Karolina Korwin Piotrowska o śmierci Jana Kulczyka
Newsy

Karolina Korwin Piotrowska o śmierci Jana Kulczyka. Użyła znanego filmu

"Na odejście bogatego człowieka"

Dzisiaj nie ma ważniejszego tematu w mediach jak śmierci Jana Kulczyka
 
W mediach społecznościowych pojawiają się wyrazy uznania dla biznesmena i kondolencje dla jego rodziny.  O pożegnaniu najbogatszego Polaka postanowiła też wypowiedzieć się Karolina Korwin Piotrowska. Korwin Piotrowska jest znaną wielbicielką kina, więc postanowiła upamiętnić Jana Kulczyka sceną z jednego z najwybitniejszych polskich filmów.  Zamieściła fragment filmu Andrzeja Wajdy "Ziemia obiecana" z pogrzebu Hermana Bucholca. Bohater filmu i powieści Władysława Reymonta był najbogatszym człowiekiem w Łodzi, nazywanym też "królem bawełny". Na jego pogrzeb przyszła cała Łodź.

Dziennikarka zauważa, że scena tam przedstawiona jest bardzo aktualna dzisiaj. Nieliczne osoby próbowały dopatrzyć się w tym drugiego dna (Bucholc byl dość bezwzględnym pracodawcą), ale Korwin Piotrowska szybko zastopowała tych, którym wyobraźnia zaszalała:

Ludzie, opanujcie się- to fragment wielkiego filmu Wajdy "ZIemia obiecana" w ktorym jest genialna, bardzo aktualna scena pogrzebu arcybogatego człowieka.

Musicie to zobaczyć.

Zobacz: Sebastian Kulczyk - czy teraz on będzie najbogatszym Polakiem?
 

Ilona Łepkowska grała u Wajdy
Celebtyndza
Newsy
Ilona Łepkowska też zagrała u Andrzeja Wajdy! Mamy zdjęcia! Jak wspomina reżysera?
Ilona Łepkowska też zagrała u Andrzeja Wajdy! Mamy zdjęcia! Jak wspomina reżysera?

Ilona Łepkowska wspomina zmarłego w niedzielę 9 października Andrzeja Wajdę i przyznaje się, że zagrała u niego w filmie. Jakim? Bardzo słynnym - "Człowiek z marmuru" . Scenarzystka zagrała tylko epizod, ale dla niej bardzo cenny. Miałam wielki honor i szczęście Go poznać. Byłam jeden dzień na planie "Człowieka z marmuru" i "zagrałam" w jednej scenie, kluczowej dla filmu scenie z goracą cegłą. Jest taki moment, gdy jestem sama na ekranie, ubrana w drelichowy kombinezor i beret z antenką, stoję pod planszą z napisem "Tablica rekordu" i mówię "start", a zespół Birkuta zaczyna sytawiać ceglaną ścianę... Potem, gdy już pracowałam jako scenarzystka miałam okazję Go spotkać i z Nim rozmawiać - pierwszy raz, pamiętam, w kawiarni na ulicy Wiejskiej, obok Sejmu, był wówczas parlamentarzystą wybranym w pamiętnych wyborach czerwcowych. Z tych czasów mam nawet list od Niego, napisany pięknym pismem. Potem poprawiałam scenariusz, który miał realizować. Niestety, nic z tego nie wyszło. Ale samo spotkanie z Nim i rozmowa były niezwykle cenne. Rozmawialiśmy o kilku projektach i na rozmowach się skończyło, można by powiedzieć. Ale w wypadku Andrzeja Wajdy rozmowa nie była nigdy końcem, zawsze zostawało po niej tyle myśli, że była początkiem. Ostatnie filmy nie podobały mi się tak, jak starsze, jak przede wszystkim "Ziemia obiecana", którą uważam od dawna za najlepszy polski film wszechczasów, ale zawsze je oglądałam i zawsze były pretekstem do refleksji i dyskusji. Ostatniego, "Powidoków" jeszcze nie widziałam. Jaki żal, że to naprawdę będzie ostatni film Andrzeja Wajdy... - napisała na Facebooku Ilona Łepkowska. Zobacz: Jaki naprawdę był Andrzej Wajda? "Przyjdą aktorzy i wszystko spieprzą" Janda, Olbrychski opowiadają anegdoty z planu   Jak wyglądała scena z udziałem Ilony Łepkowskiej w "Człowieku z marmuru"? To było dokładnie 40...

Kim jest Katarzyna Jordan?
ONS
Newsy
TYLKO U NAS! Sebastian Kulczyk rozwodzi się z żoną, Katarzyną Jordan! Poznaj szczegóły
TYLKO U NAS! Sebastian Kulczyk rozwodzi się z żoną, Katarzyną Jordan! Poznaj szczegóły

Jak donosi magazyn "Flesz",   Sebastian Kulczyk rozwodzi się z Katarzyną Jordan. Najbogatszy Polak jest w trakcie trzeciej, ostatniej sprawy rozwodowej.   Rozwód Sebastiana Kulczyka i Katarzyny Jordan Syn zmarłego Jana Kulczyka, który wraz z siostrą Dominiką Kulczyk, odziedziczył po ojcu ogromny majątek, postanowił z żoną Katarzyną rozwieść się z klasą i bez rozgłosu. Wszystkie rozprawy odbywają się w Londynie. Oboje mieszkają tam od dawna i tam prowadzą swoje biznesy. Sebastian jest spadkobiercą i prezesem przedsiębiorstwa Kulczyk Invesments, a Katarzyna poświęca się organizowaniu wernisaży sztuki oraz działa w kilku fundacjach - czytamy w magazynie "Flesz".    Zobacz:  Alicja Bachleda-Curuś i Sebastian Kulczyk kiedyś byli przyjaciółmi, teraz znów się spotkali ZDJĘCIA   Sebastian Kulczyk i Katarzyna Jordan byli małżeństwem osiem lat. Para nie ma dzieci. Przypominamy, że w ostatnim rankingu najbogatszych Polaków, majątek Sebastiana i jego siostry Dominiki wyceniony jest na 17 mld złotych! Nie są znane szczegóły rozwodu, jak i podziału majątku, ale zapewne dopiero przy kolejnym rankingu dowiemy się, czy majątek Sebastiana Kulczyka zmniejszył się po rozwodzie.   W podobnych okolicznościach, także w Londynie rozwodzili się przed laty rodzice Sebastiana, Jan i Grażyna Kulczykowie.   ZOBACZ:  Minął rok od śmierci Jana Kulczyka. Co dzisiaj się dzieje z jego imperium?   Sebastian Kulczyk i Katarzyna Jordan rozwodzą się   Byli razem osiem lat   Sebastian jest obecnie najbogatszym Polakiem

Karolina Wajda i Daniel Olbrychski w Dzień Dobry TVN
East News
Newsy
Daniel Olbrychski jest ojcem chrzestnym Karoliny Wajdy. Będzie ją wspierał w czasie pogrzebu ojca - Andrzeja Wajdy
Daniel Olbrychski jest ojcem chrzestnym Karoliny Wajdy. Będzie ją wspierał w czasie pogrzebu ojca - Andrzeja Wajdy

Daniel Olbrychski wspominał w radiu Tok FM Andrzeja Wajdę. Wielki polski aktor zagrał w 13 filmach Mistrza, w tym największych dziełach, jak "Wszystko na sprzedaż", "Ziemia obiecana", czy "Pan Tadeusz". Wiadomość o śmierci Andrzeja Wajdy bardzo go poruszyła. Byłem pewny, że on - jak Rubinstein - do setki będzie wśród nas i jeszcze z pięć arcydzieł zrobi - mówił na antenie Tok FM. Jak również przyznał, jest blisko związany z rodziną Wajdów. Jestem ojciem chrzestnym jedynej córki ( Andrzeja Wajdy - red.), Karoliny. Beata Tyszkiewicz z Andrzejem zaprosili mnie, jak Karolinka była malutka - opowiadał. Bliskość z Karoliną spowodowała, że Daniel Olbrychski dowiedział się o śmierci Wajdy jako jedna z pierwszych osób: Zadzwoniła parę minut po odejściu ojca do mnie właśnie - mówił. - No i bedę teraz ją obejmował, bo prosiła, bym był blisko niej na uroczystościach. Andrzej Wajda był czterokrotnie żonaty , ale miał tylko jedną córkę ze związku z aktorką Beatą Tyszkiewicz. Zobacz też: Spadkobiercy Andrzeja Wajdy, kto odziedziczy fortunę po Mistrzu?

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner