Party Stories
Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy

Koronawirus w Polsce. Rząd ogłosił nowe obostrzenia: młodzież nie może sama wychodzić z domu! Co jeszcze?

We wtorek 31 marca podczas konferencji, premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach i restrykcjach związanych z epidemią koronawirusa w Polsce.

We wtorek 31 marca, o godzinie 12:00 odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Prezes Rady Ministrów poinformował o kolejnych obostrzeniach i restrykcjach, które zdecydowano się wprowadzić w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce. Sprawdźcie do jakich kolejnych zmian i zaostrzeń trzeba będzie się dostosować.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Czy do sklepu mogę pójść z dzieckiem? Ekspert odpowiada!

Flesz ewydanie

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki przekazał na konferencji, jakie nowe obostrzenia zostaną wdrożone, aby jeszcze skuteczniej walczyć z koronawirusem w Polsce. Już w miniony weekend było wiadomo, że Polacy będą musieli dostosować się do nowych rygorów sanitarnych, o czym poinformował minister Michał Dworczyk. 

Rząd stara się elastycznie reagować na rozwijającą się sytuację i tak naprawdę każdego dnia, każdego tygodnia podsumowując dotychczasowe działania, wyciągamy kolejne wnioski i podejmujemy decyzje. Po ostatnim weekendzie widać, że na pewno należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji i z tym będzie związany komunikat premiera, natomiast o szczegółach powie sam premier - powiedział minister Michał Dworczyk. 

Z tego też względu polski rząd zdecydował się wprowadzić kolejne rygory i zaostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki przekazał te informacje podczas konferencji we wtorek 31 marca. Prezes Rady Ministrów podkreślił, że kolejne rygory są zastosowane po to, aby nie doprowadzić do sytuacji jaka ma miejsce na zachodzie Europy. 

Nowe obostrzenia obowiązujące od 31 marca:

 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą przebywać w przestrzeni publicznej tylko z dorosłym opiekunem
 • Zamknięte zostają wszystkie zakłady kosmetyczne, fryzjerskie
 • Ograniczenia dostępu do parków, miejsc rekreacji, plaż
 • Zakaz korzystania z rowerów miejskich 
 • W sklepach będzie mogło przebywać tylko 3 razy więcej osób, niż jest kas. Na przykład jeśli w sklepie jest 5 stanowisk kasowych, to zakupy będzie mogło robić maksymalnie 15 osób.
 • Na terenie poczty może przebywać w jednym momencie tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2
 • Liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych
 • Obowiązek zakładania do sklepu rękawiczek jednorazowych
 • W weekendy zostaną zamknięte wszystkie sklepy budowlane
 • Sklepy spożywcze, drogerie i apteki będą dalej otwarte
 • Sklepy od 10:00 - 12:00 będą otwarte wyłącznie dla seniorów powyżej 65 roku życia

Dodatkowe zasady w zakładach pracy: 

 • Zapewnienie środków do dezynfekcji dla każdego pracownika 
 • Co najmniej 1,5 m. odległości między stanowiskami pracy 
 • Zamknięcie hoteli i obiektów noclegowych - wyjątkiem będą miejsca wykorzystywane do izolacji

Rozszerzona formuła kwarantanny: 

 • Od 31 marca, osoby, które zostaną poddane kwarantannie - zostaną całkowicie odizolowane od rodziny i bliskich, albo wszyscy domownicy zostaną poddani kwarantannie na co najmniej 14 dni
 • Obligatoryjna aplikacja dla osób przebywających na izolacji - dzięki temu na bieżąco będzie można monitorować, czy osoba rzeczywiście przebywa w miejscu, które zadeklarowała do odbywania kwarantanny.
 • Na czas pandemii odwołane są zabiegi medyczne, których nie trzeba wykonywać natychmiast
 • W punktach usługowych obowiązek dezynfekowania wszelkich przedmiotów, z którymi styka się klient - np. dystrybutory na stacji benzynowej.

Kary za nieprzestrzeganie zasad:

 • Będą ściśle egzekwowane - dodatkowe kary od 5 do 30 tys. zł, a przy notorycznym łamaniu przepisów kara ograniczenia wolności.

Rząd wprowadza nowe ograniczenia na okres dwóch tygodni, z możliwością wydłużenia. Osoby, które spacerują z dziećmi bądź wychodzą z psem mogą to zrobić, jednak powinny przebywać na zewnątrz bardzo krótko. Osoby uprawiające jogging zgodnie z zaleceniem ministra zdrowia powinny zrezygnować na te dwa najbliższe tygodnie z biegania. Przemieszczanie się powinno być wykonywane tylko w konkretnym celu.

Czy w święta będzie można spotkać się z rodziną? 

Powinniśmy maksymalnie stosować się do reżimu nie spotykania się. Przy dużych spotkaniach rodzinnych ryzyko jest bardzo duże. Przed świętami będziemy to oceniać - powiedział minister Łukasz Szumowski.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wdrożeniu kolejnych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. 

East News

W Polsce odnotowano już ponad 2130 przypadków zachorowań na koronawirusa. Niestety rośnie również liczba osób, które zmarły w wyniku zakażenia. Na ten moment jest to 31 zgonów. 

Koronawirus w Polsce. Ile jest przypadków zarażonych?
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Konferencja prasowe Mateusza Morawieckiego
Newsy
Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa! Zakaz wychodzenia z domu! 
Koronawirus w Polsce: konferencja premiera Morawckiego i Szumowskiego, ograniczenia w przemieszczaniu się.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia, które zostaną wdrożone w naszym kraju w związku z epidemią koronawirusa. Jak podkreślił premier są to bardzo ważne zmiany, które dodatkowo pomogą w walce z pandemią. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: kara za złamanie kwarantanny podwyższona do 30 tys. zł! Ogłoszono stan epidemii Premier Mateusz Morawiecki wprowadza kolejne obostrzenia!  Nowe restrykcje wdrożył polski rząd w związku z panującą epidemią koronawirusa . Wprowadzono kolejne obostrzenia. Najważniejszą informacją jest wprowadzenie ograniczenia w przemieszczaniu się . Co to dokładnie oznacza?  Ograniczenia w przemieszczaniu się! Od teraz w Polsce będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu . Miejsce zamieszkania można opuścić tylko w przypadku wyjścia do sklepu, apteki, czy też pracy, bądź kiedy trzeba będzie pójść z psem na spacer. Minister zdrowia zaleca również, żeby kontaktować się z lekarzami online lub przez telefon: Zostań w domu - wprowadzamy praktycznie w życiu. Będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami - kiedy idziemy do pracy, sklepu, lekarza. Postarajmy się też dzwonić do lekarza - powiedział minister Łukasz Szumowski.  Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin - czytamy na stronie gov.pl Premier podkreślił jednocześnie, że wszystkie dotychczasowe restrykcje nadal obowiązują. Wprowadzone obostrzenia nie wpływają jednak na termin wyborów prezydenckich. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, właśnie po to są dodatkowe restrykcje, aby po świętach Wielkanocnych życie mogło wrócić do normalności.  Chcemy, żeby po świętach wielkanocnych sytuacja epidemiologiczna była...

East News
Newsy
Jest data II etapu odmrażania gospodarki! Galerie handlowe, hotele i przedszkola będą otwarte! [AKTUALIZACJA]
Premier Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu znoszenia obostrzeń.

Premiera Mateusz Morawiecki podał datę i zakres wprowadzenia II etapu odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Jakie restrykcje znikną już w najbliższym czasie? Pojawiło się sporo nowych szczegółów. Zobaczcie poniżej: Konsekwentnie otwieramy gospodarkę, ale nawet o centymetr nie luzujemy zasad dystansowania społecznego. W domu wychodzimy do pracy, po zakupy i w życiowo niezbędnych sprawach. Trzymajmy się w tych sprawach - przestrzegał w środę premier. Zobacz także:  Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! "Pojawią się kolejne poluzowania" Premier o szczegółach odmrażania gospodarki Polski Rząd zdecydował się podzielić odmrożenie gospodarki na cztery etapy. Pierwszy z nich został wprowadzony w życie już 20 kwietnia. Wtedy też została zwiększona liczba osób przebywających w sklepach czy kościołach, otwarto parki i lasy.  W środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o wdrożeniu II etapu odmrażania gospodarki. To bardzo ważne wiadomości m.in. dla handlu i  branży turystycznej. Jakie inne obostrzenia zostaną zniesione w najbliższym czasie?  Szczegóły II etapu odmrażania gospodarki  Jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki: Od 6 maja  - możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli Od 4 maja (po przerwie majowej) - otwieranie hoteli i miejsc noclegowych. Ograniczona pozostanie działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych (siłownie, sale pobytu, baseny) - otwarcie galerii handlowych , ale w reżimie obostrzeń - na 15 mkw może przebywać jeden klient, jedna osoba.  - możliwe będą zabiegi rehabilitacyjne . - otwarte zostaną instytucje kultury. Co z kolejnymi etapami? Bardzo...

Puste półki w sklepach
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia w sklepach - to dotyczy też Lidla i Biedronki
We wtorek 31 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach zastosowanych w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. O tym musisz pamiętać przed pójściem do sklepu!

We wtorek 31 marca o godzinie 12:00 odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Polski rząd wprowadził kolejne obostrzenia mające na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa . Nowe rygory dotyczą także robienia zakupów. O czym będziemy musieli pamiętać przed pójściem do sklepu?  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Czy w Wielkanoc będzie można spotkać się z rodziną?! Są nowe zalecenia rządu Nowe obostrzenia dotyczące robienia zakupów Tak wielu nowych obostrzeń polski rząd nigdy wcześniej nie wprowadził! Jednak dynamicznie rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna oraz nieodpowiedzialne zachowania niektórych Polaków spowodowały, że zdecydowano się na wdrożenie kolejnych rygorów. Jednymi z nich są nowe zasady podczas robienia zakupów.  Od teraz w sklepach będzie mogło przebywać  tylko 3 razy więcej osób, niż jest kas.  Na przykład jeśli w sklepie jest 5 stanowisk kasowych, to zakupy będzie mogło robić maksymalnie 15 osób. Dodatkowo każdy klient przed wejściem do sklepu będzie musiał założyć rękawiczki jednorazowe. Sklepy wielkopowierzchniowe powinny je zapewnić kupującym. Podobne zasady będą obowiązywać na targowiskach - liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż  trzykrotność liczby punktów handlowych. Dodatkowo w godzinach od 10:00 do 12:00 każdego dnia, zakupy będą mogli robić wyłącznie seniorzy powyżej 65 roku życia.  W pozostałych godzinach sklepy będą dostępne dla pozostałych osób. Co więcej osoby do 18 roku życia nie mogą przebywać same w przestrzeni publicznej. Dzieci i młodzież mogą wychodzić z domu tylko z dorosłym opiekunem. Oznacza to, że same nie będą mogły również...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner