Kinga Rusin o proteście
Instagram

Kinga Rusin pomaga protestującym kobietom, wsparła je naprawdę dużą kwotą! "Protestujmy. Do skutku"

Kinga Rusin o proteście
Instagram

Trybunał Konstytucyjny 22 października orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. Decyzja spotkała się z ogromną falą protestów. Polki i Polacy protestują już nie tylko w wielkich miastach, ale również w dziesiątkach mniejszych miejscowości. Do protestów przyłączyło się wiele gwiazd i znanych osób, a wśród nich Kinga Rusin. Dziennikarka bardzo zaangażowała się w protesty i jasno wyraża swój sprzeciw dla decyzji TK. Teraz zdecydowała się wspomóc organizacje kobiece również finansowo...

Kinga Rusin przeznacza 100 tys. na organizacje walczące o prawa kobiet

Kinga Rusin za pośrednictwem mediów społecznościowych po raz kolejny zapewniła o swoim wsparciu w walce o prawa kobiet i zdecydowała się przekazać 100 tys. zł na pomoc prawną dla organizacji kobiecych, wspierających protesty:

Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją - napisała Kinga Rusin na Instagramie.

Dziennikarka dodała też, że pomoc rządowa dla organizacji kobiecych jest wstrzymywana, dlatego szczególnie teraz ważna jest każda forma wsparcia:

Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku. Do zobaczenia w piątek na manifestacji w Warszawie! - dodała dziennikarka.

Finansowa pomoc Kingi Rusin i jej czynne wsparcie dla protestów spotkały się z podziwem innych kobiet. Pod zdjęciem dziennikarki pojawiło się mnóstwo ciepłych słów i komentarzy dotyczących wsparcia i jedności wśród kobiet!

Zobacz także: Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją. Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku. Do zobaczenia w piątek na manifestacji w Warszawie! #strajkkobiet #wyroknakobiety #piekłokobiet #prawakobiet @strajk_kobiet @federapl @centrumprawkobiet @dziewuchy_dziewuchom

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

 

Kinga Rusin jest znana z tego, że walczy o prawa kobiet i tym razem udowodniła, że zrobi co w jej mocy, aby wpierać kobiety protestujące przeciwko decyzji TK. 

Kinga Rusin w beżowym płaszczu
Instagram

 

 

Więcej na temat Kinga Rusin
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51