiutanci, artyści niszowi. Nie! Do chóru narzekających zapisali się wykonawcy, którzy za jeden koncert biorą po 60 tys. zł i więcej. Kobieta z dyskontu pracuje na takie honorarium przez rok albo i dłużej. Co robiliście przez całe życie? Czemu nie odłożyliście pieniędzy jak wszystkie kurki z monetą były odkręcone? Po cholerę kupowaliście drogie auta i braliście kredyty jak idioci?

Wiewiórka jest mądrzejsza od was, bo wie, że trzeba sobie schować orzeszka na zimę.

Czy chodziło mu m.in. o Marylę Rodowicz? Niedawno artystka, która również musiała przenieść koncerty, na swoim Facebooku napisała:

Przykro mi z powodu odwołanych koncertów z powodu koronawirusa. Mam nadzieję, że to prawda, że są tylko przełożone na inny termin. Drodzy koledzy z branży, też mam problem z rachunkami

Z kolei Igor Herbut, lider zespołu LemON oraz juror w programie Polsatu - "The Four" - również zwrócił uwagę na kryzys w branży:

Branża muzyczna i szerzej artystyczna - będzie miała bardzo ciężkie miesiące. Nie mamy wielkich willi z basenami i helikopterów jak Jay Z. Nasza kwarantanna wyglada tak jak wasza. Siedzimy sobie w mieszkankach z rodziną i zastanawiamy się, czy nie jest za mało makaronu jednak. Proszę, pamiętajcie o nas... - pisze artysta.

Jak wiadomo największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej za jeden koncert zarabiają po 40, 50 czy nawet 100 tyś. zł. Mnóstwo znanych osób bierze udział również w reklamach i kampaniach reklamowych za co otrzymuje często gigantyczne wynagrodzenie. 

Internauci popierają Krzysztofa Skibę!

Wpis wywołał w sieci mnóstwo emocji. Internauci zgadzają się z muzykiem i wprost piszą:

Zgadzam się z Krzysztofem jak sobie nie dołożyli kiedy mogli to niech dzisiaj nie stykają A co ma człowiek zrobić który ma 1400 zł na miesiąc i musi żyć szacun dla Pana Krzysztofa

Pierwszy raz od dłuższego czasu puścił pan w przestrzeń publiczną coś autentycznie potężnie mądrego, panie Skiba. I za ten pierwszy raz od dłuższego czasu szanuje.

Przeczytajcie wpis w całości!

Krzysztof Skiba nie przebiera w słowach! Tak mocnej oceny show-biznesu już dawno nie było!

Krzysztof Skiba
East News

 

 

Więcej na temat Krzysztof Skiba koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48