Agata Błaszczykowska z Anią Lewandowską na stadionie Agata Błaszykowska, Kuba Błaszczykowski 2005 rok Agata Błaszczykowska z mężem Kubą Błaszczykowskim na imprezie Kuba Błaszczykowski, Agata Błaszczykowska razem na imprezie Agata Błaszczykowska z córką na meczu
Agata Błaszczykowska z Anią Lewandowską na stadionie
East News
"To była miłość od pierwszego wejrzenia"
1/6
Agata Błaszczykowska z Anią Lewandowską na stadionie
East News

 

Kim jest Agata Błaszczykowska - żona Kuby Błaszczykowskiego? Nasz polski zawodnik, który na co dzień gra w klubie VFL Wolfsburg, po raz kolejny będzie jedną z najważniejszych osób w naszej drużynie na Mundial. Do Rosji, podobnie jak 2 lata temu do Francji, poleci zapewne też Agata Błaszczykowska - żona Kuby, która będzie chciała wspierać go na miejscu. Dla Agaty Błaszczykowskiej każdy mecz to wielkie przeżycie - gdy Polska przegrała w Portugalią po niewykorzystanym przez Kubę karnym, Agata popłakała się i inne żony piłkarzy zaczęły ją szybko pocieszać. Wiedziała, że jej mąż będzie długo przeżywał tego niestrzelonego karnego. Całe szczęście Błaszczykowski szybko wrócił do gry, a w wywiadach mówił, że zbyt wiele ciężkich rzeczy w życiu przeżył, żeby nie podnieść się po tym karnym. U swojego boku miał ukochaną żonę, z która jest już od 2005 roku. Jak się poznali? Czy była to miłość od pierwszego wejrzenia?

 

Historię miłości Kuby Błaszczykowskiego i Agaty Błaszczykowskiej znajdziesz na kolejnym slajdzie!

 

ZOBACZ: Kiedyś konflikt, a teraz? Kuba Błaszczykowski wypowiedział się o Robercie Lewandowskim!

2/6
Agata Błaszykowska, Kuba Błaszczykowski 2005 rok
SE/East News

Agata Błaszczykowska ( wtedy jeszcze Gołaszewska) poznała Kubę w 2005 roku w Częstochowie. Polski piłkarz był wówczas graczem Wisły Kraków, a Agata była jeszcze wtedy w liceum. W rozmowie z "Pytaniem na śniadanie" Agata powiedziała, że była to miłość od pierwszego wejrzenia!

Poznaliśmy się przez naszego wspólnego znajomego. To było parę dni przed wylotem Kuby z Wisłą Kraków na obóz na Cypr. W sumie pierwsze nasze spotkanie było po powrocie. To była miłość od pierwszego wejrzenia, przynajmniej dla mnie. - mówiła Agata Błaszczykowska w rozmowie z "Pytanie na Śniadanie".

Dwa lata później Kuba podpisał kontakt z Borussią Dortmund, a Agata wraz z nim przeniosła się do Niemiec. Co działo się później? Jakim ojcem okazał się być Kuba?

ZOBACZ: Szczodry gest Kuby Błaszczykowskiego! Sprawdź, co kupił dzieciom z domu dziecka!

3/6
Agata Błaszczykowska z mężem Kubą Błaszczykowskim na imprezie
East News

Trzy lata po przeprowadzce do Niemiec, Kuba i Agata pobrali się w małym kościele w okolicach Ustronia. Uroczystość odbyła się 19 czerwca 2010. Rok później na świat przyszła pierwsza córka pary - Oliwia, a trzy lata później urodziła się Lena. Jakim ojcem jest Kuba Błaszczykowski?

Sprawdza się w tej roli świetnie. Zakochanym bez pamięci w swojej córeczce. Co mnie bardzo zdziwiło jest bardzo cierpliwym tatą, wcześniej nie był bardzo cierpliwym człowiekiem. Bardzo lubi z nią spędzać czas - zdradziła Agata Błaszczykowska. 

Co o byciu ojcem mówi Kuba?

Zobacz: Polscy piłkarze zarabiają fortunę, ale ile dokładnie? Wiemy! Te kwoty zwalają z nóg!

4/6
Kuba Błaszczykowski, Agata Błaszczykowska razem na imprezie
Instagram

Co o swoim życiu rodzinnym mówił w wywiadach Błaszczykowski?

„Z przyjemnością pomagam żonie przy dzieciach, przy domowych sprawach. Skłamałbym, gdybym powiedział, że „trzymam” dom. To robi Agata, ale nie uchylam się od odpowiedzialności”, mówił Kuba.

Z kolei Agata zdradziła, że stara się być na każdym meczu Kuby. Jeśli nie może iść na stadion - ogląda męża w tv. Sama nie jest zbyt aktywna w mediach. Dlaczego żona Kuby nie szuka rozgłosu, jak inne partnerki piłkarzy?

5/6
Agata Błaszczykowska z córką na meczu
East News

"Nie jesteśmy celebrytami ani lwami salonowymi. Gdy mamy ochotę, idziemy na kolację, choć rzadko to się zdarza. Dom to nasze ulubione miejsce. Nie ma nic piękniejszego, jak patrzeć na zdrowo dorastające dzieci”, powiedział w wywiadzie dla Onetu Kuba Błaszczykowski.

Piłkarz zdradził też, że nie zamierzają poprzestać na dwóch córkach i myślą o kolejnym dziecku!

6/6
Agata Błaszczykowska z Anią Lewandowską na stadionie
East News

Agata Błaszczykowska kilka lat temu przyjaźniła się z Anią Lewandowską. Gdy Robert zaczął brać w Borussi, Agata pomagała Lewemu i jego żonie znaleźć i urządzić dom w Niemczech. Często spotykali się na kolecję, kibicowały mężom na stadionie. To jednak zmieniło się z czasem. Drogi Kuby i Roberta rozdzieliły się, a ich żony przestały mieć ze sobą stały kontakt. 

ZOBACZ: Będzie film o Kubie Błaszczykowskim? Odpowiedź zna Agnieszka Woźniak-Starak... Co nam powiedziała?