Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Koronawirus w Polsce. Żabka zapowiada zmiany i apeluje do klientów
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Żabka apeluje do klientów i wprowadza prace zdalną. Co to oznacza? 

Żabka Polska wprowadza pracę zdalną. Jak to możliwe? W sklepach wprowadzono nacisk na zachowanie higieny oraz apel do klientów.

Żabka umożliwi pracownikom pracę zdalną oraz odwołuje wyjazdy służbowe. Na terenach sklepów zwiększono dbałość o higienę oraz kładziony jest nacisk na zachowanie zasad higieny podczas zakupu produktów sprzedawanych bez opakowania.

Strach przed koronawirusem sprawił, że ludzie robią ogromne zakupy. Właściciele dużych sieci sklepów spożywczych zwiększają dbałość o czystość na terenie sklepów. Biedronka dezynfekuje wózki oraz koszyki. Zwraca uwagę również na czystość lad kasowych oraz koszów na warzywa oraz owoce. Pracownicy zaczynają używać maseczek ochronnych oraz gumowych rękawic. Lidl również zdecydował się na zastosowanie takich środków bezpieczeństwa. Dodatkowo w sklepie puszczane są komunikaty do klientów z prośbą o płatność kartą zamiast gotówką. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Lidl wprowadza spore zmiany i apeluje do klientów!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Żabka reaguje na koronawirusa w Polsce 

Nie tylko duże supermarkety reagują na koronawirusa w Polsce. Żabka Polska podejmuje działania nie tylko wobec klientów ale również pracowników oraz partnerów: 

Obserwujemy rozwój sytuacji związanej z COVID-19. Nasze działania na bieżąco dostosowujemy m.in. do instrukcji przekazanych przez NFZ i zaleceń WHO oraz zapisów specustawy. Już w połowie lutego rozpoczęliśmy działania informacyjne wobec naszych pracowników i partnerów, a w ubiegłym tygodniu zwołaliśmy zespół koordynacyjny odpowiedzialny za współpracę wszystkich działów w zakresie prewencji - informuje Żabka Polska 

Żabka rozpoczęła od dostarczenia klientom oraz pracownikom centrali, kadrze zarządzającej zarówno w centrach logistycznych jak i franczyzobiorcom komunikatów uwzględniających zalecania w kwestii koronawirusa. Odwołano wyjazdy służbowe oraz umożliwiono pracę zdalną: 

Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wyjazdów służbowych do krajów i miejsc, w których istnieje możliwość zarażenia się koronawirusem i wdrożyliśmy w całej organizacji nową procedurę w tym zakresie oraz wdrożyliśmy procedurę umożliwiającą osobom, które wróciły z podróży zagranicznych, korzystanie z pracy zdalnej w trybie home office przez 14 dni.

Siedziba spółki Żabka mieści się w Poznaniu, gdzie władze miasta jako pierwsze podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich szkół na okres 14 dni. Również tam 12 marca oficjalnie potwierdzono pierwszą śmiertelną ofiarę koronawirusa.  Żabka Polska wprowadziła możliwość pracy z domu dla pracowników biurowych, którzy nie są w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom. Stworzona została specjalna platforma, która umożliwia im pracę zdalną. 

Do wszystkich sklepów zamówiono dodatkowe środki dezynfekujące oraz zwrócono większą uwagę na podkreślenie zachowania zasad higieny na terenie sklepów: 

Ponadto zamówiliśmy dodatkowe środki dezynfekujące oraz rękawiczki, które nieodpłatnie przekazujemy naszym franczyzobiorcom . (...) Przygotowaliśmy materiały dla klientów, w której podkreślamy znaczenia zachowania zasad higieny podczas zakupu produktów sprzedawanych bez opakowania, jak pieczywo, warzywa czy owoce. W centrali i centrach logistycznych oraz terminalach podwyższyliśmy reżimy higieniczne oraz wprowadziliśmy dodatkowe postanowienia w Regulaminach Obiektu. Wstrzymaliśmy też dostawy produktów z Włoch - dodaje sieć.

Żabka informuje również, że ma opracowane scenariusze na wypadek postępowania w przypadku podejrzenia koronawirusa wśród swoich pracowników lub konieczności wyłączenia części centrów logistycznych. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Biedronka wprowadza zmiany, będzie jak w szpitalu!

Żabka wprowadza nacisk na zachowanie higieny podczas zakupu produktów sprzedawanych bez opakowania. 

Sklepy zostaną zamknięte

Władze sieci Żabka Polska możliwość pracy z domu dla pracowników biurowych, którzy nie są w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom. Stworzona została specjalna platforma, która umożliwia im pracę zdalną. Firma ma także opracowane scenariusze na wypadek postępowania w przypadku podejrzenia koronawirusa wśród swoich pracowników lub konieczności wyłączenia części centrów logistycznych. 

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

 

Koronawirus w Polsce. Żabka zapowiada zmiany i apeluje do klientów
East News
Newsy
Żabka sprzedaje najtańsze maseczki jednorazowe. Ile kosztują i czy obowiązuje limit przy zakupie?
Sieć sklepów Żabka wprowadziła do sprzedaży maseczki ochronne dla klientów, na których nie zarobi.

Sieć sklepów Żabka od 15 marca wprowadza do sprzedaży maseczki ochronne, a ich cena jest zaskakująca! Opakowanie 10 maseczek kosztuje… 16,17 zł. To oznacza, że za jedną maseczkę zapłacimy jedynie 1,62 zł. Co więcej marka zdecydowała się też przekazać pół miliona maseczek ochronnych do polskich szpitali. Czy w związku z niską ceną za opakowanie maseczek jednorazowych został wprowadzony limit zakupu dla jednej osoby? Zobacz także:  Jak samodzielnie zrobić maseczkę ochronną na twarz? Przedstawiamy kilka sposobów!  Czy w Żabce będzie obowiązywał limit na zakup maseczek ochronnych? Niska cena maseczek jednorazowych dostępnych w Żabce wynika z całkowitej rezygnacji sieci z  zysku i obejmuje koszt zakupu maseczek i ich dostawę do Polski. Do 16 kwietnia w sklepach znajdzie się aż 8 milionów maseczek dostępnych w ponad 6000 sklepów. Maseczki dostępne w Żabkach przeznaczone są dla dorosłych i są zgodne z normą EN149. Każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych - mówi Tomasz Suchański, prezes zarządu firmy Żabka Polska w oświadczeniu, które można przeczytać na oficjalnej stronie sieci. Sieć sklepów Żabka wprowadziła zasadę limitu zakupu jednego opakowania na osobę , aby zapobiec masowemu wykupowaniu maseczek ochronnych i sprzedawaniu ich z zyskiem. W ten sposób każdy klient ma mieć szansę na ich zakup.   Zobacz także :  Czy zwierzęta przenoszą koronawirusa? Tygrysica z zoo zarażona Maseczki zamówione przez sieć Żabka przyleciały samolotem Boeing 747-400 JumboJet i trafiły...

Rossmann wprowadza ograniczenia z powodu koronawirusa
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Rossmann wprowadza ograniczenia w zakupach! Co to oznacza?
Koronawirus w Polsce. Rossmann wychodzi na przeciw zapotrzebowaniom klientów i wprowadza ograniczenia w zakupach. Ile sztuk danego produktu będziemy mogli kupić? 

Polacy obawiają się koronawirusa do tego stopnia, że w drogeriach i aptekach zaczyna brakować maseczek, żeli i mydeł antybakteryjnych, a kolejki do kasy są ogromne. Rossmann wychodzi na przeciw zapotrzebowaniom klientów i wprowadza ograniczenia w zakupach. Ile sztuk danego produktu będziemy mogli kupić?  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Lidl wprowadza spore zmiany i apeluje do klientów! Koronawirus w Polsce. Rossman wprowadza ograniczenia na zakup produktów  Premier Mateusz Morawiecki uspokaja, że nie ma powodu ku temu, aby robić nadmierne zakupy. Ze sklepowych półek jednak natychmiastowo znikają produkty pierwszych potrzeb. Oblężone są m. in. drogerie, z których znikają produkty do dezynfekcji rąk oraz ogólnej higieny.  Produkty do dezynfekcji rąk, takie jak żele antybakteryjne, cieszą się ostatnio wyjątkowo dużym zainteresowaniem klientów. Jesteśmy w kontakcie z producentami tych wyrobów, tak by zapewnić w naszych drogeriach pełen asortyment - uspokaja  Agata Nowakowska z biura prasowego drogerii Rossmann. Rossmann postanowił wyjść na przeciw zapotrzebowaniom klientów i wprowadził ograniczenie na kupno jedynie trzech sztuk danego produktu na osobę, co ma umożliwić zaopatrzenie się w daną rzecz większej liczby osób.  W trosce o dobro wszystkich Klientów limit sprzedaży ustalamy na maksymalnie 3 sztuki danego produktu na osobę. Dziękujemy za wyrozumiałość - czytamy na ogłoszeniu wiszącym na drzwiach jednego ze sklepów.  Czy ograniczenie ilości zakupionych produktów jest dobrym rozwiązaniem? Warto podkreślić, że w Polsce nie zostaną zamknięte żadne sklepy i centra handlowe. Minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz poinformowała, że nie jest rozważane  wprowadzanie nakazu zamykania sklepów.  Zobacz...

Lidl
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce. Lidl wprowadza kolejne nowe ograniczenia dla klientów!
Lidl zdecydował się na kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem.

W związku z pandemią koronawirusa , która dotknęła również Polskę, Lidl postanowił wprowadzić pewne ograniczenia dla klientów, aby zapewnić im jak największe bezpieczeństwo. Lidl wprowadza dodatkowe środki bezpieczeństwa, są to m.in. ograniczenia co do liczby klientów, którzy będą mogli znajdować się w sklepie w tym samym czasie. Wprowadzenie ograniczenia ilości osób przebywających w jednym czasie w sklepach w wybranych lokalizacjach również ma wspierać kwestie bezpieczeństwa. Będziemy obserwować na bieżąco rozwój sytuacji i reagować – przekazała Aleksandra Robaszkiewicz, rzeczniczka prasowa firmy. Dodatkowo w każdym Lidlu dostępne są środki do odkażania, płyny antybakteryjne i rozpowszechniana jest wiedza na temat prawidłowego mycia rąk. Lidl zachęca do płacenia kartą, a nie gotówką. Dodatkowe zalecenie polega na zachęcaniu klientów do korzystania z kas samoobsługowych - wszystko dla dobra klientów sklepu, jak i dobra pracowników. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone? Lidl i koronawirus - wprowadzone zostaną jeszcze większe zmiany W celu zwiększenia bezpieczeństwa pracowników, Lidl ma zamiar zainstalować przezroczyste osłony pleksi, które mają ochronić pracowników w strefach kas. Na podłogach wyznaczone zostaną również linie kas z miejscem obsługi klienta, gdzie zachowana będzie bezpieczna odległość. Zobacz także:  Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa? Przypomnijmy, Lidl ostatnio informował swoich klientów o dodatkowych środkach ostrożności. Lidl systematycznie myje wózki sklepowe i dba o czystość w sklepie. Każdego dnia przed otwarciem sklepu...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner