Sklepy zostaną zamknięte
Newsy

Koronawirus w Polsce: Będą ograniczenia w sklepach. Zmienią się godziny otwarcia? Jest komentarz! 

Sklepy będą otwarte dłużej? Czy w związku z obostrzeniami branża handlowa podejmie decyzję o zmianie godzin otwarcia sklepów?

Sklepy będą otwarte dłużej? Czy w związku z obostrzeniami branża handlowa podejmie decyzję o zmianie godzin otwarcia sklepów? Jest komentarz Piotra Araka z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Co przewiduje ekspert? Wprowadzone obostrzenia skomentował również Maciej Ptaszyński z Polskiej Izby Handlu. Jak ocenia m.in. godziny dla seniorów? Sprawdźcie!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jak branża handlowa zareaguje na obostrzenia?

W związku coraz większą liczbą osób zakażonych na koronawirusa władze w Polsce zapowiedziały wczoraj (15 października) kolejne obostrzenia. Premier i szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosili, że już od 17 października (sobota) w strefach czerwonych zostanie wprowadzony m.in. zakaz organizowania wesel, a uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych wrócą do nauczania zdalnego. W całej Polsce zostaną zamknięte baseny i siłownie, a lokale gastronomiczne będą działać w wyznaczonych godzinach - od 6.00 do 21.00- po tym czasie można zamawiać posiłki na wynos. Zmiany dotycząc również branży handlowej. W strefie czerwonej będą ograniczenia do 5 osób na jedną kasę. 

Jak na obostrzenia zareaguje branża handlowa? Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego w rozmowie z portalem money.pl przewiduje, że w czerwonej strefie wydłużą się godziny otwarcia sklepów.  

(...) firmy będą musiały wydłużyć okres obsługi klientów, ponieważ obsłużenie tej samej ilości konsumentów przez sklepy będzie zajmować od teraz więcej czasu- powiedział Piotr Arak. 

Przypominamy, że sieć sklepów Biedronka już kilka dni temu wydłużyła godziny otwarcia. Na wprowadzone obostrzenia zareagował również Lidl. 

(...) Od czwartku – 15 października – będą obowiązywały jeszcze dłuższe godziny funkcjonowania części obiektów Lidl Polska- czytamy na Facebooku. 

A jak wprowadzenie ostatnio godzin dla seniorów komentuje Maciej Ptaszyński z Polskiej Izby Handlu?

Godziny dla seniora to nie jest dobry pomysł, o czym mówiliśmy wielokrotnie. Tak naprawdę jest to rozwiązanie konfliktogenne, dezorganizujące pracę sklepów i niewspierające - wbrew pozorom - osób starszych - ocenił w rozmowie z money.pl.

A Wy, co sądzicie o wprowadzonych obostrzeniach?

Zobacz także: Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne!

Władze wprowadziły obostrzenia w sklepach ze stref czerwonych.

Sklepy w Wielkanoc - kiedy czynne

Czy w związku z tym zostaną wydłużone godziny otwarcia sklepów?

East News

Paweł Wilczak w szarej marynarce, Tomasz Karolak w czarnej kurtce
East News
Newsy
Paweł Wilczak ostro o "maseczkowej aferze" z Tomaszem Karolakiem: "To głupota!"
Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka!

Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka! Jak gwiazdor serialu "Usta, usta" ocenił zachowanie kolegi z show-biznesu, który ostatnio został wyproszony z jednego ze sklepów za brak maseczki ochronnej? Tomasz Karolak przekonywał wówczas, że nie musi zakrywać nosa i ust i był oburzony decyzją władz sieciówki. Teraz Paweł Wilczak w zdecydowany sposób skomentował postawę Tomasza Karolaka!  Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedział Paweł Wilczak! Aktor stosuje się do wprowadzonych w Polsce obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz także:  Wraca ulubiony serial Polaków w TVN. Paweł Wilczak grał w nim główną rolę! Paweł Wilczak skrytykował zachowanie kolegi z show-biznesu. Paweł Wilczak i obsada serialu "Usta Usta"! Premiera nowego sezonu już w niedzielę o 21:30, oczywiście w TVN!  

PILNE
Newsy
Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! 
Premier i minister zdrowia ogłosili kolejne obostrzenia! Zakaz wesel i nauczanie zdalne! 

Mateusz Morawiecki i szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosili kolejne obostrzenia. W związku z ogromnym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem władze  podjęły kolejne kroki, ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Ostatnio w całym kraju wprowadzono żółtą strefę (czerwone strefy dalej obowiązują) w której m.in. wszyscy mają nakaz noszenia maseczek. Teraz premier i minister zdrowia zapowiedzieli kolejne obostrzenia! Kolejne obostrzenia w Polsce Dziś, w czwartek 15 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto u 8099 osób- niestety, aż 91 osób zmarło. W związku z rekordową liczbą zakażonych rządzący poinformowali o nowych obostrzeniach, jakie zostaną wkrótce wprowadzone. Czy nas czeka w najbliższym czasie? Premier i minister zdrowia rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Co powiedzieli podczas konferencji prasowej? Premier apelował do Polaków, żeby ograniczyli wychodzenie ze swoich domów i- jeżeli mogą- żeby pracowali zdalnie.   - W strefie żółtej działaność gastronomiczna będzie funkcjonować w godzinach 6- 21.00, później tylko na wynos. - wesela, imprezy okolicznościowe do 20 osób- bez zabawy tanecznej (od 19 października) - zgromadzenie publiczne do 25 osób. - transport publiczny 50% miejsc siedzących. - w strefie żółtej w szkołach wyższych i ponadpodstawowych nauczanie hybrydowe - zamknięte baseny i siłownie. W strefie czerwonej (od 17 października): - Zakaz organizowania wesel i innych imprez okolicznoścowych (od 19.10) - ograniczenie w placówkach handlowych do 5 osób na jedną kasę - działalność gastronomii w godzinach 6-21:00- potem tylko na wynos, zajęty może być co drugi stolik. - zgromadzenia publiczne...

Adam Niedzielski, minister zdrowia na konferencji prasowej
East News
Newsy
Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe obostrzenia! Wraca obowiązek noszenia maseczek i ograniczenia w funkcjonowaniu restauracji! 
Nowe obostrzenia! Wraca obowiązek noszenia maseczek! Co jeszcze?

Ministerstwo Zdrowia zareagowało na gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa! Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń nie tylko w strefach żółtej i czerwonej! Niektóre zmiany będą dotyczyć również strefy zielonej. Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć liczbę gości na weselach oraz wprowadza ograniczenia w działalności punktów gastronomicznych. Co dokładnie to oznacza? Minister zdrowia o nowych obostrzeniach Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował, że ze względu na wzrost liczby osób zakażonych zostaną przywrócone niektóre restrykcje. Adam Niedzielski, który zastąpił Łukasza Szumowskiego, poinformował, że we wszystkich strefach zostaną wprowadzone zmiany dotyczące liczby gości na weselach:  w strefie zielonej na weselu będzie mogło się bawić 100 osób (do tej pory w strefie zielonej na weselu mogło być 150 osób), w strefie żółtej liczna gości zostanie zredukowana do 75 osób (wcześniej było to 100 osób), a w strefie czerwonej limit pozostaje bez zmian- 50 osób. Szef Ministerstwa Zdrowia przyznał, że w czerwonej strefie nie będzie zmian w limitach osób na weselach, ponieważ zostanie wprowadzone inne obostrzenie, które ma za zadanie chronić przed wirusem. Okazuje się bowiem, że zostaną wprowadzone ograniczenia w działalności restauracji, pubów czy barów!  Wszystkie lokale w czerwonej strefie będą czynne tylko do godziny 22:00. Adam Niedzielski poinformował również, że w strefie żółtej wraca obowiązek zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu. Do tej pory nakaz noszenia maseczek poza pomieszczeniami zamkniętymi obowiązywał tylko w strefie czerwonej- teraz również mieszkańcy stref żółtych będą mieli taki obowiązek....

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner