Kinga Duda 2015
EastNews

Kinga Duda zaczyna karierę w Warszawie! Wiemy, gdzie będzie pracować

Kinga Duda 2015
EastNews

Kinga Duda poszła w ślady ojca! Córka prezydenta pochwaliła się nową pracą, którą zaczęła w jednej z firm prawniczych. 24-latka nie szukała pracy w swoim rodzinnym mieście - Krakowie, a 300 kilometrów dalej. Kinga została przyjęta do jednej z warszawskich firm. Czym będzie się tam zajmować? 

Gdzie pracuje Kinga Duda?

Kinga Duda z pewnością po ukończeniu studiów nie narzekała na brak propozycji zawodowych. Kto przecież nie chciałby, aby w jego firmie pracowała córka prezydenta? Okazuje się, że Kinga złożyła CV do jednej z warszawskich firm prawniczych. W listopadzie br. została przyjęta. Duda pracuje w kancelarii prawniczej Maruta Wachta. Informację tę sama zamieściła na swoim profilu na LinkedIn, co udało się potwierdzić "Faktowi".

Kinga Duda była wybitną studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znalazła się wśród czterech najzdolniejszych i nagrodzonych absolwentów Szkoły Prawa Amerykańskiego UJ. Dwukrotnie też reprezentowała uczelnię na świecie w konkursie dla studentów prawa Vis Moot. Podczas swojej edukacji odbyła praktyki w znanych i międzynarodowych kancelariach. Pracowała m.in. w Parlamencie Europejskim, czy odbyła pięć staży.

Zobacz także: Kinga Duda pojawiła się w Białym Domu! Wyglądała lepiej niż Melania Trump?

Kilka miesięcy temu obroniła pracę magisterską na Wydziale Prawa i Administracji. Radości nie krył jej ojciec w sieci, który obronę skomentował słowami: 

To już jest koniec. Jesteśmy wolni. Możemy iść... Duma! ‍ - pisał prezydent RP. 

Czym zajmuje się firma, w której podjęła pracę Kinga Duda? Maruta Wachta specjalizuje się w prawie nowych technologii i zamówień publicznych. Zajmuje się między innymi: kontraktami IT, zamówieniami publicznymi, prawem telekomunikacyjnym, RODO, prawem autorskim i własnością intelektualną czy fuzjami i przejęciami.

Kinga nie została jeszcze wymieniona z nazwiska na stronie internetowej firmy w zakładce "Zespół". Z pewnością po pierwszych miesiącach próbnych znajdziemy tam jej dane. Jak myślicie, jaka będzie jej specjalizacja?

Kinga Duda zaczęła pracę w warszawskiej kancelarii.

Kinga Duda 2015
EastNews

Rodzice z pewnością są z niej dumni! 

Agata Duda z mężem
East News

 

Więcej na temat Kinga Duda
Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49