Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Nowe informacje w sprawie powrotu uczniów do szkół. Ważny komentarz ministra 

Minister zdrowia o powrocie dzieci do szkół. Czy wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Co z maturami 2020?

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół? Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia przedstawiono plan stopniowego rozmrażania gospodarki, który ma być przeprowadzony w etapach. Kwestia szkół przedszkoli i żłobków zostanie poruszona dopiero w 3 etapie: 

Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali.

Niedawno Jadwiga Emilewicz poinformowała, że dzieci raczej nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Te słowa skomentował minister edukacji Dariusz Piontkowski. Czy coś się zmieniło? 

Zobacz także: Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Koronawirus w Polsce. Czy uczniowie wrócą do szkoły przed wakacjami? 

Minister edukacji Dariusz Piątkowski odniósł się do słów Jadwigi Emilewicz na temat tego, że dzieci nie wrócą do szkół przed wakacjami. W rozmowie z Interią.pl przyznał że to tylko jeden z możliwych scenariuszy. Minister podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że nauka domowa jest męcząca, ale dostrzega też pewien dobry aspekt: 

Większość nauczycieli, rodziców i uczniów chciałaby, aby przynajmniej na jakiś czas możliwy był powrót do tradycyjnego nauczania. Dostaję takie sygnały, rozmawiam ze znajomymi nauczycielami, rodzicami. Uczniowie tęsknią za rówieśnikami, ale też za tradycyjną formułą nauczania. Siedzenie przed komputerem, brak relacji z żywym człowiekiem, to nie to samo, co bezpośredni kontakt. Paradoksalnie może to być pozytywny efekt tej epidemii - młodzież, która dotąd tęskniła za komputerem, może zacznie teraz doceniać bezpośrednie relacje.

W rozmowie z Interią podkreślił również, że decyzja o powrocie do szkół będzie uzależniona od etapu zagrożenia epidemiologicznego. 

Być może dużą część rygorów, która obowiązuje w tej chwili, będziemy musieli stosować przez dłuższy czas. Z drugiej strony może pojawić się możliwość powrotu do szkoły. Jeśli okazałoby się, że jest to możliwe w czerwcu, to tym bardziej we wrześniu.

Minister został zapytany również o to, co oznacza fakt, że w prezentowanych etapach rozmrażania gospodarki nie ma mowy o całkowitym powrocie dzieci do szkół: 

Tyle, że być może nie będzie powrotu do szkół przed wakacjami. Teraz nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego na 100 proc. Trzeba jeszcze trochę poczekać. W jakimś momencie, w uzgodnieniu z ministrem zdrowia, wydamy odpowiednie decyzje.

Ostateczna decyzja będzie jednak należała do ministra zdrowia oraz głównego inspektora sanitarnego: 

Najważniejsze zdanie w tym temacie mają minister zdrowia i główny inspektor sanitarny.

Dariusz Piątkowski wyjaśnił również dlaczego w pierwszej kolejności do szkół miałyby wracać młodsze dzieci a nie ci, którzy niedługo będą absolwentami: 

Wychodzimy z założenia, że maturzyści kończą zajęcia dydaktyczne i nauczyciel raczej już może uzupełniać, korygować wiedzę maturzysty np. w trakcie konsultacji i taka możliwość istnieje, choćby w formie zdalnej. Można też sobie wyobrazić tradycyjne spotkanie z nauczycielem, jeden na jeden, oczywiście z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Z tego co wiem, uczniowie konsultują się z nauczycielami przede wszystkim przez internet, np. przez maila lub komunikator. W przypadku przedszkoli i klas I-III chodzi głównie o opiekę nad dziećmi młodszymi, których rodzice powinni wrócić do pracy, szczególnie w tych dziedzinach, które są niezbędne dla funkcjonowania całego społeczeństwa, jak np. służba zdrowia.

Minister zdrowia skomentował również kwestie matur. Przyznał, że prawdopodobnie odbędą się tylko w formie pisemnej, ale na razie decyzje nie zostały jeszcze podjęte. To tylko jedna z możliwości. 

Zobacz także: Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę

Minister edukacji Dariusz Piątkowski o powrocie dzieci do szkół. Nie wiadomo jednak, czy uczniowie wrócą do szkół jeszcze przed wakacjami. 

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News
Newsy
Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!

Kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół? To pytanie zadają sobie wszyscy rodzice uczniów, którzy od kilku tygodni nie chodzą do szkoły. Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia dowiedzieliśmy się, że władze planują stopniowe odmrażanie gospodarki, które ma być prowadzone w etapach. W trzecim etapie znoszenia obostrzeń pojawiła się informacja powrocie  dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków.  Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali. Czy to oznacza również, że dzieci wkrótce rozpoczną naukę w szkole i zakończy się nauczanie zdalne? Najnowsza wypowiedź wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz nie jest zbyt optymistyczna.., Co z nauką w szkołach? W związku z pandemią koronawirusa władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń- zamknięto wówczas szkoły, przedszkola i żłobki, a dzieci rozpoczęły nauczanie zdalne. Czy teraz w związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń władze chcą otworzyć szkoły? Kiedy dzieci będą mogły wrócić do placówek oświatowych? Szkoły w pełnym rytmie nauki prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do swojej działalności- Jadwiga Emilewicz powiedziała dziś w programie Onet Rano. (...) W dalszych etapach mówimy o opiece organizowanej w szkołach i przedszkolach dla dzieci, po to, żeby wtedy, kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu, żeby rodzice mogli wrócić do pracy- dodała.  Rodzice i uczniowie z pewnością zastanawiają się, czy w związku z obecną sytuacją rok szkolny zostanie przedłożony i jak w ogóle będzie wyglądać klasyfikacja dzieci do następnej klasy- czy będzie automatyczna dla każdego ucznia? Minister edukacji...

Czy dzieci wrócą do szkół przed wakacjami 2020?
East News
Newsy
Powrót dzieci do szkół jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji zabrał głos!

Jak długo potrwa jeszcze nauczanie online? Czy dzieci wrócą jeszcze do szkoły przed wakacjami? Są to pytania, które najczęściej zadają sobie rodzice dzieci w wieku szkolnym. Od ponad dwóch miesięcy z powodu epidemii uczniowie uczą się w domach. Czy coś się zmieni jeszcze przed końcem roku szkolnego? W poniedziałek w radiowych "Sygnałach Dnia" mówił o tym minister edukacji Dariusz Piontkowski.  Zobacz także:  Nowe zasady działania żłobków i przedszkoli od 6 maja! Ile dzieci będzie mogło przebywać w jednej grupie? Czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami?  W ubiegłym tygodniu premier i minister zdrowia przekazali informacje na temat odmrażania działalności żłobków i przedszkoli. Placówki te będą mogły zostać otwarte już od 6 maja. O tym, które placówki rzeczywiście rozpoczną działalność zależy od samorządów. Dodano również, że jeżeli rodzic nie ma możliwości wysłania dziecka do żłobka lub przedszkola to może skorzystać z zasiłku opiekuńczego dla dzieci do lat 8, który został przedłużony do 24 maja. A co z uczniami? Czy dzieci w wieku szkolnym wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji Dariusz Piątkowski poinformował, że jest rozważane otwarcie klas 1-3 w ostatnim miesiącu roku szkolnego:  Różne warianty rozważamy, trudno teraz powiedzieć jak to będzie wyglądało. Za dwa, trzy tygodniu będziemy mieć więcej danych i będzie można podjąć decyzję. Być może w końcu maja zdecydujemy się na otwarcie opieki także w klasach młodszych 1-3 - powiedział w "Sygnałach Dnia". I dodał, że powrót do szkoły klas starszych również nie jest wykluczony.  Czy to dobry pomysł? Z powodu pandemii koronawirusa przesunięte zostały również terminy matur oraz...

Szkoły zamknięte do 26 czerwca
Newsy
Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Oficjalne stanowisko resortu edukacji 
Kiedy powrót dzieci do szkół? Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Jest oficjalna decyzja rządu.

Od 18 maja rusza trzeci etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas ostatniej konferencji prasowej od 25 maja w szkołach będą świadczone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla uczniów z klas 1-3. Jednak ogólnie zamknięcie szkół zostało przedłużone do 26 czerwca.  Zobacz także:  Już 25 maja pierwsi uczniowie wrócą do szkół! Którzy i na jakich zasadach? Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami  Z najświeższych informacji przekazanych przez resort edukacji wynika, że normalna nauka w szkołach rozpocznie się najwcześniej we wrześniu 2020. Dzieci nie pójdą do szkół przed wakacjami: Przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie - zapowiedział resort edukacji Natomiast od 25 maja będzie możliwa jedynie opieka nad dziećmi klas 1-3 szkoły podstawowej. Jednak posyłanie dzieci na te zajęcie nie będzie obowiązkowe. Ruszy również nauka w szkołach policealnych oraz praktyki w technikach i indywidualne zajęcia w ośrodkach rehabilitacyjno-dydaktycznych.  Od 18 maja rząd wprowadza także konsultacje w szkołach z nauczycielami dla uczniów z najstarszych klas. Od 1 czerwca tego typu konsultacje mają być dostępne dla wszystkich uczniów np. w celu poprawienia ocen.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia! Dzieci nie wrócą do nauki w szkołach przed wakacjami. Resort edukacji poinformował o zamknięciu szkół do 26 czerwca.   

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner