królowa Elżbieta II z koroną na głowie
East News

Królowa Elżbieta apeluje w sprawie koronawirusa. "To czas ogromnych zmartwień i niepewności"

królowa Elżbieta II z koroną na głowie
East News

Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie w sprawie koronawirusa. Zaapelowała do Brytyjczyków o to, aby zmienili swoje rutynowe zachowania i bardziej skupili się na dobru ogółu, o który powinni dbać, szczególnie w tak trudnym okresie, jak pandemia wirusa COVID-19.  

93-letnia monarchini aktualnie przebywa w swojej posiadłości w Windsor. 

Zobacz także: Królowa Elżbieta II ewakuuje się w obawie przed koronawirusem! Mamy zdjęcia

Królowa Elżbieta II zabrała głos w sprawie koronawirusa

Królowa Elżbieta II przyznała, że pandemia szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa wiąże się z "okresem ogromnych zmartwień i niepewności". W związku z tym postanowiła zaapelować do obywateli z prośbą o niepozostanie obojętnym. 

Wkraczamy w czas ogromnych zmartwień i niepewności. Właśnie takie momenty, w których musieliśmy się zjednoczyć, ukształtowały i umocniły nasze społeczeństwo. Musimy skoncentrować nasze wysiłki i skupić się na wspólnym celu.

Podkreśliła również, jak ważne są teraz relacje i szczególna opieka nad bliskimi: 

Wielu z nas musi znaleźć nowe sposoby utrzymania kontaktu z bliskimi i zadbania o to, że są bezpieczni. Jestem przekonana, że podołamy temu wyzwaniu. Poradzimy sobie z tym wyzwaniem i możecie być spokojni, że moja rodzina i ja jesteśmy gotowi, aby odegrać swoją rolę - napisała królowa w swoim apelu

Królowa Elżbieta II apelowała również o szczególną wrażliwość na dobro ogółu, ponieważ teraz od zachowania każdej jednostki będzie zależało zdrowie społeczeństwa: 

Wszystkim nam doradza się zmianę normalnych, rutynowych zachowań i sposobu prowadzenia życia na rzecz większego dobra naszych społeczności, w których mieszkamy i - w szczególności - osób narażonych na największe ryzyko

Zaznaczyła również, że: 

bardziej niż kiedykolwiek w naszej niedawnej przeszłości, wszyscy będziemy mieli do odegrania istotną rolę jako pojedyncze osoby: dzisiaj i w nadchodzących dniach, tygodniach i miesiącach.

W swoim liście do poddanych, wyraziła także szacunek oraz wdzięczność za wiedzę oraz determinację walczących z pandemią naukowców, lekarzy, służb ratunkowych oraz pracowników sektora publicznego. 

Zobacz także: Królowa Elżbieta już nie zobaczy Archiego!? Meghan i Harry podjęli bardzo istotną decyzję!

Królowa Elżbieta II zaapelowała do obywateli w sprawie koronawirusa. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Królowa Elżbieta ma problemy ze zdrowiem
East News

Wcześniej z powodu koronawirusa odwołano wszystkie wydarzenia publiczne z udziałem królowej Elżbiety II. 

Elżbieta II w różowej garsonce w Londynie
East News

 

Przeładuj

Poznali się na planie "BrzydUli", do dziś są bardzo szczęśliwą parą! Kim jest o 20 lat starszy partner Julii Kamińskiej?

zobacz 01:27