Dlaczego NBC zrezygnowała z transmisji Złotych Globów? Stacja zakończyła współpracę z Hollywoodzkim Stowarzyszeniem Prasy Zagranicznej (HFPA) z powodu kontrowersji dotyczącej braku różnorodności etnicznej, kulturowej oraz koloru skóry osób zapraszanych i nagradzanych na Złotych Globach. To jednak nie wszystko. Stowarzyszenie zostało oskarżone o naruszenie kwestii finansowych, które dotyczą rzekomo niektórych członków organizacji. Wydarzenie więc bojkotują gwiazdy, dziennikarze i media na całym świecie. Kinga Rusin także dołożyła kilka mocnych oskarżeń od siebie. Dziennikarka podkreśla, że HFPA od lat jest stowarzyszeniem nieetycznym.

Reklama

Kinga Rusin komentuje aferę wokół Złotych Globów

Zdaniem dziennikarki odwołanie współpracy między NBC a organizacją Złotych Globów jest jednoznaczne z zakończeniem istnienia HFPA. Na swoim Instagramie Kinga mocno krytykuje organizację i nie wróży jej już żadnej przyszłości:

Może się okazać, że nie będzie już Złotych Globów. Stacja telewizyjna NBC zrezygnowała właśnie z transmisji uroczystości na rok 2022, coraz więcej gwiazd mówi o bojkocie, Tom Cruise odesłał swoje trzy nagrody do siedziby przyznającego je Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Hollywood. Netflix, Amazon i Warner ogłosiły zgodnie zawieszenie współpracy ze Stowarzyszeniem - napisała na swoim InstaStories.

Co więcej, dziennikarka zauważa, że taki obrót spraw jest ściśle związany z nieetycznym postępowaniem organizacji, która po latach niemoralnej praktyki, w końcu się doigrała:

O korupcji, przewałach, kupowaniu nagród mówiło się od lat. Teraz doszły jeszcze głośno dyskutowane kwestie rasizmu i seksizmu. Przez wiele lat utarło się, że Globy są drogowskazem dla Oscarów. Drogowskaz wskazał właśnie "dead end" - stawia krzyżyk na Globach Kinga Rusin.

Media na całym świecie, głoszą podobne tezy. I choć NBC dało jasno do zrozumienia, że gdy sprawy wewnątrz organizacji zostaną poukładane należycie, stacja ponownie będzie emitować wydarzenie, a nawet ma nadzieję zrobić to w 2023 roku, niestety, mało osób wierzy, że tak właśnie się stanie.

Zobacz także: Karolina Korwin Piotrowska komentuje głośny konflikt Weroniki Rosati i Kingi Rusin! Ostra riposta dziennikarki

Zobacz także
Reklama

Kinga Rusin uważa, że afera wokół Złotych Globów na zawsze zakończy istnienie HFPA.

Reklama
Reklama
Reklama