Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zachorowań. Ilu jest chorych?
East News

Koronawirus w Polsce, 25 marca: 14. ofiar śmiertelnych koronawirusa, ponad 1000 zarażonych RAPORT

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zachorowań. Ilu jest chorych?
East News

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zachorowań -  jest już 14 ofiar śmiertelnych! Koronawirus przyspiesza, odnotowano już 1031 przypadków!

W Cieszynie zmarł 71-letni mężczyzna z powodu koronawirusa, miał też choroby współistniejące. Do szpitala w Poznaniu 71-latek trafił w czwartek w stanie ciężkim. Nadal w szpitalu w Cieszynie przebywa żona zmarłego mężczyzny, która też jest zarażona koronawirusem. Jak informuje Polsat News para zaraziła się od bliskich, którzy jakiś czas temu wrócili z zagranicy. Ile osób zarażonych koronawirusem jest obecnie w Polsce? 

Aktualizacja, godz. 14.00

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 31 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego. W szpitalu w Bolesławcu zmarł 71-letni mężczyzna zarażony koronawirusem. To 13. ofiara śmiertelna.

Aktualizacja, godz. 17:50

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 74 przypadkach zarażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i małopolskiego. W szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14. osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. 

Łączna liczba zakażonych to 1031 osób.

Aktualizacja, godz. 21:00 

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 20 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

Łączna liczba zakażonych to 1051 osób.

Rząd wprowadził kolejne obostrzenia!

Od dziś obowiązuje zakaz wychodzenia z domu. Ograniczenie przemieszczania się zostało wprowadzone, aby minimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jak poinformował podczas konferencji  Minister Zdrowia Łukasz Szumowski można wyjść z domu na zakupy, do lekarza, apteki czy wyprowadzić psa. Chodzi o ograniczenie codziennych aktywności, aby ograniczyć liczbę zarażonych:

Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia.

Minister Zdrowia zapewnił też, że w Polsce nie ma obecnie potrzeby zamykania miast, ponieważ koronawirus panuje w całym kraju, a nie kilku regionach.

Nie ma uzasadnienia epidemicznego, aby oddzielać rejony. Zarażeniem wirusa jest objęta cała Polska, a nie jeden rejon, tak jak w innych krajach. - powiedział na konferencji 24 marca Łukasz Szumowski.

Zobacz także: Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?

Koronawirus w Polsce. Sytuacja w szpitalach
East News

Wprowadzony zakaz wychodzenia z domu ma zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Ile jest przypadków zarażonych?
East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Daria Widawska o zarobkach w czasach pandemii! "Był czas zarabiania większych pieniędzy i nie odłożyliśmy"

zobacz 02:08