Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News

Kiedy powrót do szkół? Wicepremier zapowiada: W tym roku uczniowe raczej nie wrócą!

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News

Kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkół? To pytanie zadają sobie wszyscy rodzice uczniów, którzy od kilku tygodni nie chodzą do szkoły. Podczas ostatniej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia dowiedzieliśmy się, że władze planują stopniowe odmrażanie gospodarki, które ma być prowadzone w etapach. W trzecim etapie znoszenia obostrzeń pojawiła się informacja powrocie  dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków. 

Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach szkolnych 1-3 przy ustalonej maksymalnej liczbie dzieci w sali.

Czy to oznacza również, że dzieci wkrótce rozpoczną naukę w szkole i zakończy się nauczanie zdalne? Najnowsza wypowiedź wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz nie jest zbyt optymistyczna..,

Co z nauką w szkołach?

W związku z pandemią koronawirusa władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń- zamknięto wówczas szkoły, przedszkola i żłobki, a dzieci rozpoczęły nauczanie zdalne. Czy teraz w związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń władze chcą otworzyć szkoły? Kiedy dzieci będą mogły wrócić do placówek oświatowych?

Szkoły w pełnym rytmie nauki prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do swojej działalności- Jadwiga Emilewicz powiedziała dziś w programie Onet Rano. (...) W dalszych etapach mówimy o opiece organizowanej w szkołach i przedszkolach dla dzieci, po to, żeby wtedy, kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu, żeby rodzice mogli wrócić do pracy- dodała. 

Rodzice i uczniowie z pewnością zastanawiają się, czy w związku z obecną sytuacją rok szkolny zostanie przedłożony i jak w ogóle będzie wyglądać klasyfikacja dzieci do następnej klasy- czy będzie automatyczna dla każdego ucznia? Minister edukacji rozwiał wszelkie wątpliwości!

Zdecydowana większość uczniów i tak nie ma problemu żeby uzyskać promocję. Jeżeli nauczyciel dostarcza materiały, różnymi sposobami kontaktuje się z uczniem, to na czym polega niemożność uczenia się? To tak naprawdę często kwestia chęci lub nie. W każdej metodzie nauczania to od współpracy nauczyciela z uczniami zależy czy są efekty, czy nie. Nauczyciele mają autonomię, w każdej szkole jest wewnętrzny system oceniania, według którego nauczyciele oceniają uczniów- Dariusz Piontkowski zdradził w Radiu Plus. 

A co minister edukacji powiedział o ewentualnym przedłużeniu roku szkolnego?

Na siłę przedłużanie roku szkolnego nie będzie służyło wcale poszerzaniu wiedzy i umiejętności uczniów. Uczniowie też potrzebują odpoczynku. Sama realizacja podstawy programowej nie jest akurat celem najważniejszym, któremu należy poświęcić wszystkie inne elementy. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów jest zdecydowanie ważniejsze. Na razie nie mamy planów przedłużania zajęć i roku szkolnego- minister mówił w Radiu Plus. 

Przypominamy, że na chwilę obecną nauka w szkołach zawieszona jest do 26 kwietnia.

Zobacz także: Minister Zdrowia o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek: "Jak będzie szczepionka"!

Nie wiadomo, czy w tym roku szkolnym dzieci będą mogly wrócić do szkoły. 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

Czy uczniowie do końca roku szkolnego będą uczyć się zdalnie?

East News

  

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58