Za nami kolejna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego związana z pandemią koronawirusa w Polsce. Dziś Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych 5300 przypadkach nowych zakażeń. Zmarły 53 osoby. W całej Polsce od dziś obowiązuje żółta strefa. Jakie nowe informacje przekazano na konferencji?

Reklama

Nie udało Ci się zrobić zakupów w godzinach dla seniorów? Wykorzystaj kody rabatowe Frisco i zamów zakupy z dostawą do domu.

Koronawirus 2020. Jakie nowe obostrzenia? Godziny dla seniorów wracają!

Konferencję rozpoczął Mateusz Morawiecki.

Dążymy do ustabilizowania sytuacji, aby dynamika wzrostu zachorowań była malejąca.

Premier ogłosił cele na najbliższe tygodnie - możliwe ograniczenie liczby zgonów i zapewnienie bezpieczeństwa seniorom, zapewnienie wydolności systemu ochrony zdrowia oraz utrzymanie gospodarki w reżimie sanitarnym, ale na możliwie normalnych obrotach. Przypomniał również zasady obowiązujące w strefie żółtej i czerwonej.

Najważniejszą kwestią w nadchodzących tygodniach będzie ochrona seniorów. Wprowadzono godziny dla seniorów (od 65. roku życia) - od 10 do 12 w sklepach, drogeriach, aptekach. Będzie to wyglądać jak kilka miesięcy temu. Zasady zaczną obowiązywać od 15 października.

Zobacz także

Rząd przekazał również 38 mln złotych dla Domów Pomocy Społecznej dla lepszego zabezpieczenia sanitarnego.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie padły żadne nowe informacje o funkcjonowaniu szkół i uczelni.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama