Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły, żłobki i przedszkola. Jak będzie wyglądać nauka w domu?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków z powodu koronawirusa!

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków z powodu koronawirusa. Groźny wirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie. Niestety, 4 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym przypadku zarażenia w Polsce, a dziś (11 marca) już 25 osób zmaga się z koronawirusem! Wraz ze wzrostem zachorowań władze wprowadziły m.in. zakaz organizowania imprez masowych. Teraz okazuje się, że zostaną również zamknięte wszystkie szkoły oraz placówki kulturalne. 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Co z dziećmi, które muszą zostać w domu?

Co dzieci będą robić podczas przymusowej przerwy? Z pewnością jest to świetny czas na nadrobienie wszystkich zaległości i przypomnienie materiału, który dzieci poznały do tej pory. Czas wolny dzieci będą mogły spędzić również na czytaniu książek i rozwijanie swoich pasji. Z pewnością nie jest wskazane, żeby w tym czasie dzieci brały udział w wydarzeniach z udziałem dużej liczby osób. Minister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej apelował, żeby dzieci nie traktowały zamknięcia szkół jako dodatkowych wakacji. Przedstawiciele władz apelowały, żeby dzieci w miarę możliwości pozostawały w domu, a w wolnym czasie uzupełniły braki w nauce. 

Jeśli chodzi o nauczycieli to oni zgodnie z kodeksem pracy będą w gotowości do pracy natomiast nie będziemy wymagali, aby przychodzili do szkoły- mówił przedstawiciel MEN. Będziemy natomiast alelowali o to, aby zapewnili uczniom pewne możliwości kształcenia. Nie może być to kształcenie systematyczne, obejmujące całą młodzież ponieważ nie każde dziecko, nie każdy młody człowiek ma dostęp do internetu, więc nie chcielibyśmy wprowadzać nierówności. Natomiast nauczyciele korzystając z takiej platformy edukacyjnej epodreczniki.pl na której znajduje się bardzo dużo materiałów dydaktycznych mogą przecież proponować uczniom zdalnie zajęcia rozszczerzające ich wiedzę. 

Co ciekawe, minister zdrowia zwrócił również uwagę, żeby nie pozostawiać dzieci pod opieką osób starszych, które według specjalistów najgorzej znoszą chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2. 

Przypominamy, że rodzice dzieci, które zostały zwolnione z zajęć mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy- mają również prawo do wykorzystania 60 dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy z powodu zamknięcia placówki oświatowej.

Od 16 marca (poniedziałek) szkoły będą zamknięte przez dwa tygodnie, jednak jutro i w piątek (12 i 1 marca) szkoły zapewnią opiekę uczniom - bez zajęć dydaktycznych. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Premier: "Może być istotny przyrost zachorowań". Jest pierwsza ważna decyzja!

Władze odwołały zajęcia w szkołach przez koronawirusa.

East News

Nie wiadomo, czy MEN wydłuży rok szkolny.

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

 

Księżna Kate i królowa Elżbieta razem
EastNews
Newsy
Księżna Kate i królowa Elżbieta II cierpią na tę samą chorobę! O co chodzi?
Księżna Kate i królowa Elżbieta II cierpią na tę samą chorobę! O co chodzi?

Mogłoby się wydawać, że członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają bajkowe życie, bowiem mieszkają w pałacach, mają służbę i nie muszą martwić się o pieniądze. Nie do końca tak jest... Zarówno królowa Elżbieta II , jak i jej dzieci i wnukowie muszą przestrzegać zasad protokołu, wykonywać liczne obowiązki, odbywać po kilkanaście podróży w ciągu roku i uważać na każdy swój krok. I przede wszystkim zawsze być do dyspozycji! Księżna Kate przez wszystkie swoje ciąże była bardzo aktywna, choć nie zawsze dobrze się czuła. Teraz też często zdarza się, że Kate źle się poczuje, ale nie rezygnuje ze swoich obowiązków. Ostatnio podczas urodzin królowej Elżbiety II zrobiło jej się słabo i odczuwała mdłości, ale nie zrezygnowała z udziału w uroczystości. Co takiego stało się Kate? Okazuje się, że żona księcia Williama cierpi na tę samą chorobę, co królowa Elżbieta II. O co chodzi? Zobacz także:   Książę William próbował w ostatniej chwili odwołać swój ślub z księżną Kate? Zaskakujące informacje!       Tanie noclegi na całym świecie! Wybierz najlepszą opcję dla Ciebie na stronie Booking.com wyprzedaże .  

Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy
Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Dziś rano (11 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach w Polsce. Na chwilę obecną już u 25 osób u których wykryto wirusa SARS-CoV-2. Teraz okazuje się, że władze postanowiły zamknąć szkoły, a od jutra (12 marca) zostaną zamknięte również kina, muzea i teatry. Dodatkowo w niektórych miastach, np. w Łodzi czy w Szczecinie zamknięte zostaną baseny, hale sportowe, lodowiska. Podczas konferencji prasowej ogłoszono, że szkoły zostaną zamknięte na 2 tygodnie od najbliższego poniedziałku. Jutro i w piątek (12 i 13 marca) szkoły, będą jeszcze otwarte, jednak nie będą prowadzone zajęcia edukacyjne. W związku z koronawirusem władze zdecydowały również zamknąć wszystkie placówki kultury - kina, muzea, teatry, opery itd.  Podczas konferencji prasowej poinformowano, że uzdrowiska nie będą zamykane. Minister zdrowia apelował, żeby podczas dni wolnych od szkoły dzieci nie były pod opieką osób starszych (dziadków).  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje? Dotyczy to też wszystkich szkół i uczelni artystycznych - podczas konferencji prasowej mówił minister kultury Piotr Gliński.  Wciąż nie wiadomo, co z centrami handlowymi- czy zostaną zamknięte lub zostaną wprowadzone zmiany w godzinach otwarcia. Wiadomo jednak, że  Biedronka już teraz wprowadza dodatkowe czyszczenie wózków sklepowych. Premier apelował, żeby w miarę możliwości pracodawcy pozwolili, żeby pracownicy mogli pracować zdalnie.  Przypominamy, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został ogłoszony 4 marca. Dziś (11 marca) wiadomo już,  że jest już 25 przypadków...

East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Czy szkoły zostaną zamknięte na dłużej? Jest stanowisko Ministra Edukacji
Czy przez epidemię koronawirusa szkoły w Polsce będą zamknięte na dłużej niż 14 dni? Minister Edukacji zabrał głos w tej sprawie.

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w coraz szybszym tempie. Ministerstwo Zdrowia podejrzewa, że największy okres zachorowań dopiero przed nami. Czy w takim razie szkoły zostaną zamknięte na dłużej niż 14 dni? Minister Edukacji, Dariusz Piontkowski zabrał głos w tej sprawie. Niestety, jego słowa nie napawają optymizmem.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: W następnym tygodniu może być nawet 10 tys. zarażonych? Czy szkoły zostaną zamknięte na kolejne tygodnie? Rozprzestrzeniający się koronawirus w Polsce sparaliżował pracę placówek oświatowych. W ubiegłym tygodniu polski rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół i uczelni na okres 14 dni. Jak przewiduje Ministerstwo Zdrowia, największy okres zachorowań dopiero przed nami. Łukasz Szumowski w rozmowie z Dorotą Gawryluk przedstawił dość pesymistyczne prognozy.  Ja przygotowuję się na sytuację taką, jak w innych krajach, czyli wzrostu bardzo znacznego. Na koniec tego tygodnia, to myślę, że to będzie 1500, może trochę więcej chorych.  W następnym tygodniu to może być dobrych kilka tysięcy, jak nie dochodzenie do liczby 10 tysięcy  -  przyznał Łukasz Szumowski w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie "Gość Wydarzeń".  Czy w takim razie szkoły będą zamknięte dłużej niż przez najbliższe 14 dni? Minister Edukacji Dariusz Piontkowski był gościem programu TVP "Kwadrans polityczny" i wyjawił, że niestety taki scenariusz jest brany pod uwagę, ze względu na przewidywany wzrost liczby zachorowań.  Wydaje się oczywiste, że absurdem byłoby otwieranie szkół. To jest więc kwestia czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie mówiące o tym, że wydłużamy okres zamknięcia placówek. [...]  Bardzo prawdopodobne, że tak będzie, że kolejnym momentem, do którego przedłużymy...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner