książę Harry i książę William
Newsy

Pogrzeb księcia Filipa. Królowa rozdzieliła Williama i Harry'ego! Dlaczego nie będą szli razem?

Królowa Elżbieta obawiała się skandalu na pogrzebie księcia Filipa? To właśnie ona rozdzieliła swoich wnuków.

Książę William i Harry pojawią się w wąskim gronie najbliższych członków rodziny królewskiej, którzy będą uczestniczyli w pogrzebie księcia Filipa. Do tej pory sugerowano, że bracia będą szli razem, ale teraz okazuje się, że zostali rozdzieleni i to przez samą… królową Elżbietę II. Skąd taka decyzja? Czy monarchini obawiała się skandalu na pogrzebie księcia Filipa?

Wpadki na ślubach w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Oby Harry nie powtórzył tego, co przy ołtarzu zrobiła księżna Diana!

Królowa rozdzieliła Williama i Harry'ego! Bracia na pogrzebie księcia Filipa nie będą szli razem

W kondukcie żałobnym będzie szło dziewięciu członków rodziny królewskiej. Według informacji "Daily Mail" William i Harry pojawią się w trzecim rzędzie, a miedzy nimi pojawi się ich kuzyn Peter Phillips. W kaplicy św. Jerzego po wniesieniu trumny również zasiądą oddzielnie. To zaskakujący obrót wydarzeń i niektórzy krytykują taką decyzję, uważając, że tego dnia królowa powinna pokazać jedność rodziny. Do sprawy odniósł się rzecznik Pałacu Buckingham i powiedział: 

To jest pogrzeb, nie damy się wciągnąć w takie postrzeganie dramatu. Ustalenia zostały uzgodnione i odzwierciedlają życzenia Jej Królewskiej Mości.

Wygląda na to, że decyzja królowej jest przemyślana i może oznaczać, że relacje między braćmi nadal nie wyglądają dobrze. Ostatni raz William i Harry pojawili się publicznie razem w marcu 2020 roku z okazji Dnia Wspólnoty Narodów, gdzie widać było, że stosunki między nimi są napięte. Teraz doszedł jeszcze głośny i kontrowersyjny wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey, kiedy książę Filip leżał w szpitalu. Wszystko wskazuje na to, że pojednanie nie będzie łatwe, choć wielu ekspertów podkreślało, że pojawienie się Harry'ego na pogrzebie dziadka może pomóc naprawić kontakty z rodziną. To jednak trudniejsze niż się wydawało, a udział w kondukcie żałobnym w czarnych garniturach może przywołać trudne wspomnienia z pogrzebu księżnej Diany! Wtedy William i Harry mieli zaledwie 15 i 13 lat. 

Dlaczego kuzyn ma rozdzielać Williama i Harry'ego na pogrzebie księcia Filipa?

Hugo Vickers, jeden z królewskich biografów twierdzi, że Peter Phillips czyli najstarszy wnuk księcia Filipa, celowo ma stanąć w kondukcie żałobnym między braćmi. Został on wybrany, ponieważ z oboma ma świetny kontakt i ma okazać im swoje wsparcie. 

Peter Philips był niesamowicie dobry w kontaktach z chłopcami, kiedy umarła Diana, więc myślę, że będzie to dla nich bardzo dobre. Czasami myślę, że kiedy ludzie zachowują się bardzo dobrze w miejscach publicznych, a myślę, że będą to robić, łatwiej im będzie zachowywać się lepiej w życiu prywatnym. Książę Filip i królowa przez całe życie byli rozjemcami, więc jestem pewien, że tego by chciał . - mówi wprost królewski biograf.

Wygląda na to, że królowa wszystko doskonale przemyślała!

Zobacz także: Pogrzeb księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety zostanie pochowany w trumnie z... wełny?

Książę Harry i książę filip
East News

Wygląda na to, że królowa wykazała się ostrożnością i rozdzieliła braci, którzy jak widać jeszcze nie wyjaśnili sobie wielu spraw. 

Książę Filip z królową Elżbietą na balkonie
EastNews

Królowa Elżbieta II i jej mąż książę Filip byli małżeństwem przez ponad 70 lat. 

Królowa Elżbieta II i książę Filip
East News

Zobacz także
Książę Harry we wzruszającym wpisie żegna księcia Filipa

Książę Harry we wzruszających słowach żegna księcia Filipa. Wspomniał o Archiem i nienarodzonej jeszcze córce 

Książę Harry i Meghan Markle

Książę Harry przybył na pogrzeb księcia Filipa bez Meghan Markle. Na pogrzebie dziadka będzie... odstawał od rodziny?! 

 

Książę Filip, pożegnanie
East News
Newsy
Kogo zaproszono na pogrzeb księcia Filipa? PEŁNA LISTA. Zabrakło ważnych członków rodziny
Kogo zaproszono na pogrzeb księcia Filipa? PEŁNA LISTA. Zabrakło ważnych członków rodziny

Trwa pogrzeb księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, zmarłego w ostatni poniedziałek na zamku Windsor. W uroczystości bierze udział 30 osób , bliskich księcia i królowej. Jak podkreślają brytyjskie media, na pogrzebie brakuje jednak ważnych członków rodziny królewskiej. I wcale nie chodzi tylko o księżną Meghan . Brytyjskie media podały pełną listę zaproszonych na uroczystości gości. To oni pożegnają księcia Filipa w sobotę podczas ceremonii w kaplicy św. Jerzego . Za trumną dziadka idą m.in. książę William i Harry. Jednak nie stanęli obok siebie. Rozdzielił ich jeden z kuzynów. Zobacz także:   Królowa Elżbieta II będzie siedziała sama na pogrzebie Filipa. Oddzielą ją od rodziny? Lista uczestników pogrzebu księcia Filipa Oto lista żałobników, którzy biorą udział w uroczystości, ujawniona przez „Daily Mail”. 1. Królowa Elżbieta II , przez 73 lata żona księcia Filipa. 2. Książę Karol , syn pierworodny Filipa i Elżbiety II.  3. Księżna Kamila , druga żona Karola. 4. Książę William , wnuk Filipa, syn Karola i księżnej Diany. Drugi (po ojcu) w kolejce do tronu. 5. Księżna Kate , żona Williama. 6. Książę Harry , wnuk Filip, syn Karola i księżnej Diany. 6. w kolejce do tronu. 7. Książę Andrzej , 61-letni syn Filipa i królowej. 8. w kolejce do tronu. 8. Księżniczka Beatrycze , 32-letnia wnuczka Filipa, córka Andrzeja. 9. Edoardo Mapelli Mozzi , mąż Beatrycze, biznesmen. 10. Księżniczka Eugenia , 31-letnia wnuczka Filipa, młodsza córka Andrzeja. Sama została niedawno matką. 11. Jack Brooksbank , mąż Eugenii. 12. Książę Edward , 57-letni młodszy syn księcia Filipa. 12. w kolejce do tronu. 13. Zofia , żona księcia Edwarda 14. Ludwika Windsor , 17-letnia córka Edwarda i Zofii. 15....

Meghan Markle i Harry
East News
Newsy
Zaskakujące słowa Meghan Markle w obliczu śmierci księcia Filipa! Szokuje to, co powiedziała o pogrzebie
Meghan Markle znów szokuje! Teraz księżna miała skomentować pogrzeb ksiecia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa zjednoczy rodzinę królewską? Początkowo takie opinie pojawiały się w zagranicznych mediach, jednak już dziś wiadomo, że królowa Elżbieta II zdecydowała się rozdzielić Williama i Harry’ego na pogrzebie ich dziadka, a osiągnięcie zgody wcale nie będzie łatwe. W końcu książę Sussex sam przyleciał do Wielkiej Brytanii, a Meghan razem z Archiem została w Los Angeles. Powodem miała być zaawansowana ciąża i zalecenia lekarzy! Teraz kiedy oczy niemal całego świata są zwrócone na rodzinę królewską i wydarzenia na zamku Windsor pojawiają się zaskakujące doniesienia na temat Markle. Według „Daily Mail” była księżna skomentowała pogrzeb Filipa. Co powiedziała? Meghan Markle znów szokuje! Teraz księżna miała skomentować pogrzeb ksiecia Filipa W pogrzebie księcia Filipa weźmie udział zaledwie trzydziestu najbliższych członków rodziny królewskiej. W kondukcie żałobnym nie mogło zabraknąć Williama i Harry’ego, którzy podczas uroczystości nie są ustawieni obok siebie. Wygląda na to, że bracia jeszcze się nie pogodzili, a obecność Harry’ego elektryzuje opinię publiczną. Jak wiadomo podczas swojego pobytu w Londynie ma rozmawiać z członkami rodziny królewskiej na tematy, które razem z Meghan poruszyli w głośnym wywiadzie u Oprah.  Okazuje się, że nie tylko Harry chce się pogodzić z rodziną! "Daily Mail" ujawnia, że osoba z otoczenia Meghan zdradziła, że księżna też chce naprawić relacje z rodziną królewską: Jest gotowa na przebaczenie - donosi źrodło bliskie księżnej dla "Daily Mail" Wygląda na to, że Meghan jest gotowa zrobić dla Harry'ego naprawdę dużo i w obliczu dramatycznych wydarzeń związanych ze śmiercią księcia Filipa jest gotowa na przebaczenie! Meghan powiedziała, że w tym...

Książę William i książę Harry na pogrzebie dziadka - księcia Filipa
East News
Newsy
William i Harry przełamali lody? „To moment po pogrzebie, z którego najbardziej ucieszyłby się książę Filip”
Po pogrzebie dziadka William i Harry szli razem i rozmawiali, pierwszy raz publicznie od roku. Nie wyglądali na zdenerwowanych, wręcz przeciwnie. Czyżby niedawne urazy poszły w niepamięć?

Brytyjskie media już twierdzą, że rozmowa między zwaśnionymi braćmi - księciem Williamem i księciem Harry'm - jest najbardziej znaczącym akcentem po uroczystościach pogrzebowych ich dziadka, księcia Filipa. Po pogrzebie bracia szli razem, w bliskiej odległości, rozmawiając ze sobą. Pierwszy raz publicznie od roku. Co ważne - jak podkreślają portale na Wyspach - wyglądali na odprężonych. Czyżby niedawne urazy poszły w niepamięć? Zobacz także:   Książę Harry we wzruszających słowach żegna księcia Filipa. Wspomniał o Archiem i nienarodzonej jeszcze córce Rozmowa Harry'ego i Williama, czyżby koniec kryzysu? Po ostatnim głośnym wywiadzie Harry’ego i Megnan u Oprah Winfrey doszło do jednego z największych kryzysów w rodzinie królewskiej od dziesięcioleci. Książęca para, która zdecydowała się odejść od rodziny i zamieszkać w USA, szczerze opowiedziała o swoich odczuciach i tym, co przeżyli wspólnie w ostatnich latach. Padło wiele gorzkich słów - łącznie z sugestiami o rasiźmie w Pałacu, czy braku pomocy dla księżnej Meghan, gdy bardzo tego potrzebowała. Stosunki rodzinne po wywiadzie uległy ochłodzeniu, a nawet zamrożeniu. William skomentował wtedy krótko zarzuty - Nie, nie jesteśmy rasistowską rodziną . Jednak śmierć ukochanego dziadka braci, który był dla nich oparciem po śmierci mamy - Lady Diany - znów ich połączyła.  Choć w orszaku za trumną dziadka, przed wejściem do kaplicy św. Jerzego, nie szli obok siebie, to po uroczystości byli już razem. Na zdjęciach widać było, że Harry dogonił brata i szwagierkę i chwilę szli razem. Rozmawiał z Kate w czasie gdy William zdejmował maskę. Potem księżna odeszła, zostawiając braci samych.  Rozmawiając po nabożeństwie, książę William i książę Harry wydawali się wczoraj...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik