Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Czy matury 2020 odbędą się w terminie? Jest oficjalny komentarz

Czy dwutygodniowa przerwa z zajęciach edukacyjnych wpłynie na terminy matur 2020? Jest oficjalny komentarz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Decyzją rządu zamknięto szkoły, przedszkola oraz żłobki. Szkoły będą nieczynne przynajmniej do 25 marca. Dzieci będą uczyły się zdalnie lub pod opieką rodziców. Co z przygotowaniem do matur oraz egzaminów ósmoklasisty, które powinny odbyć się kolejno w maju oraz kwietniu? Jest komentarz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone?

Julia Wieniawa tłumaczy się z wyjazdu do Włoch tuż przed maturą oraz zdradza, jak jej poszło!

Koronawirus w Polsce. Czy matury 2020 odbędą się w terminie? 

11 marca 2020 r. Minister Edukacji Narodowej ogłosił zawieszenie zajęć dydaktycznych i zamknięcie szkół na terenie całej Polski. Przerwa ma potrwać przynajmniej do 25 marca. W tym czasie uczniów powinna obowiązywać kwarantanna podczas której powinni spędzić ten czas w domu i zrezygnować z pojawiania się w miejscach dużego skupiska ludzi. Wielu maturzystów oraz uczniów przygotowujących się do egzaminów ósmoklasisty zastanawia się czy w wyniku wymuszonej przerwy z powodu koronawirusa daty ich testów zostaną przesunięte. 

Centralna Komisja Egzaminacyjna informuje, że na tę chwilę daty egzaminów pozostają bez zmian: 

Terminy egzaminów na razie pozostają takie, jak w harmonogramie, tj.
* egz. ósmoklasisty - 21-23 kwietnia
* egz. maturalny - 4-22 maja.
W czasie zawieszenia zajęć (12.03-25.03) zapraszamy uczniów do korzystania z materiałów na naszej stronie: http://cke.gov.pl . - informuje CKE na Twitterze

Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie będą kształcić się za pomocą e-learningu. Sytuacja związana z koronawirusem jest dynamiczna, oznacza to, że po dwóch tygodniach MEN podejmie decyzję co dalej. Jak zaznacza CKE, terminy egzaminów maturalnych "na razie" odbędą się bez zmian, co może oznaczać, że termin może ale nie musi ulec zmianie. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Organizatorzy masowo odwołują koncerty! Ile stracą gwiazdy?

Centralna Komisja Egzaminacyjna uspokaja, że na tę chwilę egzaminy maturalne oraz egzaminy ósmoklasisty odbędą się bez zmian. 

Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News

Jak informował minister Dariusz Piontkowski, dwutygodniowa przerwa w zajęciach edukacyjnych nie zmieni harmonogramu roku szkolnego, co znaczy, że uczniowie nie będą odrabiać zajęć w czasie wakacji. 

East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Dariusz Piontkowski i Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News
Newsy
Jest decyzja w sprawie szkół oraz matur i egzaminów ósmoklasisty. Oficjalne informacje!
Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało oficjalne informacje dotyczące terminów egzaminów i przedłużenia zamknięcia placówek oświatowych.

W piątek 24 kwietnia odbyła się konferencja z udziałem Ministra Edukacji Narodowej. Dariusz Piontkowski przekazał istotne informacje dotyczące terminów egzaminów ósmoklasisty oraz matur. Wiemy też, do kiedy zostało przedłużone zamknięcie placówek oświatowych. Poznaliśmy konkretne daty. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Koronawirus. Są nowe rozporządzenia: nowe godziny dla seniorów i brak obowiązku noszenia maseczki w lasach! Szkoły zamknięte przez kolejne tygodnie, matury w czerwcu Na te informacje z niecierpliwością czekali rodzice, ale przede wszystkim uczniowie, którzy mają przed sobą matury i egzaminy ósmoklasisty. Podczas konferencji w piątek 24 kwietnia, Minister Edukacji Narodowej podał dokładne daty przełożonych egzaminów. Wiadomo też, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie - do 24 maja, a nauka w dalszym ciągu będzie odbywała się zdalnie.  Oto najważniejsze informacje, które zostały podane podczas konferencji:  - Egzaminy maturalne odbędą się od   8 do 29 czerwca. Nie będzie części ustnej, będą tylko matury pisemne. Będą też terminy dodatkowe dla osób, które np.: z powodów zdrowotnych nie będą mogły napisać egzaminów w czerwcu. Dodatkowy termin matur to początek lipca.   Na początku sierpnia będą wyniki egzaminów maturalnych, we wrześniu zaś odbędą się egzaminy poprawkowe. - Ósmoklasiści przystąpią do egzaminów w terminie od   16 do 18 czerwca. - Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe odbędą się od  22 czerwca do 9 lipca - Placówki oświatowe w dalszym ciągu pozostają zamknięte co najmniej  do 24 maja. Egzaminy zostaną przeprowadzone w szczególnym reżimie...

Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News
Newsy
Co z próbną maturą i egzaminem ósmoklasisty 2020? Decyzja MEN
Próbne matury i egzamin ósmoklasisty 2020 odbędą się przez internet. Zobacz szczegóły tej decyzji MEN

Epidemia koronawirusa wprowadziła sporo zamieszania do naszego życia codziennego. Zamknięte zostały restauracje, kina, szkoły. We wtorek Minister Zdrowia oraz premier ogłosili, że taka sytuacja potrwa przynajmniej do świąt wielkanocnych.  Wiele rodziców zastanawia się, jak będą wyglądały egzaminy uczniów, którzy w tym roku mają przystąpić do matury lub testu dla ósmoklasistów. MEN ogłosił właśnie swoją decyzję dotyczącą próbnych terminów. W jaki sposób zostaną przeprowadzone te egzaminy i kiedy się odbędą?  W jaki sposób odbędą się próbne matury i egzamin ósmoklasisty 2020?  Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję w sprawie próbnych matur oraz egzaminu ósmoklasisty. Okazuje się, że uczniowie przystąpią do nich przez internet. W dniu egzaminów odpowiednie arkusze zostaną udostępnione na stronie  Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jednocześnie MEN uspokaja, że testy mają jedynie charakter próbny i zostaną przeprowadzone, aby każdy uczeń mógł poćwiczyć i sprawdzić swoją wiedzę przed właściwym egzaminem.  Chcemy dać szansę uczniom, aby mimo obecnej sytuacji, mogli przeprowadzić próbny egzamin, mogli wziąć udział w tych egzaminach. Też chcemy zaangażować w to nauczycieli, którzy będą w stanie ocenić te zadania - mówi w rozmowie z RMF FM rzeczniczka resortu Anna Ostrowska. Próbny egzamin ósmoklasistów odbędzie się w dniach 30 marca i 1 kwietnia. Natomiast próbna matura od 2 do 8 kwietnia. Kiedy odbędą się matury i egzamin ósmoklasisty 2020? Sporo osób zadaje sobie pytanie, jak będą wyglądały właściwie testy. Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty 2020 został zaplanowany na termin od 21 do 23 kwietnia, zaś...

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty - kiedy się odbędą?
East News
Newsy
Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty nie odbędą się w terminie! Jest decyzja rządu
Rząd ogłosił oficjalne stanowisko dot. matur i egzaminów ósmoklasisty 2020. Czy odbędą się w terminie? Jak będzie wyglądała matura 2020?

Decyzją rządu zamknięcie szkół zostało przedłużone do 26 kwietnia 2020 roku. To wszystko z powodu pandemii i szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa . Co dalej? Jaka zapadła decyzja odnośnie matur 2020 oraz egzaminów ósmoklasisty? Czy zaplanowane egzaminy odbędą się zgodnie z harmonogramem roku szkolnego 2019/2020? Ósmoklasiści według planu powinni napisać swoje egzaminy już w środę 15 kwietnia. Premier Mateusz Morawiecki przekazał oficjalną decyzję w sprawie matur i egzaminów ósmoklasistów. Nie odbędą się w terminie.   Zobacz także:  Matura i egzaminy gimnazjalne 2020 odbędą się w terminie!? Jest zapowiedź premiera Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty - co z egzaminami? Czy odbędą się w terminie?  To ostatni moment na ogłoszenie decyzji w sprawie egzaminów ósmoklasisty oraz matur 2020. Dziś uczniowie szkół rozpoczynają przerwę świąteczną. Według planu egzamin ósmoklasisty powinien rozpocząć się już w środę 15 kwietnia. Niecałe trzy tygodnie później miały rozpocząć się matury.  Premier Mateusz Morawiecki przekazał informacje o przedłużeniu zamknięcia szkół do 26 kwietnia. Zapadła też decyzja o przesunięciu egzaminów - matur i ósmoklasisty: Przesuwamy egzaminy maturalne i ósmoklasistów. Na pewno zakomunikujemy na 3 tygodnie wcześniej przez ustalonym terminem. Nie odbędą się jednak wcześniej niż w drugiej połowie czerwca - powiedział premier  Na najbliższe dwa tygodnie będą zamknięte szkoły, przedszkola i będzie również przedłużony zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy będą musieli zostać w domu ze swoimi dziećmi.  Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej zwrócił się do maturzystów i do...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner