Dziewczyny i żony polskich skoczków Ewa Bilan-Stoch, żona Kamila Stocha Agnieszka Lewkowicz, dziewczyna Macieja Kota Agnieszka Murańka, żoną Klemensa Murańki Marcelina Hula, żona Stefana Huli
Dziewczyny i żony polskich skoczków
East News/Oficjalny Facebook
Zobaczcie ZDJĘCIA
1/9
Dziewczyny i żony polskich skoczków
East News/Oficjalny Facebook

Kim są i jak wyglądają narciarskie WAGs? Nie tylko piłkarze mają atrakcyjne partnerki, żony i dziewczyny (z ang. wives and girlfriends - WAGs) skoczków narciarskich mogłyby z powodzeniem konkurować o miano najładniejszej. Czym się zajmują? Żona Kamila Stocha jest fotografką, żona Piotr Żyły zajmuje się ich dwojgiem dzieci, a żona Stefana Huli ma pracownię krawiecką. Dziewczyna Macieja Kota jest trenerką personalną.

 

Żony i partnerki polskich skoczków często przez cały sezon jeżdżą z nimi na zawody. Kibicują na mrozach w śniegu, często pół roku mają zimę!

 

Zobacz w naszej galerii, kto stoi za sukcesami polskich skoczków! ;)

 

Więcej: Wpadka z żoną Kamila Stocha na Balu Mistrzów Sportu! Na pewno to zauważyliście!

 

Zobacz także: Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni. Piotr Żyła na drugim miejscu! Ale się cieszyli!

2/9
Ewa Bilan-Stoch, żona Kamila Stocha
East News/Oficjalny Facebook

Ewa Bilan-Stoch (32) to fotgrafka z wykształcenia i menedżerka polskich skoczków. Żona Stocha poznała Kamila (30) na zawodach w Planicy, kiedy robiła im tam zdjęcia. Ewa jest dwa lata starsza od Kamila i, choć uczęszczali do tej samej szkoły, to zaiskrzyło między nimi dopiero po jej ukończeniu. Para wzięła ślub w 2010 roku. 

Ewa jest też menedżerką Kamila oraz trzech innych skoczków: Janka Ziobry, Dawida Kubackiego i Stefana Huli.  Towarzyszy im na zawodach, treningach i wyjazdach. Prowadzi "Eve-nement Team". 

3/9
Agnieszka Lewkowicz, dziewczyna Macieja Kota
East News/Oficjalny Instagram

Agnieszka Lewkowicz (22 lata) i Maciej Kot (25) są parą od ponad roku. Agnieszka to była sportsmenka, biegała przez płotki, a po kontuzji zajmuje się treningami personalnymi.

Agnieszka przeżywa mocno moje starty. I dobrze mnie rozumie, bo sama jest sportsmenką. Jej specjalność to bieg na 400 metrów przez płotki, tyle że po kontuzji i operacji kostki nie mogła w tym roku startować i zajmuje się głównie pracą jako trener personalny. Bardzo doceniam to, że wytrzymuje mój tryb ciągłych wyjazdów oraz niesympatyczne czasem odreagowywanie złych występów. Nie każda dziewczyna jest do tego zdolna - powiedział Kot o swojej dziewczynie w wywiadzie dla se.pl.

Agnieszka towarzyszy też Maćkowi podczas startów, ale z powodu swojej pracy tylko w Polsce.

Dziewczyna Macieja Kota

 

4/9
Agnieszka Murańka, żoną Klemensa Murańki
East News/Oficjalny Facebook

Piękna Agnieszka Murańka to żona Klemensa Murańki. Skoczek i Agnieszka pobrali się 25 kwietnia 2015 roku w Poroninie. Na ślubie był ich wtedy 8-miesięczny synek - Klemens Murańka junior, który na świat przyszedł 28 sierpnia 2014 roku.

Państwo Murańka są bardzo młodzi, mają 23 i 21 lat.

 

 

5/9
Marcelina Hula, żona Stefana Huli
East News/Oficjalny Instagram

Marcelina Hula, żona Stefana Huli, ma pracownię krawiecką. Założyli wspólnie firmę Huligans. Od 2014 roku szyją stroje dla naszych kadrowiczów. Jak to się zaczęło?

Mąż zaczął mnie namawiać, by spróbować coś poprawić. Po miesiącu powstała firma, której nazwa pochodzi od naszego nazwiska. Stworzyłam ją po to, żeby szyć kombinezony, które byłyby najlepsze - powiedziała w jednym z wywiadów Marcelina.

Para mieszka w Szczyrku. Stefan Hula (31 lat) i Marcelina mąż córkę Milę.

 

6/9
Justyna Żyła, żona Piotra Żyły
East News/Oficjalny Facebook

Piotr Żyła (30 lat) i Justyna Żyła to bardzo dobrana i wesoła para.

Żoną Piotra Żyły jest siostra cioteczna Adama Małysza, Justyna Lazar. Poznali się i zakochali w sobie jako nastolatkowie i szybko się pobrali, gdy skoczek miał 19 lat. Ślub odbył się w Wiśle.  Para ma już dwoje dzieci - jedenastoletniego syna Kubę i pięcioletnią córeczkę Karolinę. Piotr Żyła chce namówić żonę jeszcze na trzecie dziecko, ale na razie idzie opornie... Justyna zajmuje się domem, ale jak mówi, nigdy się nie nudzi. Zapewnia też, że Piotra (znanego ze swojego luzu i poczucia humoru) nie można zdenerwować, chyba potrafi to tylko ona.

Tak naprawdę bardzo go zdenerwować, on sam tak mówi, potrafię tylko ja. Też mam jakiś talent (śmiech) - powiedziała w jednym z wywiadów.

7/9
Angelika Ziobro, żona Jana Ziobro
Oficjalny Facebook

Angelika Ziobro to żona Jana Ziobry (25 lat). W 2011 roku zdobyła tytuł Miss Polonia Publiczności Małopolski! 16 stycznia 2014 roku urodziła córkę Wiwianę, a w 2015 roku córeczkę Sonię. Zajmuje się domem.
 

8/9
Magda Lazar, dziewczyna Aleksandra Zniszczoła
Oficjalny Instagram

Magda Lazar to dziewczyna Aleksandra Zniszczoła (23 lata). Magda Lazar jest siostrą Justyny Żyły i kuzynką Adama Małysza. I wszystko zostaje w rodzinie skoczków :).

9/9
Marta Majcher, dziewczyna Dawida Kubackiego
East News/Oficjalny Instagram

Dziewczyna Dawida Kubackiego niewiele udziela się w mediach. Marta Majcher jest na prawie każdych zawodach, ale niewiele o niej wiadomo.