Szkoły - czy będą zamknięte?

Koronawirus w Polsce: Wróci dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Premier komentuje

Szkoły - czy będą zamknięte?

Czy rodzice najmłodszych dzieci, które w przypadku kolejnych obostrzeń wrócą do nauczania zdalnego, otrzymają dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Premier podczas ostatniej konferencji prasowej rozwiał wątpliwości w tej sprawie! W chwili obecnej władze w Polsce nie zamknęły przedszkoli i szkół podstawowych, ale co się stanie, jeżeli będzie taka konieczność? 

Co z zasiłkiem opiekuńczym?

Wczoraj, w czwartek 15 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu jednej doby w Polsce wykryto aż 8099 nowych przypadków koronawirusa- niestety, aż 91 osób zmarło. W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczących wzrostu liczby zachorowań władze podjęły decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Od soboty 17 października do strefy czerwonej dołączą aż 152 powiaty, w tym m.in. Warszawa, Kraków, Łódź, Toruń i Lublin. Premier zapowiedział, że całej Polsce zostaną zamknięte baseny i siłownie, a w strefie czerwonej będzie obowiązywał zakaz organizowania wesel i imprez okolicznościowych. Zmiany dotycząc również uczniów- w strefach żółtych uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych rozpoczną nauczanie hybrydowe, a w strefach czerwonych uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych wrócą do nauczania zdalnego.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej nie wykluczył, że w przyszłości również młodsi uczniowie będą musieli wrócić do nauczania zdalnego. Jak premier zareagował na pytanie o możliwość  wprowadzenia nauki zdalnej dla wszystkich uczniów?

Tak, jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się koronawirusa rozważamy wszelkie scenariusze aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego przedszkola, klasy od 1 do 4, klasy w ogóle szkół podstawowych na dzień dzisiejszy chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym- powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W związku z tym pojawiło się pytanie o ewentualny powrót do dodatkowych zasiłków opiekuńczych przyznawanych z powodu pandemii koronawirusa. Czy rodzice dzieci, którzy wrócą do nauczania zdalnego będą mogli liczyć na finansowe wsparcie?

Jeżeli będzie taka konieczność ze względu na naukę zdalną dla dzieci młodszych, to tak - zapewnił premier. 

Myślicie, że najnowsze obostrzenia ograniczą rozprzestrzeniania się koronawirusa? Czy Waszym zdaniem wszystkie dzieci powinny już teraz wrócić do nauczania zdalnego?

Zobacz także: Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! 

Premier nie wyklucza, że w przyszłości wszystkie dzieci wrócą do nauczania zdalnego.

Szkoły - czy będą zamknięte?

Mateusz Morawiecki zapewnił, że w przypadku kiedy najmłodsi uczniowie będą musieli wrócić do nauczania zdalnego zostanie przywrócony dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

koronawirus
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Love Island": Caroline i Mateusz mają nietypowy plan na wydanie nagrody głównej! Na to pójdzie 100 tysięcy?!

zobacz 02:11