Kinga Rusin o proteście
Instagram
Newsy

Kinga Rusin pomaga protestującym kobietom, wsparła je naprawdę dużą kwotą! "Protestujmy. Do skutku"

Kinga Rusin pomaga protestującym kobietom, wsparła je naprawdę dużą kwotą! "Protestujmy. Do skutku"

Trybunał Konstytucyjny 22 października orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. Decyzja spotkała się z ogromną falą protestów. Polki i Polacy protestują już nie tylko w wielkich miastach, ale również w dziesiątkach mniejszych miejscowości. Do protestów przyłączyło się wiele gwiazd i znanych osób, a wśród nich Kinga Rusin. Dziennikarka bardzo zaangażowała się w protesty i jasno wyraża swój sprzeciw dla decyzji TK. Teraz zdecydowała się wspomóc organizacje kobiece również finansowo...

Weronika Rosati komentuje aferę z Kingą Rusin! "Wywiad nie jest na jej temat, myślę, że ona nie przeczytała"

Kinga Rusin przeznacza 100 tys. na organizacje walczące o prawa kobiet

Kinga Rusin za pośrednictwem mediów społecznościowych po raz kolejny zapewniła o swoim wsparciu w walce o prawa kobiet i zdecydowała się przekazać 100 tys. zł na pomoc prawną dla organizacji kobiecych, wspierających protesty:

Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją - napisała Kinga Rusin na Instagramie.

Dziennikarka dodała też, że pomoc rządowa dla organizacji kobiecych jest wstrzymywana, dlatego szczególnie teraz ważna jest każda forma wsparcia:

Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku. Do zobaczenia w piątek na manifestacji w Warszawie! - dodała dziennikarka.

Finansowa pomoc Kingi Rusin i jej czynne wsparcie dla protestów spotkały się z podziwem innych kobiet. Pod zdjęciem dziennikarki pojawiło się mnóstwo ciepłych słów i komentarzy dotyczących wsparcia i jedności wśród kobiet!

Zobacz także: Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją. Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku. Do zobaczenia w piątek na manifestacji w Warszawie! #strajkkobiet #wyroknakobiety #piekłokobiet #prawakobiet @strajk_kobiet @federapl @centrumprawkobiet @dziewuchy_dziewuchom

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

 

Kinga Rusin jest znana z tego, że walczy o prawa kobiet i tym razem udowodniła, że zrobi co w jej mocy, aby wpierać kobiety protestujące przeciwko decyzji TK. 

Kinga Rusin w beżowym płaszczu
Instagram

 

Zobacz także
Małgorzata Kożuchowska w minimalistycznych sandałach na obcasie

Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać"

Gwiazdy o decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia!

 

Szminka MAC VIVA GLAM
Mat. prasowe
Strefa luksusu
Kultowa szminka MAC VIVA GLAM obchodzi 25 urodziny! I z tej okazji (znów) robi rewolucję
Kultowa szminka MAC VIVA GLAM obchodzi 25 urodziny! I z tej okazji (znów) robi rewolucję

Kultowa szminka MAC Viva Glam ma już 25 lat! I od 25 lat wspiera walkę z HIV i AIDS na całym świecie. Z okazji okrągłych urodzin rozszerzy pole działania. Teraz będzie walczyć także o zdrowie i równouprawnienie kobiet, dziewcząt i społeczności LGBTQ ! 25 lat szminki MAC Viva Glam: rewolucja na urodziny Przez 25 lat swojego istnienia szminka MAC Viva Glam zebrała już 500 milionów dolarów na rzecz walki z HIV/AIDS - to największa niefarmaceutyczna inicjatywa tego typu! W tym roku w ramach świętowania  25. urodzin, Viva Glam robi krok do przodu, wzbogacając swoją wieloletnią misję walki z HIV/AIDS o pomoc dla kobiet , dziewcząt i społeczności LGBTQ. W tym roku M.A.C Cosmetics przekaże po 25 tysięcy dolarów każdej z 10 organizacji, które od początku korzystały z pomocy Viva Glam, a także przydzieli trzy dotacje w ramach nowego oblicza kampanii. Łączną sumę 1,3 miliona dolarów otrzymają organizacje takie jak Planned Parenthood (edukacja seksualna), GLAAD (prawa społeczności LGBTQ) i Girls, Inc. (rozwój i edukacja kobiet). A cały dochód ze sprzedaży pomadek z linii Viva Glam i nowej, limitowanej edycji urodzinowej Viva Glam 25 przekazany zostanie organizacjom zajmujących się zdrowiem i prawami dla wszystkich grup społecznych, zgodnie z ideą marki: "All ages, all races, all sexes". Limitowana, urodzinowa edycja pomadki Viva Glam 25 w odcieniu głębokiej czerwieni dostępna jest na Maccosmetics.pl i w salonach MAC. Kosztuje 86 zł .  

Joanna Krupa w "Top Model"
Mat. promocyjne / x-news
Newsy
Joanna Krupa o zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce: "Nie wyobrażam sobie nie móc decydować o swoim ciele i zdrowiu"
Joanna Krupa o zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce: "Nie wyobrażam sobie nie móc decydować o swoim ciele i zdrowiu"

Joanna Krupa to kolejna gwiazda, która dołączyła do grona osób wspierających protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Modelka w bardzo mocnych słowach odniosła się do decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Zobaczcie jej poruszający wpis. Zobacz także:  Mąż Joanny Krupy pokazał jej zdjęcie bez makijażu! Będzie na niego zła? Joanna Krupa o zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce: "Nie wyobrażam sobie nie móc decydować o swoim ciele i zdrowiu" Nie milkną echa wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapadł przed kilkoma dniami. Na jego mocy w Polsce nielegalna będzie   aborcja z przesłanki embriopatologicznej , czyli wtedy, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W całym kraju trwają protesty, a wiele gwiazd postanowiło wesprzeć kobiety w tej walce. Wśród osób, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego są m.in. Anja Rubik, Joanna Koroniewska , Kinga Rusin, Małgorzata Rozenek , Maffashion, Maja Ostaszewska czy Julia Wieniawa . Teraz swój głos w tej sprawie postanowiła zabrać Joanna Krupa. Modelka również nie ukrywa, że jest zszokowana zaistniałą sytuacją. Gwiazda dodała bardzo szczery wpis w swoich mediach społecznościowych.  Jestem w olbrzymim szoku, ze w kraju w którym się urodziłam, zamiast pomagać i wspierać ludzi, iść do przodu, rozwijać się to cofa się do czasów prehistorycznych... Widać, że rząd gardzi kobietami, mając w nosie ich zdanie i nie szanują ich praw. Ja jako matka, nie wyobrażam sobie nie moc decydować o swoim ciele i zdrowiu , tylko banda imbecylów, argumentująca swoje postanowienia z przykazaniami Kościoła decyduje o tym co mamy robić, a czego nie - czytamy we wpisie Joanny...

Gogglebox
Instagram
Newsy
Sylwia Bomba i Ewa Mrozowska z "Gogglebox" apelują do fanek o samoakceptację. "Nie ma czegoś takiego jak idealna sylwetka"
Sylwia Bomba i Ewa Mrozowska z "Gogglebox" apelują do fanek o samoakceptację. "Nie ma czegoś takiego jak idealna sylwetka"

Sylwia Bomba z "Gogglebox. Przed telewizorem" zamieściła na swoim Instagramie post, w którym wspomniała o problemach z wagą, z jakimi zmagała się zarówno ona, jak i jej przyjaciółka z programu - Ewa Mrozowska. Obydwie panie przeszły zupełnie inne historie. Dzisiaj w pełni akceptują swoje ciało i podkreślają, że nie ma czegoś takiego jak idealna sylwetka. Tym samym zaapelowały do swoich fanek, aby akceptować siebie taką, jaką się jest. Zobaczcie! Zobacz także:  Sylwia Bomba z "Gogglebox" pokazała zdjęcie w bardzo obcisłej sukience! I od razu pytania o dietę... Sylwia Bomba i Ewa Mrozowska z "Gogglebox" o samoakceptacji Sylwia Bomba i Ewa Mrozowska to uwielbiane bohaterki programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Obydwie panie zaskarbiły sobie serca fanów dzięki swojemu ogromnemu poczuciu humoru. Sylwia i Ewa zgromadziły również rzeszę wielbicieli na swoich Instagramach. Na ich profilach pojawiają się także posty pełne motywacji dla internautów. Tak się stało również i tym razem.  Zarówno Sylwia jak i Ewa w przeszłości zmagały się z problemami z wagą - każda z nich w inny sposób. Sylwia walczyła o zrzucenie nadprogramowych kilogramów, natomiast Ewa zmagała się z anoreksją. Teraz obydwie są już matkami i w pełni akceptują swoje ciała. To właśnie macierzyństwo spowodowało, że przewartościowały wszystko.  Wąska talia, szerokie biodra. Długie nogi i prosty pas. Dwa zupełnie inne typy sylwetki, dwie różne kobiety i dwie całkiem inne historie. Nasze ciała opowiadają o nas: moje opowiada historię o schudnięciu 30 kg, Ewy opowiada o walce z anoreksja i akceptacją samej siebie. Ciąża i macierzyństwo przewartościowało wszystko - napisała Sylwia Bomba.  Gwiazda "Gogglebox" podkreśliła, że...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik