ONS
Newsy

Rusin zaatakowana na Facebooku. Wyżaliła się w telewizji: Strasznie się przestraszyłam

Kinga wciąż zaangażowana w społeczne dyskusje

Kinga Rusin ostatnio bardzo mocno zaangażowała się w dyskusje na tematy, które zajmują obecnie znaczną część naszego społeczeństwa. Szczególnie bliska jej sercu zdaje się być kwestia nauki gender, o której jest bardzo głośno w mediach i polityce. Kilka dni temu Kinga na swoim Facebooku skrytykowała mocno decyzję posłów o utworzeniu sejmowego zespołu, który ma przeciwdziałać ideologii gender, za co spadły na nią gromy. Przypomnijmy: "Kobieto, czy Ty wiesz o czym piszesz?!"

Niezrażona reakcją internautów Rusin pojawiła się dziś w studiu "Dzień Dobry TVN", aby wraz z ekspertką w tym temacie i psychologiem przedyskutować kontrowersje wokół gender. Nie było niespodzianką, że to właśnie Kinga była najbardziej zaangażowana w dyskusję i przejęta całą sprawą. Totalnie zdominowała cała rozmowę, ale dzięki temu mogliśmy poznać powody, dla których temat ten tak bardzo pobudza wyobraźnię dziennikarki.
 

Jakiś czas temu Donald Tusk przyjął do swojego rządu fantastyczne kobiety i doszłam do wniosku, że to pokazuje, że naprawdę coś się w końcu w Polsce zmienia. I później się przeraziłam, bo ta dyskusja zeszła na czarnego luda, czarną wołgę, na jakieś takie kuriozalne straszenie, a te wszystkie dla nas dobre historie uciekły, nikt o tym nie mówi. My po prostu walczymy o to, żeby było lepiej, bo równiej. Żeby traktowano kobiety i mężczyzn tak samo. Jesteśmy na początku tej drogi i dlatego tak się strasznie przestraszyłam, że zaczyna się to straszenie, że ta dyskusja ucieka na jakieś inne tory. Wszyscy powinniśmy dostać równe szanse - mówiła przejęta.


Osoby publiczne/gwiazdy powinny zajmować stanowisko w takich sprawach? Jak myślicie?

Zobacz: Zirytowana Okupnik do Rusin w DDTVN: "Skończmy ten temat!"
 

Dzień Dziennikarza - Kinga Rusin

Dzień Dziennikarza - Kinga Rusin

 

Kinga Rusin w sesji zdjęciowej przed i po retuszu:

Meryl Streep w Polsce
ONS
Newsy
Meryl Streep o Polsce: Myślałam, że dogoniliście już Zachód
Oscarowa aktorka zdziwiona naszą mentalnością

Od kilku lat Polskę regularnie odwiedzają największe światowe gwiazdy - przy okazji koncertów czy dużych filmowych premier. Zazwyczaj wizytę w naszym kraju wspominają świetnie, a o samych Polakach mają jak najlepsze zdanie. Okazuje się też, że wiele hollywoodzkich sław ma polskie korzenie. Przypomnijmy: Dziadek Natalie Portman pochodził z Polski! Do grona gwiazd, które wypowiedziały się o Polsce dołączyła Meryl Streep . Wybitna aktorka udzieliła wywiadu "Dużemu Formatowi" i dziennikarka poruszyła z nią bardzo popularną ostatnio kwestię nauk gender. Zagadnienie to wzbudza mnóstwo emocji wśród polityków i osób publicznych, a słynąca z bardzo liberalnych poglądów gwiazda również ma swoje zdanie na ten temat. Streep była szczerze zdziwiona, że gender może wywoływać taką dyskusję i być postrzegane negatywnie. Duży Format: W Polsce gender to teraz jeden z najbardziej dyskutowanych tematów. Meryl Streep: A o czym tu dyskutować? Duży Format: W Polsce trwa obecnie krucjata przeciw gender - prowadzona przez Kościół katolicki i środowiska prawicowe. Powstał nawet zespół parlamentarny "Stop ideologii gender". Meryl Streep: Nie gadaj? Myślałam, że po latach komunizmu dogoniliście już Zachód w sensie społeczno-kulturowym. Duży Format: Chyba nie bardzo. Meryl Streep: No cóż, jako - jak to nazwałaś - ikona gender mogę powiedzieć jedynie, że ta krucjata skazana jest na porażkę. Duży Format: Pomyślałam, że może wygłosiłaby pani w tej sprawie jakieś krótkie przemówienie na zakończenie? Meryl Streep: (...) Przeszłość umiera w bólach, a stary porządek nie chce się poddać bez walki. Rozumiem to, ale z radością zawiadamiam was, że reprezentujecie przegraną sprawę. Równość jest wielkim marzeniem i przyszłością tego świata. Jesteśmy różni - kobiety i mężczyźni, heterycy i geje, czarni i biali - ale wszyscy...

ONS
Newsy
Nakręcona tematem gender Rusin w DDTVN: Zuza, przebij się! Masz wyrzuty sumienia?
Kinga cichaczem przemyca temat równouprawnienia

Kinga Rusin w ostatnich dniach mocno zaangażowała się w dyskusję na temat gender. Temat ten początkowo poruszyła tylko na swoim Facebooku, ale wzbudził on mnóstwo emocji wśród jej czytelników i fanów. Potem przyszedł czas na wizytę w "Dzień Dobry TVN" w roli gościa i eksperta, gdzie Kinga dyskutowała ze specjalistami i psychologiem. Przypomnijmy: "Strasznie się przestraszyłam tej całej nagonki" Dziś Kinga wróciła na kanapy telewizji śniadaniowej do roli prowadzącej, ale nie zapomniała o bliskim jej temacie. W studiu gościła Zuzę Kołodziejczyk i Dawida Wolińskiego , którzy razem z socjologiem rozmawiali o fenomenie zdjęć robionych telefonem z ręki tzw. "selfies". Oczywiście dużo w tej kwestii miał do powiedzenia Dawida, swoje trzy grosze dorzucał również dr Jacek Wasilewski , milczała jedynie Zuza. Kinga postanowiła nieco ją pobudzić.   Rusin: Panowie słuchajcie, ponieważ dużo ostatnio mówimy o gender, dajcie proszę dojść do głosu Zuzi. Zuza, musi być równouprawnienie. Niech mężczyźni mówią głośniej, ale Ciebie też chcielibyśmy posłuchać. Czy Ty celowo robisz sobie "selfies", czy to jest fajniejsze, jak to wygląda? Zuza: Jak sobie robię te zdjęcia, że tak powiem, sama sobie, to ja chcę po prostu pokazać ludziom co robię w danym momencie, jak wygląda moje życie modelingowe od kuchni - wyznała. Niestety, chwilę potem jej głos znów zginął w wyznaniach entuzjastycznego Wolińskiego i wspomnianego socjologa. Rusin jednak dzielnie kibicowała modelce, niemal skandując jej imię.   Rusin: Zu-za, Zu-za, przebij się! Po prostu lubisz sobie robić zdjęcia? Jesteś szóstą najchętniej śledzoną osobą na Instagramie. Czy masz wyrzuty sumienia jak nie wrzucisz zdjęcia? Zuza: Jak sama nie wrzucam zdjęć to oglądam wszystkie zdjęcia wszystkich, których obserwuje. I jedną z takich osób jest...

Joanna Przetakiewicz o swoich projektach
ONS
Newsy
Odważna deklaracja Przetakiewicz: Gender mnie nie interesuje! Nie chciałabym, żeby...
Kto nie założy projektów La Manii?

Gdy Joanna Przetakiewicz zakładała kilka lat dom mody La Mania, niewielu wierzyło w jej sukces. Mówiono, że to tylko chwilowy kaprys milionerki, którego nie będzie w stanie przekuć na biznes. Przetakiewicz postawiła jednak na swoim i jej marka jest dziś jedną z najprężniej działających w Polsce, odnosząc też sukcesy na świecie. Joanna zaś nieustannie pracuje nad tym, aby jakość jej produktów pozostawała odpowiednio wysoka. Przypomnijmy: Przetakiewicz wybrała się na zakupy do Włoch. Uległa pewnej pokusie O początkach swojej kariery w świecie mody Przetakiewicz opowiedziała w najnowszym wywiadzie. Gwiazda podkreśla w nim, że uwielbia kobiecość i dla kobiet projektuje. Deklaruje jednak, że idee feminizmu są jej obce. Podobnie jest z gender - Joanna zaznacza, że nie jest zwolenniczką androgenicznej urody i trendu, który pojawił się na wybiegach już jakiś czas temu. Nie widzi też powodu, dla którego kobiety miałyby upodabniać się do mężczyzn.   Jestem kobietą, która kocha kobiecość. Feminizm czy gender mnie nie interesują. Na pewno nie chciałabym, żeby kobiety stały się zbyt androgeniczne. La Mania jest zaprzeczeniem androgeniczności. Kobiety na pewnym poziomie cywilizacyjnym wiedzą, że żeby udowodnić swoją siłę, nie muszą chodzić w garniturze, krótkich włosach i na płaskim obcasie. Ja ze swojej kobiecości nigdy nie zrezygnowałam i nie zamierzam - zapewnia w wywiadzie dla Gazety.pl Przetakiewicz. Ciekawe co na to największa zwolenniczka gender, Kinga Rusin? Zobacz: Przetakiewicz pokazała swoje wymarzone szpilki. Kosztują fortunę Joanna Przetakiewicz na przyjęciu z elitą w Londynie:

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner