Czy "Sylwester Marzeń" w TVP2, który jest tak uwielbiany przez wszystkich Polaków jest zagrożony? Nowe doniesienia mogą na to wskazywać. Co dalej z najsłynniejszą sylwestrową imprezą emitowaną w telewizji w ostatni dzień roku? Czy gwiazdy mają powody do zmartwień? Wszystko jasne!

Reklama

TVP podjęło decyzję ws. "Sylwestra Marzeń" w TVP2

Emitowany w TVP2 "Sylwester Marzeń" to wizytówka każdej sylwestrowej imprezy czy spotkania. Polki i Polacy chętnie oglądają występy rodzimych gwiazd śpiewających pod Tatrami, a także transmisje na żywo koncertów w telewizji. Teraz jednak, zaledwie na dwa dni przed Sylwestrem, okazuje się, że "Sylwester Marzeń" jest zagrożony, a Telewizja Polska podjęła zaskakującą decyzję w sprawie imprezy. Czy to naprawdę koniec flagowego koncertu telewizyjnej Dwójki?

Jak się okazuje, telewidzowie nie mają się o co martwić: w sylwestrową noc zobaczą tradycyjnie emitowany koncert pełen gwiazd, jednak ten odbędzie się pod zupełnie inną nazwą. Przez ostatnie lata sylwestrowe występy pojawiały się w telewizji pod nazwą "Sylwester Marzeń". W tym roku jednak, jak podają "Wirtualne Media", nowe władze TVP zdecydowały się powrócić do nazwy sprzed kilku lat: Telewidzowie obejrzą zatem koncerty pod dawnym hasłem: "Sylwester z Dwójką".

Sylwester Marzeń 2022
Artur Barbarowski/East News

Zobacz także: Konferencja Sylwestra TVP bez największych gwiazd! Wszyscy patrzyli na Liszowską i jej dekolt

Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, nazwy sylwestrowej zabawy TVP mają ścisły związek ze zmianami osobowymi i politycznymi, które zachodziły w stacji. Do 2015 roku impreza odbywała się pod szyldem "Sylwester z Dwójką", a gdy prezesem TVP został Jacek Kurski, nazwę tę zmieniono na dobrze znane hasło "Sylwester Marzeń".

Zobacz także

Co ciekawe, w tym roku zmieniono spoty reklamowe imprezy organizowanej pod Tatrami zaledwie na kilka dni przed jej emisją. Skład gwiazdorski koncertów ma jednak nie ulec zmianie.

Sylwester Marzeń
Artur Barbarowski/East News

Niestety, zmiana nazwy to niejedyne kontrowersje, które pojawiły się wokół sylwestrowej imprezy. Ostatnio nieprzychylnie na temat Sylwestra w TVP wypowiedział się Sebastian Karpiel-Bułecka. Wychowany pod Tatrami gwiazdor przyznał, że przebieranie celebrytów w stroje góralskie wywołuje w nim bardzo nieprzyjemne emocje!

Dziś, kiedy widzę zespoły disco polo, grające z pól playbacku, to zalewa mnie krew. A kiedy zobaczyłem, że poprzebierali tych muzyków za górali, to już naprawdę trafił mnie szlag
- wyznał Sebastian Karpiel-Bułecka.

Czekacie na sylwestrową imprezę emitowaną w TVP2?

Reklama

Zobacz także: Mniej disco polo na sylwestrze w TVP. Liszewski nie przemilczał

Konferencja prasowa nt. Sylwestra Marze? z Dwójk?
East News/ Artur Zawadzki/REPORTER
MARYLA1
Edyta Górniak
Jan BIELECKI/East News
Reklama
Reklama
Reklama