Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News
Newsy

Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!

Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!

Kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół? To pytanie zadają sobie wszyscy rodzice uczniów, którzy od kilku tygodni nie chodzą do szkoły. Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia dowiedzieliśmy się, że władze planują stopniowe odmrażanie gospodarki, które ma być prowadzone w etapach. W trzecim etapie znoszenia obostrzeń pojawiła się informacja powrocie  dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków. 

Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali.

Czy to oznacza również, że dzieci wkrótce rozpoczną naukę w szkole i zakończy się nauczanie zdalne? Najnowsza wypowiedź wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz nie jest zbyt optymistyczna..,

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Co z nauką w szkołach?

W związku z pandemią koronawirusa władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń- zamknięto wówczas szkoły, przedszkola i żłobki, a dzieci rozpoczęły nauczanie zdalne. Czy teraz w związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń władze chcą otworzyć szkoły? Kiedy dzieci będą mogły wrócić do placówek oświatowych?

Szkoły w pełnym rytmie nauki prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do swojej działalności- Jadwiga Emilewicz powiedziała dziś w programie Onet Rano. (...) W dalszych etapach mówimy o opiece organizowanej w szkołach i przedszkolach dla dzieci, po to, żeby wtedy, kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu, żeby rodzice mogli wrócić do pracy- dodała. 

Rodzice i uczniowie z pewnością zastanawiają się, czy w związku z obecną sytuacją rok szkolny zostanie przedłożony i jak w ogóle będzie wyglądać klasyfikacja dzieci do następnej klasy- czy będzie automatyczna dla każdego ucznia? Minister edukacji rozwiał wszelkie wątpliwości!

Zdecydowana większość uczniów i tak nie ma problemu żeby uzyskać promocję. Jeżeli nauczyciel dostarcza materiały, różnymi sposobami kontaktuje się z uczniem, to na czym polega niemożność uczenia się? To tak naprawdę często kwestia chęci lub nie. W każdej metodzie nauczania to od współpracy nauczyciela z uczniami zależy czy są efekty, czy nie. Nauczyciele mają autonomię, w każdej szkole jest wewnętrzny system oceniania, według którego nauczyciele oceniają uczniów- Dariusz Piontkowski zdradził w Radiu Plus. 

A co minister edukacji powiedział o ewentualnym przedłużeniu roku szkolnego?

Na siłę przedłużanie roku szkolnego nie będzie służyło wcale poszerzaniu wiedzy i umiejętności uczniów. Uczniowie też potrzebują odpoczynku. Sama realizacja podstawy programowej nie jest akurat celem najważniejszym, któremu należy poświęcić wszystkie inne elementy. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów jest zdecydowanie ważniejsze. Na razie nie mamy planów przedłużania zajęć i roku szkolnego- minister mówił w Radiu Plus. 

Przypominamy, że na chwilę obecną nauka w szkołach zawieszona jest do 26 kwietnia.

Zobacz także: Minister Zdrowia o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek: "Jak będzie szczepionka"!

Nie wiadomo, czy w tym roku szkolnym dzieci będą mogly wrócić do szkoły. 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

Czy uczniowie do końca roku szkolnego będą uczyć się zdalnie?

East News

Zobacz także
Koronawirus

Szczyt zachorowań na koronawirusa dopiero przed nami!? Nowa prognoza dla Polski!

Szpital, walka z koronawirusem

Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci

  

Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Młodsi uczniowie również wrócą do nauczania zdalnego?! Jest komentarz
Młodsi uczniowie również wrócą do nauczania zdalnego?! Jest komentarz

Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem  uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych wkrótce dołączą do swoich starszych kolegów i również będą uczuć się zdalnie? Jest komentarz ministra edukacji i nauki! Przemysław Czarnek w jednym z wywiadów odpowiedział na pytanie, czy władze rozważają teraz powrót wszystkich dzieci do nauczania zdalnego.  Co z najmłodszymi uczniami? W związku z pandemią koronawirusa i rosnącą liczbą zakażeń w ostatnich tygodniach władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń. Od kilku dni cała Polska znajduje się w strefie czerwonej w której obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel, ograniczenie działalności restauracji czy ograniczenia przemieszczania się dla seniorów powyżej 70. roku życia oraz dla młodzieży poniżej 16. roku życia. Od 24 października uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych wrócili do nauczania zdalnego - taka forma nauczania ma funkcjonować do 8 listopada. Stacjonarnie nadal uczą się dzieci z klas I-III klas podstawowych. Czy to się wkrótce zmieni? Czy najmłodsi uczniowie również będą korzystać z nauki zdalnej? Minister edukacji i nauki rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Na ten moment nie. Nie ma takiej potrzeby, również dlatego, że zgodnie z wszystkimi danymi statystycznymi i opiniami ekspertów, specjalistów najmniej narażeni na zarażanie się i również najmniej narażeni na to, że będą przenosić koronawirusa są dzieci w wieku do 10, do 12 roku życia, do 10 roku w szczególności. Dlatego klasy I-III zostają w szkołach - Przemysław Czarnek powiedział w TVP Info.  Minister edukacji i nauki odpowiedział również, czy  nauczanie zdalne dla starszych uczniów, które jest...

Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej
East News
Newsy
Rozpoczęcie roku szkolnego zostanie opóźnione? Ważna wiadomość dla uczniów i rodziców!
Rozpoczęcie roku szkolnego zostanie opóźnione? Ważna wiadomość dla uczniów i rodziców!

Minister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej zdradził, jak ma wyglądać rozpoczęcie roku szkolnego podczas pandemii koronawirusa. Czy wszystkie dzieci 1 września wrócą do szkół? Dariusz Piontkowski rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie. Zobaczcie, co powiedział przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej! Co z rozpoczęściem roku szkolnego? Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji i już za kilka dni rozpocznie się wrzesien. Dzieci powoli szykują się do powrotu do szkoły, jednak tym razem rzeczywistość szkolna będzie wyglądać inaczej niż dotychczas. W związku z pandemią koronawirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej  przygotowało wytyczne dla dyrektorów szkół. Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej zapewnił, że wszyscy uczniowie mogą bezpiecznie wrócić do szkół i rozpocząć naukę stacjonarną. W przypadku niektórych placówek pojawia się jednak możliwość przejścia na nauczanie zdalne- mogą być to szkoły, które znajdują się w strefach żółtych i czerwonych. To jednak nie koniec! Zobaczcie, co powiedział minister edukacji narodowej: Jeżeli okaże się, że w danym powiecie jest bardzo trudna sytuacja epidemiczna, inspektor sanitarny może opóźnić tam rozpoczęcie roku szkolnego- powiedział minister edukcacji narodowej.  Dariusz Piontkowski podczas spotkania z mediami przyznał, że MEN przygotował kilka modeli funkcjonowania szkół i to dyrektorzy będą decydować, jaki model wprowadzą w danej placówce.  Najbardziej radykalny model to taki, z jakim będziemy mieć do czynienia w najbardziej zagrożonych powiatach. Zakładamy, że tam przerwa w nauce nie będzie dłuższa niż w przypadku praktykowanej aktualnie kwarantanny- mówił na konferencji prasowej. Waszym zdaniem 1 września dzieci powinny wrócić do...

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner