Kora wspomnienia Kora, okładka "Przekrój" Jak zmieniała się Kora? Stare zdjęcia Kory Jak zmieniała się Kora? Stare zdjęcia Kory Kora okałdka Viva!
Kora wspomnienia
Było zrobione 44 lata temu...
1/5
Kora wspomnienia

 

To szok dla wszystkich fanów Kory. Znakomita polska piosenkarka zmarła w wieku 67 lat, w sobotę rano. Od lat walczyła z nowotworem. O swojej chorobie gwiazda poinformowała w 2014 roku, cierpiała na genetycznego raka jajników. Mniej pojawiała się w mediach, przestała koncertować.

 

Nieznana przeszłość Kory

Nie każdy o tym wie, ale Kora nie tylko śpiewała. Na początku swojej kariery Kora występowała jako... modelka. To w końcu nic dziwnego, Kora przecież była przepiękną kobietą z charakterystyczną urodą. 26 maja 1974 roku Kora Jackowska pojawiła się na okładce "Przekroju" - na zdjęciu Kora pozuje z dzieckiem na rękach. To z pewnością jedna z najpiękniejszych okładek z polską gwiazdą! Zobaczcie ją w naszej galerii.

 

Zobacz też: Michał Szpak też oddał hołd Korze! Co zrobił na koncercie?

 

Więcej: "Byłaby bardzo niezadowolona, że wszędzie są czarno białe zdjęcia" Współzałożyciel Maanamu poruszająco o śmierci Kory

2/5
Kora, okładka "Przekrój"
mbc.malopolska.pl, Przekrój

 

Kora pojawiła się na okładce "Przekroju" 26 maja 1974 roku. Polska piosenkarka pozuje na okładkowym zdjęciu z dzieckiem na rękach. Okładka była o tyle specjalna, że pismo ukazało się na polskim rynku 26 maja - czyli w Dniu Matki. Na zdjęciu widzimy Korę z pięknymi długimi czarnymi włosami. W hippisowskiej stylizacji trzyma na rękach chłopca. Gwiazda miała wtedy zaledwie 23 lata i nikt nie przypuszczał wówczas, że zespół Maanam z Korą osiągnie tak wielki sukces. Zdjęcie okładki pochodzi z cyfrowego archiwum "Przekroju".

Maanam powstał rok później - w 1975 roku. Kora dołączyła do niego w 1976 roku. Koncertowali razem aż do 2008 roku. Co się wtedy stało? Marek Jackowski (założyciel Maanamu w 1975 roku) założył wspólnie z gitarzystą Januszem Iwańskim nowy zespół The Goodboys, a Kora skompletowała własny skład, początkowo z udziałem pozostałych muzyków Maanamu i zaczęła działać pod dotychczasowym pseudonimem.

 

Więcej: Michał Szpak też oddał hołd Korze! Co zrobił na koncercie?

3/5
Jak zmieniała się Kora? Stare zdjęcia Kory

 

Kora była bardzo charakterystyczną gwiazdą - nie tylko ze względu na swój niesamowity głos z chrypką, ale również ze względu na oryginalne i bardzo odważne stylizacje - jak na przykład ta widoczna na zdjęciu - kolorowy sweterek, czerwone spodnie, okulary... O jej stylu można było powiedzieć wiele, ale na pewno nie to że był nudny.

 

Zobacz też: "Załamanie przyszło tydzień temu". Magdalena Środa o ostatnich chwilach Kory Jackowskiej

4/5
Jak zmieniała się Kora? Stare zdjęcia Kory

Kora na scenie zawsze dawała z siebie sto procent! Najpierw farbowała swoje włosy cały czas na czarno, potem poddała się naturze i jej charakterystycznym elementem w wyglądzie okazały się wręcz białe włosy.

5/5
Kora okałdka Viva!

 

Kora na okładce magazynu "VIVA!"

Więcej na temat Kora