Premiera książki Karoliny Korwin Piotrowskiej
ONS
Newsy

To będzie najgłośniejsza premiera tego roku. Dziś wychodzi nowa książka Korwin

Co w niej znajdziemy?

Karolina Korwin Piotrowska słynie z ciętego języka i bezpardonowych opinii na temat polskiego show-biznesu i rodzimych gwiazd. Od jej surowej oceny nie uciekną nawet największe nazwiska ze świata muzyki czy filmu i tak naprawdę nikt nie może liczyć na taryfę ulgową w przypadku spektakularnej wpadki. Przypomnijmy: Są już fragmenty nowej książki Korwin. Tak ostro o Górniak jeszcze nie było

Dziś na rynku swoją oficjalną premierę ma druga książka Korwin, tym razem zatytułowana przewrotnie "Ćwiartka raz". Co w niej znajdziemy? Z pewnością jest to wydawnictwo zupełnie inne niż "Bomba", która rok temu sporo namieszała na rodzinnym rynku medialnym i spowodowała, że parę gwiazd nerwowo patrzyła na telefon. "Ćwiartka" to nostalgiczna podróż w głąb ostatnich 25 lat w polskiej kulturze i mediach. Tym razem Karolina skupiła się nie tylko na show-biznesie, co z pewnością uciszy krytyków zarzucających jej, że ostatnio zbyt mocno angażuje się w tematy celebryckie.

Redakcja AfterParty.pl jest po lekturze tego liczącego niemal 800 stron giganta i po przeczytaniu książki Korwin śmiało można powiedzieć, że to zgrabne i kompletne podsumowanie mijającego ćwierćwiecza. Jeśli wydaje wam się, że wiecie o show-biznesie wszystko - w "Ćwiartce" czeka na was garść ciekawostek i faktów, o których nie mówi się już od dawna. Karolina bezlitośnie przypomina dawne wpadki, ale również chwali. Dziennikarka pozwala sobie też na mocny subiektywizm i wątki autobiograficzne.
 

Ta książka będzie, rzecz jasna, o mnie, ale i tym, co na przestrzeni tych dwudziestu pięciu szalonych lat ukształtowało mnie w kraju nad Wisłą, jako osobę, która siedząc teraz w swoim mieszkaniu - kupionym na kredyt, który spłacać będę do śmierci - pisze na hipsterskim komputerze, przedstawiając bezczelnie subiektywną wersję świata. Mojego świata. Filmów, piosenek, płyt, książek, gazet, komiksów, programów telewizyjnych i radiowych, gadżetów, diet, nałogów, celebrytów, gwiazd i innych zjawisk - czytamy we wstępie "Ćwiartki".


Zamierzacie zaopatrzyć się w "Ćwiartkę"?

Zobacz: Korwin wybrała największych skandalistów w Polsce. Jej wybór może zaskoczyć

Karolina Korwin Piotrowska Ćwiartka Raz

Najlepsze cytaty z wywiadu-rzeki z Karoliną Korwin Piotrowską:

Kulisy powstania nowej książki Karoliny Korwin Piotrowskiej
AFTERPARTY EXCLUSIVE
Newsy
Korwin o powstawaniu książki: Wyoutowałam się z życia towarzyskiego
Ile czasu pisała "Ćwiartkę raz"?

Tydzień temu na rynku ukazała się druga książka Karoliny Korwin Piotrowskiej "Ćwiartka raz". Dziennikarka, która słynie z ciętego języka i wygłaszania bezpardonowych opinii na temat show-biznesu i polskich gwiazd, zdecydowała się odbyć w sentymentalną podróż i opisać najważniejsze jej zdaniem wydarzenia, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich 25 lat w Polsce. Skupiła się nie tylko na świecie gwiazd, co z pewnością ucieszy tych, którzy zarzucali jej, że zbyt wiele czasu poświęca celebrytom i ich życiu. Przypomnijmy: To najgłośniejsza premiera roku. Nowa książka Korwin już w sprzedaży Napisanie książki, która liczy ponad 800 stron z pewnością nie było rzeczą łatwą i zajęło Karolinie sporo czasu. W rozmowie z AfterParty.pl zdradziła, co właściwie skłoniło ją do takiego kroku i jak długo pracowała nad tym tytułem. Okazuje się, że pomysł, który narodził się w jej głowie, szybko doczekał się realizacji, bowiem wydawnictwo z którym współpracuje natychmiast podchwyciło jej pomysł.   Siedzieliśmy z moim przyjacielem na placu Zbawiciela, ja piłam kawę. I miałam wrażenie, że to może być świetny moment, bo jednak te dwadzieścia pięć lat to jest super czas i ja bym nie chciała, żeby to gdzieś tak przeszło. Potem jak pisałam "Bombę" i to kalendarium, które było maciupeńkie, uświadomiło mi, że może warto coś takiego napisać. I to był telefon do Prószyńskiego, oni od razu myk, robimy natychmiast. Od września to tak naprawdę trwało. - wyjaśnia.   Gromadzenie materiału było chyba najbardziej czasochłonnych procesem przy powstawaniu książki. Korwin spędziła długie godziny w bibliotece, gdzie przeglądając archiwalne wydania prasy, wybierała najciekawsze fragmenty. Kierowała się przy tym jasnym kluczem, ponieważ chciała, żeby "Ćwiartka raz" zawierała tylko prawdziwe informacje oraz...

Nowa książki Korwin Piotrowskiej
ONS
Newsy
Korwin zapowiada swoją nową książkę: Będzie jak dobry seks
Celebryci mogą już się bać?

Pierwsza książka Karoliny Korwin Piotrowskiej "Bomba" wywołała wielką burzę w polskim show-biznesie. Traktowała ona o najpopularniejszych polskich gwiazdach. Dziennikarka niektórym z nich nie szczędziła ostrej krytyki, a wydawnictwo stało się bestsellerem. Nic więc dziwnego, że Karolina poszła za ciosem i napisała kolejną publikację. Przypomnijmy: To będzie najgłośniejsza premiera tego roku. Korwin pokazała okładkę nowej książki "Ćwiartka raz" - taki tytuł nosi nowa książka Korwin Piotrowskiej, której premiera przewidziana jest już na 20 maja . Jak czytamy w "Viva! Exclusive" będzie to: Jest o Polsce, o mnie. O ludziach, którzy przez ostatnie 25 lat zbudowali fajny kraj. Każdy rozdział opowiada o jednym roku minionego ćwierćwiecza. O filmach, które warto sobie przypomnieć, o książkach, celebrytach. Sama Karolina zdradza w zapowiedzi wiele więcej: Na szczęście od trzech, czterech lat jest lepiej. Młodą polską muzykę mamy na europejskim poziomie. Kino też się podniosło, co mnie cieszy. Napisałam książkę pełną wspomnień. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Chwilę przyjemności, jak w dobrym seksie! - pisze dziennikarka Szczerze mówiąc, Karolina wie jak podkręcić atmosferę. Czekamy na premierę. Kupicie? Zobacz: Korwin o skandalu z artykułem z "Glamour": W branży dominują kretyni Korwin o polskich celebrytach: 

Nowa książki Korwin Piotrowskiej
ONS
Newsy
To będzie najgłośniejsza premiera tego roku. Korwin pokazała okładkę nowej książki
O kim napisze tym razem?

Pierwsza książka Karoliny Korwin Piotrowskiej "Bomba" wywołała spore zamieszanie w show-biznesie. Dziennikarka opisała w nim największych polskich celebrytów, co oczywiście nie wszystkim się spodobało. Wydawnictwo okazało się jednak bestsellerem wszyscy czekali na jego kontynuację. Przypomnijmy: Korwin zdradziła nam szczegóły nowej książki W rozmowie z AfterParty.pl kilka miesięcy temu, Karolina zapewniła, że nowa książka nad którą pracuje będzie zupełnie oddzielną historią, potwierdziła też, że wydawnictwo ukaże się wiosną tego roku: To będzie w maju przyszłego roku. Mam nadzieję, że to będzie fajna rzecz. Będzie o nas Polakach. Będzie bardzo moja, bardzo osobiste, mojego ego będzie bardzo ukontentowane. Cała moja megalomania znajdzie w tym swoje miejsce, ale mam nadzieję, że też inni będą się bawili. Że się wzruszą, zastanowią. Dziś na profilu dziennikarki na Facebooku pojawiła się okładka następczyni "Bomby". Książka nosi tytuł "Ćwiartka raz", a na jej okładce widzimy autorkę, stos kolorowych gazet i tajemnicze daty w tle. Wydawnictwo ukaże się już 20 maja br. Kupicie? Zobacz: Korwin potępia Honey za wyznanie o białaczce Karolina Korwin Piotrowska ocenia polski show-biznes:

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner