Cmentarz
East News
Newsy

W związku z koronawirusem cmentarze w Warszawie zostały zamknięte! Nie odwiedzisz grobów bliskich

Jeżeli przed świętami Wielkanocnymi planowaliście odwiedzić groby swoich bliskich, to niestety mamy dla Was zła wiadomość.

Jeżeli przed świętami Wielkanocnymi planowaliście odwiedzić groby swoich bliskich, to niestety mamy dla Was złą wiadomość. Okazuje się, że w związku z epidemią koronawirusa wszystkie cmentarze w Warszawie zostały zamknięte!

Kogo dotyczy zakaz wejścia na teren cmentarza i do kiedy zakaz będzie obowiązywać?

Flesz ewydanie

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Zamknięte cmentarze

W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi epidemii koronawirusa kilka dni temu władze wprowadziły kolejne obostrzenia. Według nowych wytycznych m.in. dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia może przebywać w przestrzeni publicznej tylko pod opieką osoby dorosłej, wprowadzono zakaz korzystania z rowerów miejskich oraz zamknięto parki, plaże i miejsca rekreacji.

Okazuje się,  że to nie koniec zmian! Zarząd Cmentarzy Komunalnych ogłosił, że w związku z epidemią koronawirusa zostały zamknięte cmentarze w Warszawie. 

Zgodnie z §17.1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zamknięte zostają cmentarze dla osób odwiedzających od dnia 1 kwietnia do dnia 11 kwietnia 2020 roku - poinformował Zarząd Cmentarzy Komunalnych.

Według nowych ograniczeń, przed Świętami Wielkanocnymi nie można odwiedzać grobów swoich bliskich. Zakaz jednak nie dotyczy pogrzebów. Z informacji medialnych wynika, że zamykane są również cmentarze w kolejnych miastach.

Zobacz także: Biedronka otwarta całą dobę przed Wielkanocą! Ogromne zmiany! Poznajcie szczegóły

W związku z epidemią koronawirusa cmentarze w Warszawie zostały zamkniete.

cmentarz
East News

Zobacz także
Czy będzie zakaz rodzinnych spotkań w Wielkanoc

Koronawirus w Polsce. Czy w Wielkanoc będzie można spotkać się z rodziną?! Są nowe zalecenia rządu

WITTCHEN szyje maseczki

Wittchen też walczy z koronawirusem - szyje maseczki dla szpitali

 

Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

Koronawirus w Polsce. Wprowadzono tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Na jak długo?
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Wprowadzono zakaz wstępu do lasów! Na jak długo?
Koronawirus w Polsce. Wprowadzono zakaz wstępu do lasów! Na jak długo?

W związku z ciągle rozprzestrzeniającym się koronawirusem postanowiono wprowadzić kolejne ograniczenia. Ministerstwo Środowiska poinformowało o tymczasowym zakazie wstępu do lasów a Parki Narodowe pozostają zamknięte. Jak długo będzie egzekwowany zakaz wstępu do lasów?  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Rząd ogłosił nowe obostrzenia: młodzież nie może sama wychodzić z domu! Co jeszcze? Koronawirus w Polsce. Zakaz wstępów do Lasów Państwowych. Zamknięte też Parki Narodowe  O tymczasowym zakazie wstępu do Lasów Państwowych poinformował resort środowiska. Lasy będą zamknięte od 3 do 11 kwietnia włącznie:  W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte Ministerstwo Środowiska zwróciło uwagę, na fakt, że "mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe". Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu -  do 11 kwietnia br. włącznie Zakaz wstępu będzie pilnowany i egzekwowany przez Straż Parków Narodowych oraz Straż...

Gwiazdy wspierają kwiaciarzy, którzy ucierpieli przez decyzję rządu
Instagram
Newsy
Wszystkich Świętych 2020: Gwiazdy wspierają sprzedawców kwiatów, którzy ucierpieli przez zamknięcie cmentarzy
Wszystkich Świętych 2020: Gwiazdy wspierają sprzedawców kwiatów, którzy ucierpieli przez zamknięcie cmentarzy

W piątek Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję rządu o zamknięciu cmentarzy aż na 3 dni. Oznacza to, że dziś, jutro czyli we Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny nie odwiedzimy grobów bliskich zmarłych. Decyzja ta odbiła się na biznesach kwiaciarzy w całym kraju, ponieważ byli już przygotowani na nadchodzące obchody święta zmarłych. Gwiazdy postanowiły wesprzeć i namówić innych do wsparcia poszkodowanych przedsiębiorców.  Zobacz także:  Wszystkich Świętych 2020: Jest oficjalna decyzja rządu! Cmentarze zamknięte nie tylko 1 listopada! Gwiazdy wspierają kwiaciarzy, którzy ucierpieli przez zamknięcie cmentarzy Gwiazdy włączyły się w akcję kupowania chryzantem i tym sposobem wspierają kwiaciarzy, którzy przez obostrzenia wprowadzone przez rząd zostali z zakupionym wcześniej towarem. Na zakup kwiatów zdecydowali się m. in. Anna Mucha, Karolina Pisarek, Aneta Zając czy Dominika Gwit.  Dostawcy kwiatów przy okolicznych cmentarzach w całej Polsce nie byli w stanie przygotować się na ewentualne zamknięcie cmentarzy, ponieważ ostateczna decyzja zapadła dopiero w piątek po południu.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Obowiązek pracy zdalnej i zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych! Premier poinformował o nowych restrykcjach Panująca pandemia koronawirusa postawiła wielu kwiatowych przedsiębiorców przed ogromnym kryzysem. W końcu Wszystkich Świętych to jeden z najintensywniejszych okresów sprzedażowych. By wspomóc handlarzy powstała akcja "Chryzantemy złociste", którą postanowiły włączyć się gwiazdy. Znani zachęcają do kupna kwiatów, które w zamiarze miały trafić na cmentarze właśnie w święto zmarłych.  W ostatniej chwili cmentarze zostały zamknięte.. Oznacza to ogromne straty dla przedsiębiorców,...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner