Kora nie żyje
East News
Newsy

Kora nie żyje! Wokalistka zespołu Maanam miała 67 lat

Przegrała walkę z nowotworem

 

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Kora. Wokalistka zespołu Maanam, legenda polskiej sceny muzycznej miała 67 lat. Przegrała wieloletnią walkę z nowotworem.

Informację o śmierci Olgi Jackowskiej jako pierwszy podał portal OKO.Press.pl. Potwierdził ją mąż artystki, Kamil Sipowicz. Kora zmarła w sobotę, 28 lipca nad ranem w swoim mieszkaniu w Bliżowie na Roztoczu.

Dziś, 28 lipca 2018  nad ranem, w swoim pięknie położonym domu w Bliżowie na Roztoczu, w powiecie zamojskim, w otoczeniu najbliższych sobie osób, męża Kamila Sipowicza, dwóch synów i przyjaciół (m.in. prof. Magdaleny Środy) umarła Kora - informuje portal.

Prof. Magdalena Środa opowiedziała o ostatnich chwilach przyjaciółki:

Odeszła naprawdę w najlepszych możliwych warunkach - mówiła.

O swojej chorobie gwiazda poinformowała w 2014 roku. Walczyła z genetycznym rakiem jajników. Mniej pojawiała się w mediach, przestała koncertować. Wszyscy słyszeliśmy o jej walce o refundację bardzo drogiego leku. Walczyła nie tylko o swoje zdrowie, ale też pomoc wielu innym chorym. 

Ostatnie lata spędzała w swoim pięknym domu na Roztoczu. Jeszcze niedawno, w programie "Uwaga TVN" mogliśmy usłyszeć, że odpoczywa, żyje w zgodzie z naturą, hoduje alpaki... 

Dobrze, jak bym się czuła tak jak teraz, to mogłabym żyć 1000 lat. Takiego roku nie pamiętam, był cudowny - mówiła! 

Niestety, już nie usłyszymy jej wspaniałego, charakterystycznego głosu, którym podbiła serca kilku pokoleń Polaków. "Kocham Cię kochanie moje", "Cykady na Cykladach", "Krakowski spleen", "Boskie Buenos", długo by można wymieniać jej hity. Nie usłyszymy jej błyskotliwych komentarzy, jak w "Must be the Music", gdzie występowała jako jurorka. To naprawdę ogromna strata nie tylko dla sceny muzycznej, ale dla nas wszystkich...

Nie jest na razie znana data pogrzebu.

Jak się czuje teraz Kora?
Newsy
"Za mało korzystałam ze świata" Kora w ostatnim wywiadzie komentowała swój stan zdrowia
"Za mało korzystałam ze świata" Kora w ostatnim wywiadzie komentowała swój stan zdrowia
East News
Newsy
Pierwszą wielką miłością Kory był bardzo WPŁYWOWY polityk PiS!
Pierwszą wielką miłością Kory był bardzo WPŁYWOWY polityk PiS!
Kora
ONS
Newsy
"Załamanie przyszło tydzień temu". Magdalena Środa o ostatnich chwilach Kory Jackowskiej
Jak wyglądały?

  Prof. Magdalena Środa opowiedziała o ostatnich dniach i chwilach Kory. Wokalistka zmarła w sobotę o 5.30 nad ranem w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu. Prof. Środa była tam i towarzyszyła jej w ostatnich chwilach. Mówiła o tym w sobotę rano w radiu Tok FM. Odeszła naprawdę w najlepszych możliwych warunkach. W domu, wśród przyjaciół, rodziny, zwierząt, w spokoju... - mówiła Środa. ZOBACZ:  Kora przyjęła ostatnie namaszczenie? Ostry komentarz Środy! "Nie znosiła kościoła katolickiego"   Kora Jackowska chorowała od 5 lat. Walczyła z genetycznym rakiem jajników. Załamanie przyszło tydzień temu. Profesor podkreśla, że jej przyjaciółka do końca miała wolę walki, wolę życia. Do końca też interesowała się tym, co dzieje się wokół. Kamil powiedział: umarła demokracja, umarła Kora - mówiła Środa. - Kora była ikoną wolności. Była wielka, wspaniała, samodzielnie myśląca, niezwykła. Energia nie opuściła jej prawie do samego końca. Do końca była świadoma tego, co się dzieje, również w kraju.  Polecamy:  Kora napisała przed śmiercią nowe piosenki! Zostaną opublikowane? Była radosna, ciepła, ciekawa świata i absolutnie wybitna - podkreśla Środa. Przeczytaj też:  To było piękne pożegnanie Kory! W kościele oddano jej hołd   Prof. Magdalena Środa towarzyszyła w ostatnich chwilach Kory Jackowskiej:

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner