Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News
Newsy

Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!

Kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół? To pytanie zadają sobie wszyscy rodzice uczniów, którzy od kilku tygodni nie chodzą do szkoły. Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia dowiedzieliśmy się, że władze planują stopniowe odmrażanie gospodarki, które ma być prowadzone w etapach. W trzecim etapie znoszenia obostrzeń pojawiła się informacja powrocie  dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków. 

Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali.

Czy to oznacza również, że dzieci wkrótce rozpoczną naukę w szkole i zakończy się nauczanie zdalne? Najnowsza wypowiedź wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz nie jest zbyt optymistyczna..,

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Co z nauką w szkołach?

W związku z pandemią koronawirusa władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń- zamknięto wówczas szkoły, przedszkola i żłobki, a dzieci rozpoczęły nauczanie zdalne. Czy teraz w związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń władze chcą otworzyć szkoły? Kiedy dzieci będą mogły wrócić do placówek oświatowych?

Szkoły w pełnym rytmie nauki prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do swojej działalności- Jadwiga Emilewicz powiedziała dziś w programie Onet Rano. (...) W dalszych etapach mówimy o opiece organizowanej w szkołach i przedszkolach dla dzieci, po to, żeby wtedy, kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu, żeby rodzice mogli wrócić do pracy- dodała. 

Rodzice i uczniowie z pewnością zastanawiają się, czy w związku z obecną sytuacją rok szkolny zostanie przedłożony i jak w ogóle będzie wyglądać klasyfikacja dzieci do następnej klasy- czy będzie automatyczna dla każdego ucznia? Minister edukacji rozwiał wszelkie wątpliwości!

Zdecydowana większość uczniów i tak nie ma problemu żeby uzyskać promocję. Jeżeli nauczyciel dostarcza materiały, różnymi sposobami kontaktuje się z uczniem, to na czym polega niemożność uczenia się? To tak naprawdę często kwestia chęci lub nie. W każdej metodzie nauczania to od współpracy nauczyciela z uczniami zależy czy są efekty, czy nie. Nauczyciele mają autonomię, w każdej szkole jest wewnętrzny system oceniania, według którego nauczyciele oceniają uczniów- Dariusz Piontkowski zdradził w Radiu Plus. 

A co minister edukacji powiedział o ewentualnym przedłużeniu roku szkolnego?

Na siłę przedłużanie roku szkolnego nie będzie służyło wcale poszerzaniu wiedzy i umiejętności uczniów. Uczniowie też potrzebują odpoczynku. Sama realizacja podstawy programowej nie jest akurat celem najważniejszym, któremu należy poświęcić wszystkie inne elementy. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów jest zdecydowanie ważniejsze. Na razie nie mamy planów przedłużania zajęć i roku szkolnego- minister mówił w Radiu Plus. 

Przypominamy, że na chwilę obecną nauka w szkołach zawieszona jest do 26 kwietnia.

Zobacz także: Minister Zdrowia o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek: "Jak będzie szczepionka"!

Nie wiadomo, czy w tym roku szkolnym dzieci będą mogly wrócić do szkoły. 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

Czy uczniowie do końca roku szkolnego będą uczyć się zdalnie?

East News

  

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Dzieci wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Jest decyzja ministra edukacji narodowej! 
Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest decyzja ministra edukacji narodowej!

Przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej podczas konferencji prasowej poinformował, kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkoły. Czy uczniowie wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Dariusz Piontkowski rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie! To ważna wiadomość dla rodziców wszystkich uczniów, którzy na początku marca rozpoczęli nauczanie zdalne! Uczniowie nie wrócą do szkoły przed wakacjami W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już na początku marca wprowadziły wiele obostrzeń. Zamknięto wówczas galerie handlowe, kina szkoły czy place zabaw. Od 12 marca dzieci nie chodzą również do szkoły- od tamtej chwili trwa nauczanie zdalne. Rodzice i uczniowie z pewnością zastanawiają się teraz, czy dzieci wrócą do szkoły i zajęć stacjonarnych jeszcze przed wakacjami. Teraz minister edukacji narodowej rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej przyznał, że w tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą do szkół! Fizycznie, w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. (…) Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku. Przygotowując rekrutację mamy nadzieję, że ta rekrutacja będzie przygotowywała dzieci i młodzież do powrotu do nauki w tradycyjnej formule- powiedział Dariusz Piontkowski. Od dziś uruchomiliśmy konsultacje dla wszystkich dzieci w szkołach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że części zajęć nie można przeprowadzić bez zajęć praktycznych czy spotkań z wychowawcą.  Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej  podczas spotkania z mediami mówił również o koloniach i obozach dla dzieci podczas tegorocznych wakacji. Dariusz Piontkowski potwierdził, że na obecnie dzieci będą mogły pojechać na wakacje.  Opublikowaliśmy informacje o tym,...

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Młodsi uczniowie również wrócą do nauczania zdalnego?! Jest komentarz

Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem  uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych wkrótce dołączą do swoich starszych kolegów i również będą uczuć się zdalnie? Jest komentarz ministra edukacji i nauki! Przemysław Czarnek w jednym z wywiadów odpowiedział na pytanie, czy władze rozważają teraz powrót wszystkich dzieci do nauczania zdalnego.  Co z najmłodszymi uczniami? W związku z pandemią koronawirusa i rosnącą liczbą zakażeń w ostatnich tygodniach władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń. Od kilku dni cała Polska znajduje się w strefie czerwonej w której obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel, ograniczenie działalności restauracji czy ograniczenia przemieszczania się dla seniorów powyżej 70. roku życia oraz dla młodzieży poniżej 16. roku życia. Od 24 października uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych wrócili do nauczania zdalnego - taka forma nauczania ma funkcjonować do 8 listopada. Stacjonarnie nadal uczą się dzieci z klas I-III klas podstawowych. Czy to się wkrótce zmieni? Czy najmłodsi uczniowie również będą korzystać z nauki zdalnej? Minister edukacji i nauki rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Na ten moment nie. Nie ma takiej potrzeby, również dlatego, że zgodnie z wszystkimi danymi statystycznymi i opiniami ekspertów, specjalistów najmniej narażeni na zarażanie się i również najmniej narażeni na to, że będą przenosić koronawirusa są dzieci w wieku do 10, do 12 roku życia, do 10 roku w szczególności. Dlatego klasy I-III zostają w szkołach - Przemysław Czarnek powiedział w TVP Info.  Minister edukacji i nauki odpowiedział również, czy  nauczanie zdalne dla starszych uczniów, które jest...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner