Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Potwierdzono 27 przypadków zarażenia! Wśród chorych jest dziecko

Ministerstwo zdrowia potwierdza dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Zachorowała młoda kobieta oraz dziecko! Jaki jest ich stan zdrowia? 

Ministerstwo zdrowia potwierdza dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Zachorowała młoda kobieta oraz dziecko! Jaki jest ich stan zdrowia? 

11 marca potwierdzono łącznie 5 nowych zachorowań - 3 podczas porannej konferencji ministra zdrowia oraz dwie kolejne po południu. Resort zdrowia na bieżąco aktualizuje dane. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje

Obalamy mity na temat powiększania piersi silikonowymi implantami. O tych pięciu na pewno słyszałaś!

Koronawirus w Polsce. Zdiagnozowano 27 przypadków

Ministerstwo zdrowia w środowe popołudnie poinformowało o kolejnych dwóch zdiagnozowanych przypadkach koronawirusa. Na dzień dzisiejszy (11 marca) jest już 27 zachorowań. Pierwsze z nich zdiagnozowano 4 marca. 

Mamy 2 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało ministerstwo zdrowia.

Wśród chorych znalazła się kobieta z Łodzi oraz dziecko z Cieszyna: 

Potwierdzone wyniki dotyczą: dziecka z woj. śląskiego (Cieszyn), które jest w dobrym stanie oraz młodej kobiety z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie to już 27 przypadków zakażenia #koronawirus w Polsce.

Stan dziecka skomentowała rzecznik Szpitala Śląskiego w Cieszynie Ewa Herman: 

U trzeciej osoby, przebywającej na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Szpitala Śląskiego w Cieszynie, potwierdzona została obecność koronawirusa. Podobnie jak dwóch poprzednich pacjentów jest w stanie dobrym – poinformowała 

Rzecznik nie podała jednak szczegółowych informacji na temat trzeciej zakażonej osoby. Wskazała jedynie, że osoba ta miała kontakt z pacjentem 0, który wrócił z Niemiec. Ewa Herman zdradziła, że aktualnie w szpitalu przebywają jeszcze dwie osoby z podejrzeniem zakażenia.

Do tej pory potwierdzono koronawirusa u 27 osób w tym: 4 z woj. dolnośląskiego, 1 z lubuskiego, 2 z lubelskiego, 1 z małopolskiego, 4 z mazowieckiego, 1 z podkarpackiego, 8 ze śląskiego,  2 z warmińsko-mazurskiego, 1 z wielkopolskiego, 2 z zachodniopomorskiego i 1 z łódzkiego. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły, żłobki i przedszkola. Jak będzie wyglądać nauka w domu?

Ministerstwo zdrowia potwierdziło dwa kolejne przypadki koronawirusa. Do 11 marca potwierdzono już 27 zarażonych osób. 

Resort zdrowia na bieżąco aktualizuje dane dotyczące koronawirusa. 

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

Zobacz także
Szkoła klasa lekcje koronawirus

Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone?

Koronawirus, pielęgniarka

Przerażający skutek koronawirusa. Pielęgniarka pokazała szokujące zdjęcie!

 

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki
Newsy
Koronawirus w Polsce, czwartek 12.03. Najnowsze informacje. Ile chorych?
W Polsce już 51 osób jest zarażonych koronawirusem! Liczba chorych coraz szybciej się zwiększa. Gdzie nowe przypadki koronawirusa?

Ministerstwo Zdrowia w czwartek , 12 marca w komunikacie porannym poinformowało o 13 nowych przypadkach koronawirusa! To oznacza, że w Polsce jest już oficjalnie potwierdzone 44 przypadki koronawirusa !  Ilu chorych jest teraz? Zobaczcie najnowsze aktualizację! Mamy 13 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Gdzie pojawiły się nowe przypadki koronawirusa w Polsce? Nowe zakażenia SARS-CoV-2 pojawiły się w Warszawie, Lublinie, Wrocławiu, Oleśnicy, Łodzi, Sosnowcu, Chorzowie i Zawierciu: Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), czterech osób z w woj. lubelskiego (Lublin), 3 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), 3 osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź) - informuje o poranku 12 marca Ministerstwo Zdrowia. Dotychczas wśród osób zarażonych koronawirusem, które są hospitalizowane jest jedno dziecko, a pierwszy pacjent  z pozytywnym wynikiem w województwie lubelskim jest w ciężkim stanie i oddycha za pomocą respiratora.  Rząd odwołuje imprezy masowe i zamyka szkoły Z powodu koronawirusa zostały odwołane zajęcia w szkołach przedszkolach i żłobkach w dniach 12-25 marca. Rząd wprowadził również zakaz organizowania imprez masowych, a kina, teatry, opery i filharmonie zostały zamknięte.  Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN 24 zdradził, że w kolejnych dniach może być już nawet 1000 zarażonych: Prawdopodobnie za tydzień będziemy dochodzili do takiej liczby zakażonych jak w innych krajach, do tysiąca, miejmy nadzieję, że mniej - powiedział Szumowski. Minister apeluje, aby wolnego czasu dzieci nie traktowały jako dodatkowych...

Koronawirus
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce, 26 marca: Ministerstwo Zdrowia potwierdza kolejne 35 przypadków zarażenia
Koronawirus w Polsce, 26 marca: Ministerstwo Zdrowia potwierdza kolejne 35 przypadków zarażenia

Wielkimi krokami zbliża się okres, w którym dzieci przystępują do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Czy w tym roku z powodu koronawirusa, Komunie Święte nie odbędą się w terminie? Czy Komunia Święta 2020 zostanie odwołana? Są podejmowane już pierwsze decyzje. Arcybiskup katowicki Wiktor Skworc odniósł się do tej kwestii w swoim zarządzeniu. Rozważa dwie opcje. Z jego rozporządzenia wynika, że  jeśli po Wielkanocy stan epidemii koronawirusa zostanie utrzymany i dzieci nie wrócą do szkół, wszystkie Pierwsze Komunie Święte zostaną odwołane aż do czasu ustania epidemii.  Gdyby tak się nie stało, arcybiskup zaleca rodzicom podjęcie decyzji o przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej przez dziecko w porozumieniu z proboszczem:  Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości. Abp Skworc nie wyklucza także możliwości organizowania uroczystości rodzinnych w majowym terminie. Rodzina będzie miała możliwość umówienia się z księdzem na Mszę Świętą w konkretny dzień i godzinę. Wówczas dziecko przeżyje swoją I Komunię Świętą tylko w gronie najbliższych z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, czyli w małych grupach a nawet pojedynczo. Apeluje również do księży o umożliwienie rodzicom przeniesienia Komunii na wybrany przez nich późniejszy termin. Z kolei metropolita częstochowski, abp Wacław Depo nie widzi możliwości zorganizowania Pierwszych Komunii Świętych do czasu aż szkoły i parafie nie wrócą do normalnego funkcjonowania. Zobacz także:  Królowa Elżbieta mogła zostać zarażona koronawirusem od księcia Karola?! Pałac wydał oświadczenie! Koronawirus w Polsce: dane Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zachorowań -  jest już 15 ofiar śmiertelnych....

Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy
Kolejny przypadek zarażenia koronawirusem! Już 21. osób zakażonych
21. osoba zarażona koronawirusem! Dziś ogłoszono 4 nowe przypadki!

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce! To 21. osoba, u której potwierdzono wirusem SARS-CoV-2. Dziś łącznie pojawiła się informacja o czterech nowych osobach, które walczą z koronawirusem . Jaki jest stan pacjentki? Wiemy, w którym szpitalu przebywa! Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone? 21 przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce! We wtorek, 10 marca, poinformowano o trzech nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Jeden z pacjentów przebywa w Warszawie, a dwóch w Cieszynie. Kolejna pacjentka pochodzi z województwa dolnośląskiego i przybywa w szpitalu we Wrocławiu: Mamy nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z województwa dolnośląskiego, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu - czytamy w komunikacie opublikowanym na Twitterze Ministerstwa Zdrowie.  Jak informuje Ministerstwo Zdrowia pacjentka jest młoda, nie znajduje się w grupie wysokiego ryzyka, na chwilę obecną jej stan określono jako dobry. Pacjentka jest młoda, a jej stan jest dobry. W tej chwili mamy potwierdzonych 21 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. — Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) March 10, 2020 Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje? Z każdym dniem ilość osób zarażonych koronawirusem się zwiększa! Lekarze apelują o zachowanie środków ostrożności.    

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik