Party Stories
Koronawirus w Polsce. Wprowadzono tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Na jak długo?
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Wprowadzono zakaz wstępu do lasów! Na jak długo?

W związku z ciągle rozprzestrzeniającym się koronawirusem postanowiono wprowadzić kolejne ograniczenia. Ministerstwo Środowiska poinformowało o tymczasowym zakazie wstępu do lasów a Parki Narodowe pozostają zamknięte. Jak długo będzie egzekwowany zakaz wstępu do lasów? 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Rząd ogłosił nowe obostrzenia: młodzież nie może sama wychodzić z domu! Co jeszcze?

Flesz ewydanie

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Koronawirus w Polsce. Zakaz wstępów do Lasów Państwowych. Zamknięte też Parki Narodowe 

O tymczasowym zakazie wstępu do Lasów Państwowych poinformował resort środowiska. Lasy będą zamknięte od 3 do 11 kwietnia włącznie: 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte

Ministerstwo Środowiska zwróciło uwagę, na fakt, że "mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe".

Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie

Zakaz wstępu będzie pilnowany i egzekwowany przez Straż Parków Narodowych oraz Straż Leśną. 

Zobacz także: W związku z koronawirusem cmentarze w Warszawie zostały zamknięte! Nie odwiedzisz grobów bliskich

Lasy Państwowe zostaną zamknięte od 3 do 11 kwietnia włącznie. Informację przekazało Ministerstwo Środowiska. 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews
Newsy
Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe?

Już dziś, w czwartek 16 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić szczegóły planu i terminy znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem . Czego możemy się spodziewać? Czy zniknie zakaz wchodzenia do lasów i parków, czy otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i wreszcie kiedy możemy liczyć na otwarcie galerii handlowych?  Według dzisiejszej "Rzeczpospolitej", plan będzie ostrożny. Co to oznacza? Zobacz także:    Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce Kiedy zniosą obostrzenia zwiazane z koronawirusem Jak przypomina dzisiejsza "Rzeczpospolita", premier Morawiecki ma przedstawić plan walki z koronawirusem do połowy maja. Jak będą znoszone ograniczenia i obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią? „Ostrożność” – to słowo najczęściej pojawia się w naszych rozmowach z przedstawicielami obozu rządzącego - pisze dziennik. Zmiany mają dotyczyć zmian zasad prowadzenia handlu. Na razie ma się zmienić prawdopodobnie zasada dotycząca liczby klientów w sklepach. Jak ujawnia gazeta, mają być teraz powiązane nie z liczbą kas, ale z powierzchnią danego sklepu.  A co z galeriami handlowymi i punktami usługowymi? Dalsze kroki to otwarcie kolejnych rodzajów sklepów w galeriach handlowych, a później usług wymagających bliższego kontaktu, jak fryzjerzy czy kosmetyczki - pisze "Rzeczpospolita. Szczegóły poznamy zapewne na dzisiejszej konferencji. Pierwsze zniesione obostrzenie wymieniane zgodnie przez wielukomentatorów dotyczy możliwości korzystania z terenów zielonych. Zakaz wstępu do parków, lasów, na publiczne plaże i bulwary najprawdopodobniej zniknie jako pierwszy. Od dziś obowiązek noszenia maseczek Jednocześnie od czwartku obowiązuje...

Cmentarz
East News
Newsy
W związku z koronawirusem cmentarze w Warszawie zostały zamknięte! Nie odwiedzisz grobów bliskich
Jeżeli przed świętami Wielkanocnymi planowaliście odwiedzić groby swoich bliskich, to niestety mamy dla Was zła wiadomość.

Jeżeli przed świętami Wielkanocnymi planowaliście odwiedzić groby swoich bliskich, to niestety mamy dla Was złą wiadomość. Okazuje się, że w związku z epidemią koronawirusa wszystkie cmentarze w Warszawie zostały zamknięte! Kogo dotyczy zakaz wejścia na teren cmentarza i do kiedy zakaz będzie obowiązywać? Zamknięte cmentarze W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi epidemii koronawirusa kilka dni temu władze wprowadziły kolejne obostrzenia. Według nowych wytycznych m.in. dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia może przebywać w przestrzeni publicznej tylko pod opieką osoby dorosłej, wprowadzono zakaz korzystania z rowerów miejskich oraz zamknięto parki, plaże i miejsca rekreacji. Okazuje się,  że to nie koniec zmian! Zarząd Cmentarzy Komunalnych ogłosił, że w związku z epidemią koronawirusa zostały zamknięte cmentarze w Warszawie.  Zgodnie z §17.1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zamknięte zostają cmentarze dla osób odwiedzających od dnia 1 kwietnia do dnia 11 kwietnia 2020 roku - poinformował Zarząd Cmentarzy Komunalnych. Według nowych ograniczeń, przed Świętami Wielkanocnymi nie można odwiedzać grobów swoich bliskich. Zakaz jednak nie dotyczy pogrzebów. Z informacji medialnych wynika, że zamykane są również cmentarze w kolejnych miastach. Zobacz także:   Biedronka otwarta całą dobę przed Wielkanocą! Ogromne zmiany! Poznajcie szczegóły W związku z epidemią koronawirusa cmentarze w Warszawie zostały zamkniete.  

East News
Newsy
Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce
Jacek Sasin poinformował na antenie Polsat News, jakie restrykcje mogą zostać częściowo zniesione już w najbliższych dniach.

Polski rząd przygotowuje się do zniesienia niektórych restrykcji, które zostały nałożone w związku z panującą epidemią koronawirusa . Jacek Sasin na antenie Polsat News oświadczył, że w tym tygodniu zapadną kluczowe decyzje w tej sprawie. Jakie restrykcje zostaną zdjęte? Czy będziemy mogli już w przyszłym tygodniu wybrać się na zakupy odzieżowe? Czy korzystanie z lasów i terenów zielonych będzie już możliwe? Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec epidemii? Jest nowa prognoza! Jacek Sasin o zniesieniu restrykcji: "Ten tydzień będzie tutaj decydujący" Polacy od kilku tygodni muszą przestrzegać wielu restrykcji, które zostały wdrożone w życie w związku z epidemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki na ostatniej konferencji, która odbyła się tuż przed świętami Wielkanocnymi dał jednak nadzieję, że już niedługo będziemy mogli liczyć na złagodzenie lub całkowite zniesienie niektórych obostrzeń. Wicepremier Jacek Sasin na antenie Polsat News przyznał, że nie można w nieskończoność przedłużać obostrzeń, dlatego rząd jeszcze w tym tygodniu będzie podejmował decyzję w sprawie zniesienia części restrykcji, między innymi w handlu.  Nie można w nieskończoność przedłużać restrykcji. Musimy pogodzić dzisiaj wymogi bezpieczeństwa z koniecznością przywrócenia normalnego funkcjonowania nas wszystkich. [...] W tej chwili ostatecznej decyzji nie ma. One muszą zapaść w najbliższych dniach, bo dzisiaj mamy do [...] 18 kwietnia włącznie ograniczenia, które nas obowiązują. Ten tydzień będzie tutaj decydujący. I będziemy informować o tym, jakie ograniczenia będą zdjęte - powiedział na antenie Polsat News, Jacek Sasin.  Wicepremier poinformował także, na jakie zniesienia restrykcji możemy liczyć w...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner